Šta je novo?

[Oddworld: New n Tasty] Platformska mozgalica

Odlicna vest, sve vise starih legendarnih igara vracaju u zivot.
 
Sećam se da je Abe imao uzrečicu koja podseća na jednu našu psovku. Ko bi reako da ću 2015. igrati Oddworld, Grim Fandanga i Armikrog(a.k.a Neverhood).
 
Meni su posteri po zidovima bili epic, to nikada necu zaboraviti i naravno, work do it! :d
 
Kupljeno. Posedujem i staru verziju, a sada i remake :)
 
Izasla. Poceo da je igram. Fantazija...
 
^+1
 
Potpuno sam zaboravio da Abe može da upravlja i drugim likovima.
 
Kad ce se znati koliko su prodali igru da znamo da li ce da remasterizuju i drugi deo.
 
Odlican remaster, zasluzili su svaki cent. Toliki trud i vreme da se sve od nule napravi na osnovu ranijih staticnih slika. Wow :)
 
Svaka cast za remaster pravo uzivanje...
 
Neke su delove izbacili, nije cisti remaster 1 na 1. Da su isli na copy/paste igra bi zauzimala vreovatno preko 3 dvd-a...
 
Neke su delove izbacili, nije cisti remaster 1 na 1. Da su isli na copy/paste igra bi zauzimala vreovatno preko 3 dvd-a...

Ne vidim zašto bi bilo šta izbacivali, do sada se osećam kao da igram original na steroidima.
 
Dobra stara PSX vremena... Nostalgija me cepa jos od kako se pojavio Resident Evil Remastered. Samo neka nastave tako sa remake-ovima.

Nego, jel neko od vas igra preko kontrolera?
Nesto me zeza x360ce emulator. Igra ga prepoznala ali opet ne saradjuju - sve kontrole pomesane, neke cak i ne rade.
 
bolje koristi motionjoy :)

btw, igra stvarno izgleda lepše, šatro trodimenzionalno, ali manje više je totalno ista kao pre, i to mi je nekako i najveća zamerka. posle maltene dvadeset godina da baš ništa ne promeniš? mada, kad pogledam homeworld, možda je i bolje što ništa nisu dirali. u današnje vreme, kad krenu da menjaju gameplay, to OBAVEZNO ide u pravcu *****ane, nikako u pravcu kvaliteta :(
 
Ja sam je zavrsio pre neki dan.
Odlicna igra, doduse nikada nisam stigao da odigram izvorni deo pa da dam ocenu tipa:pre i posle.

EDIT
Kada malo bolje razmislim, ista je prica i sa Homeworld-om hehe
 
Poslednja izmena:
bolje koristi motionjoy :)

btw, igra stvarno izgleda lepše, šatro trodimenzionalno, ali manje više je totalno ista kao pre, i to mi je nekako i najveća zamerka. posle maltene dvadeset godina da baš ništa ne promeniš? mada, kad pogledam homeworld, možda je i bolje što ništa nisu dirali. u današnje vreme, kad krenu da menjaju gameplay, to OBAVEZNO ide u pravcu *****ane, nikako u pravcu kvaliteta :(

A sto kvariti remek delo? Zarad nekoliko ljudi koji smatraju da je to potrebno ili da im se ne svidja. Neke stvari u zivotu jednostavno ne treba dirati ali ako ih vec moras dirati neka bude isto kao sto je bilo samo u novoj grafici igru odraditi ili ti prilagoditi danasnjim racunarima i nista vise menjati sve neka ostena verno originalu samo lepse.

Posto je ocigledno da su iscrpeli sve ideje koje su imali onda bi mogli da zadju malo u proslost i da uzmu nekoliko stotina naslova koji su na sega mega drive, nintendo i slicnim konzolama izasle i da ih prilagode novoj grafici i danasnjim racunarima.

Quackshot (MD2), Beyond Oasis (MD2), Maui Mallard in Cold Shadow (N), Medievil 1, 2 (PSX)... i verovatno da ako bih krenuo da trazim igre da bih mogo da navedem mnogo vise ali eto samo ukratko toliko.
 
Meni se dopada. Pogotovo mi se sviđa skrolovanje ekrana, pošto su u originalu bili prerenderovani statični ekrani, a prelazak između njih nije bio baš brz. Kontrole su mi malo bezveze, ali navikao sam se posle nekog vremena. Nikada nisam original završio sa 100% spašenih Mudkona, sada gledam walkthru kako bi ih sve spasao, i ima baš dosta tajnih prolaza prilično pederski sakrivenih.
 
@mmike
Hvala za predlog drug, ali izgleda da cu zbog ove igre morati da kupim drugi gamepad - imam dual shock 2 povezan preko "PS to USB converter" ali motioninjoy nece da ga prepozna.

Izvinjavam se za off
 
Nazad
Vrh Dno