Šta je novo?

Google Talk cime zameniti

Zeha

... ispod radara ...
Učlanjen(a)
01.09.2007
Poruke
12,327
Poena
785
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5 13600K, Deepcool AG620 - CPU hladnjak
Matična ploča
Asus ROG MAXIMUS Z790 HERO
RAM
Kingston DDR5 32GB (2x16GB) Fury Renegade KF564C32RSK2-32
GPU
Asus TUF-RTX3070-O8G-V2-GAMING
Storage
Sasmung NVME 990PRO 1TB, Sasmung NVME 970EVO plus 2TB, Seagate hdd 16TB IronWolf Pro, Seagate Archive HDD 8TB
Zvuk
Sound Blaster Z, Sennheiser HD 599SE, Logitech X-230
PSU
FSP Hydro PTM PRO Platinum 1000W
Kućište
Fractal Design Define 7, 4x Be Quiet SILENT WINGS 4 140mm PWM high-speed
Monitor
Dell Alienware AW2723DF
Miš & tastatura
Logitech MX Master, Logitech Illumimated K800
Ostale periferije
HP LaserJet P1006
Laptop
Lenovo Legion 5 (82JN003EYA)
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S21 Ultra
Pametni uređaji
LG 43UM7600PLB LED
Pristup internetu
  1. Optički internet
Kako su junacki najavili da ce ugasiti potpuno Google Talk, cime da ga zamenimo?
Imam i koristim Mozila FireFox, nemam Croma-u, sta da stavim a da vidim ljude koji su na netu i da im se mogu javiti...?

Ajde dajte predloge, sugestije, savete ... obrazlazite, pricajte, pisite ...
 
ja drzim otvoren gmail nalog u browseru (Firefox) i tu "chatujem"... google talk nikad nisam koristio posebno...
 
Na goluba sam zaboravio skroz ... hvala
Za Google Hangouts sam mislio da je samo za croma... hvala
Ukacio sam i Gmail Notifier.
Fali mi sto ne vidim dole desno (kakos e to zove nikako da zapamtim, starost) ikonu, ima (ponekad) od Notifier al nema od Hangouts pa se mora u ff ici da bi se videlo.
Ima li neki naci da se ukaci na taskbar da stalno je vidljiva ikona Hangouts-a?
 
Upravo sam instalirao "Digsby" ima multi chat sa više servera, prilično lep program samo ima reklamu koja ne smeta mnogo.
 
Ja stavih "Goluba" ...
Pa bolji mi je od Hangouts na prvi pogled... ne zavisi od ukljucenog fifrefox-a.
Radi iako nemam pojma sta sam sve ono "ukacio" i sta bi trebalo da se odredi kao protokol...
Videcu kako radi, bice malo na posmatranju...
 
A da li će raditi pidgin, digsby (nisam znao da je još aktuelan) i ostali, kada google ugasi talk? Zar neće tada potpuno povući taj deo servisa, koji je svima otvoren i ostaviti samo hangouts?

Ja tražim alternativu, prvenstveno zbog firme.
 
Na Linuxu koristim Pidgin i kada ga podesavam na advanced ide Connect server : talk.google.com
Pretpostavljam da ovakva podesavanja idu i na winu. Tako da sa gasenjem google talka 16 februara kako su najavili neznam kako ce funkionisati i Pidgin.
 
Valjda gase samo program, tj. klijent, dok usluga ostaje. Ionako je u pitanju prisvojeni jabber protokol.

Inače, koristim Miranda-IM. Navika, dok sam koristio više protokola odjednom, a i podesio sam je sa 20+ dodataka i namestio da ne izgleda kao Windows 95 :)
 
Meni je ICQ bio glavni dugo vreme, valjda su tu još ako Googl talk service umre.
P.S Radi i može da poveže i sa kontaktima iz GTalk-a.
 
Poslednja izmena:
A da li će raditi pidgin, digsby (nisam znao da je još aktuelan) i ostali, kada google ugasi talk?
Neko vreme se pričalo da će Google, nakon gašenja GTalka, potpuno preći na neki svoj interni (dakle: zatvoreni) protokol, odnosno da će napustiti Jabber. Za sada izgleda ostaju na Jabberu - a dokle? Kod Googlea se takve stvari nikada ne znaju pouzdano :D
 
Hangouts je taj zatvoreni protokol. :)
A meni svaki dan sve više i više Hangouts app za chrome ide na živce.
Privatno je ok, kada je koristim jednom u 3 dana, ali na poslu svakodnevno i stalno nešto zabaguje.
 
Da li je vama prestao sa radom GoogleTalk?
Meni nece da prihvati username i sifru, kaze da se ne slazu... verovatno su ga skroz upravo danas ugasili. :(
GOV*NARI na lovu alavi .
 
Zasto sve sto je dobro, jednostavno, sto radi kako treba bez da te opterecuje kojestarijama koje ne zelis, mora biti unisteno, zabranjeno, uklonjeno ...?

Evo im jedan pozdrav od mene...

oIo
 
Poslednja izmena:
Kod mene je radio danas normalno, samo nisam mogao da iz njega otvorim Gmail (ono: desni klik na ikonicu u treju > Inbox).
 
I meni radi još uvek ali ne iz programa nego iz gmail-a kao webmail. Radi i preko Digsbi-a, ICQ-a i Pidgina.
 
ne iz programa nego iz gmail-a kao webmail. Radi i preko Digsbi-a, ICQ-a i Pidgina.
Kakve to ima veze sa Gtalk-om? :) Iz Gmaila, Pidgina i sl će raditi još dugo vremena, čak ih i Google predlaže kao alternativu kršu zvanom Hangouts.
 
Google talk kao service, ne sam program, nije bilo jasno dali se servis gasi ili samo podrška programu. Pošto još uvek radi (ali ne i G-Talk program), jasno je o čemu se radi. Bilo koji Multi-protokol IM client moža da komunicira preko taga.
Problem rešen.
 
Poslednja izmena:
jel moguce da je ovaj thread medju prvih 10 rezultata kada se trazi "Google talk" u poslednja 24 sata?!? :D

(vidi attachemnt)

---

Pidgin koristi GTK+ framework sto sigurno nema pozitivan efekat na potrosnju memorije.

Problem je sto imam racunare sa XPom stare 10 godina koji se ionako vec bore sa Javom, raznim servis pakovima...

Treba mi zamena za Gtalk a da pritom trosi sto je moguce manje resursa.

Krenuo sam redom...: http://xmpp.org/xmpp-software/clients/
 

Prilozi

  • Screen Shot 2015-02-27 at 09.17.17.png
    Screen Shot 2015-02-27 at 09.17.17.png
    280 KB · Pregleda: 113
Pidgin koristi GTK+ framework sto sigurno nema pozitivan efekat na potrosnju memorije.
Kod mene na XPu Pidgin Portable troši oko 30-40MB, sa par aktivnih pluginova i nekoliko accounta. Mislim da ne-portable troši još manje, ali meni ovo deluje sasvim OK.

Moguće je da Miranda troši manje, ali nisam siguran.
 
Poslednja izmena:
Evo šta sam dobio od Googla na e-mail:

We noticed you recently tried using the Google Talk app for Windows. We wanted to let you know that this was discontinued on February 23rd 2015. We recommend giving Hangouts a try so you can chat with all your Google contacts. Hangouts supports people’s favorite features from Google Talk, including text chat, presence, contact lists and status messages. In addition, Hangouts lets you have group video chats, make phone calls, express yourself with emojis and keep your conversations going across Android, iOS, and your computer.

If messaging right from your desktop is important to you, try the Hangouts Chrome app or Hangouts in Gmail. If you’re not ready to make the switch to Hangouts quite yet, you can continue using Google Talk on Windows with a range of compatible third-party chat apps. (Please keep in mind these aren’t Google products, so exercise caution when signing in with your Google account.)

As a loyal Google Talk user, we thank you for your support and we hope you give us the opportunity to provide an even better communications experience with Google Hangouts.

If this sign-in attempt was not made by you, please check details on your Devices and Activity page
 
Miranda IM radi regularno. Jabber (ilit XMPP) priključak normalno funkcioniše sa GT serverom, dopisivanje radi kao sto je i ranije. I troši 5-6 MB memorije.
 
Poslednja izmena:
Miranda IM radi regularno. Jabber (ilit XMPP) priključak normalno funkcioniše sa GT serverom, dopisivanje radi kao sto je i ranije. I troši 5-6 MB memorije.

da. probao sam sve redom i cini mi se da je miranda najkonezervativnija po potrosnji resursa.

sad mi treba jos neki notifier za novu gmail postu...
 

hm... kako radi? instalirao sam ga, podesio (ukucao email i pass) i nista se nedesava.
probam rucno da uradim iz menija "Check Gmail account" i nista.

napomena: ne koristim @gmail.com adrese vec drugi domen ali googlov mail servis (google.com/a ili kako to vec sad zovu). Mozda ovaj GmailMNotifier radi iskljucivo sa gmail.com adresama?!
 
Nazad
Vrh Dno