Šta je novo?

Tesla tablet H890W

vlada1995

Poštovan
Učlanjen(a)
30.08.2014
Poruke
303
Poena
70
Vasa ocekivanja, utisci?




10417768_870386953012075_4696600020386439252_n.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Zanimljivo, ali slaba baterija, nece ovo moci dugo da radi.
 
i meni nije jasno zasto stavljaju slabije baterije u tablete, pa lenovo ima fon sa bat od 4000-5000 Mah...
 
Nisu to isti naponi, nije direktno uporedivo. Da daju podatke u Whr, bilo bi, ovako mora da se racuna. Videcemo i cenu i shta ce reci testovi, ali iskreno, nisam siguran da ce baterija biti dovoljna.
 
malo je cudno sto ga je microsoft srbija predstavila pre comtrade,nadam se da cu kad izadje,biti u mogucnosti da snimim sve o njemu kao i o proslim modelima

inace,imam acer w1-810,koji je malo slabiji i ima beteriju od 4600mah i drzi skroz dobro
 
Mene vise interesuje cena.Fine specifikacije, pogotovo za win tab, retko se vidja full hd kod nas, ali tesko da ce ovo biti povoljno kao proslogodisnje verzije.Najjeftiniji konkurent sa slicnim specifikacijama je preko 30k.Videcemo kad se pojavi.
 
Tesla tableti generalno imaju pristojne cene, ne bi bilo toliko cudno da bude povoljan. Zato ga i vredi cekati. I dalje preferiram android na tabletu, tastaturu za windows, ali ima i ovo cudo svojih prednosti.
 
malo je cudno sto ga je microsoft srbija predstavila pre comtrade,nadam se da cu kad izadje,biti u mogucnosti da snimim sve o njemu kao i o proslim modelima

inace,imam acer w1-810,koji je malo slabiji i ima beteriju od 4600mah i drzi skroz dobro
Moj je A1-840,a rado bih probao W1-810.
 
Tesla tableti generalno imaju pristojne cene, ne bi bilo toliko cudno da bude povoljan. Zato ga i vredi cekati. I dalje preferiram android na tabletu, tastaturu za windows, ali ima i ovo cudo svojih prednosti.

odmah da se razumemo,nema sanse da bude ispod 23k din a mozda i skuplji

ovaj novi 785 vec treba da bude skuplji od prethodnog,a ovaj windows je jos i 9 inca,bice sigurno skuplji od tog

btw,da li ste videli da 785 kosta 15,5k u gigatronu? poskupeli su nesto tableti
 
Нисам обраћао пажњу, вероватно је то малопродајна цена. Чини ми се да у каталогу стоји цена од 14 хиљада, претпостављам да она важи када се наручи са нета.
 
Pretpostavimo da je to zato shto Kinezi proizvode tesla tablete, koji rade u dolarima sa strancima, pa i proizvodnja bila neshto skupa u zadnje vreme...
 
Bilo je pitanje dana, da narucim neki tablet sa w8 iz Kine . Ova informacija me je obradovala. Povlačim ručnu i čekam. Samo da ne nasviraju cenu preko 20K din. Onda su džabe krečili.
 
Тако је. Иста ситуација је и код мене, гледао сам доста добрих модела из Кине али дефинитивно се ово чека, прво да видимо цену и утиске. Одличне спецификације таблета за који добијаш валидну гаранцију оствариву код нас и притом не мораш да бринеш за колико стиже и колико ћеш платити царину. ;)
 
Hi hi hi...zar nisam napisao u nekoj od "tesla" tema da im je sledeci Windows tablet :) Sad sam na brzaka bacio pogled na aliexpress i kinezi drze cenu ovakvih uredjaja oko 200e, tako da je realno da ovaj bude oko 25000 din.
 
Bilo je pitanje dana, da narucim neki tablet sa w8 iz Kine . Ova informacija me je obradovala. Povlačim ručnu i čekam. Samo da ne nasviraju cenu preko 20K din. Onda su džabe krečili.

cena ce biti preko 20k sigurno

gde si ti video 9 inca sa ovim specifikacijama za manje od 20k?

onaj acer w1-810 sto ja imam je 8 inca i ima 1gb rama pa kosta 20k

morate se pomiriti sa time da se svi tableti proizvode u kini i tesla nije nista drugaciji od drugih poznatijih firmi
jesu oni pocetnici u toj prici i verovatno narucuju manje modela,ali acer asus i ostale firme rade isto to,samo narucuju na veliko pa imaju neki brending

ako ovaj tablet ima identican hardver kao neki acer ili lenovo tablet,to ga ne cini nista losijim ili vecim kinezom

zna se gde se pravi ovaj intel procesor,ova ploca i grafila i kompletno sve iznutrice - u istoj fabrici,a to ko ce posle da nalepi svoj logo na uredjaj je potpuno nebitno
 
Nema potrebe da se zeštiš
Kao što za PRESTIGIO Multipad Visconte 10.1 ne zelim da dam 30K din neću da dam ni za Teslu i gotovo, a oni nek stave cenu koju god hoće.
 
to je onda iskljucivo tvoj problem,a pritom nemas nikakve argumente da potkrepis tvoj stav

izuzetno me nerviraju ljudi koji misle da je nesto dobro samo zato sto ima prenaduvanu cenu i da je svaka nova firma automatski losa i da je sve stoi ma veze sa ovom zemljom lose itd...

ako imas dva tableta,jedan tesla a drugi recimo asus i oni imaju u sebi isti procesor i cipset,to je jedan isti tablet,skroz isti,a ti slobodno daj par hiljada vise za tu identicnu stvar

ne prave se intel procesori u 5 razlicitih fabrika,pa da jedna pravi iskljucivo za asus,druga za acer itd...sve sa prave na jednom istom mestu i apsolutno su iste

imas pravo da imas neku rezervu prema firmi koja je nova,ali ne da podcenjujes to sto ona nudi,jer nudi apsolutno istu stvar kao i svi drugi
 
Poslednja izmena:
@protzbor

Ne znam da li imaš ikave veze sa Comtrade-om i Teslom kad ih ovako zdušno braniš i kad te je toliko iznerviralo ovo što sam na pisao.

Ne pada mi na pamet da ulazim u raspravu sa nekim ko leči komplekse po forumima. Zbog takvih kao ti uglavnom izbegavam da postujem po forumima, pošto uvek uleti neko isfrustriran pa ajde da se malo isterujemo i dokazujemo.
Drži se tvog Acera i uživaj ti nama :wave:
 
bitno da si ti "na pisao"

cekaj ti si dosao ovde i nemas pojma o cemu pricas,a znas da napadas druge i da ih vredjas?
ja ti dajem milion argumenata i predstavljam ti logicne primere.da bi ti pljunuo to sve i uzivao u svom neznanju?
ne branim nikoga,vec samo zdravu logiku


kako to ja lecim komplekse kad nemam problem da kupim proizvod mlade firme i proizvod koji je jeftin?
u opste nije bitan tesla ovde,i nije problem sto ti ne zelis da das novac za teslu,nego sto razmisljas tako
zbog takvih kao ti,poznatije kompanije u zadnje vreme pakuju krseve u kucista i prodaju ih po skupim cenama,pa posle kad neko ponudi to isto za realnu cenu,vi mislite da je djubre...

mada vidi se ko si i koliko se razumes u to o cemu pricas,po to tvom ulicarskom stavu,izboru reci i tome kako ih pogresno koristis

a eto,da ti sutra napravis tablet koji je dobar i relativno jeftin,a da ga neko slican tebi pljuje,ja bih zastupao tvoj tablet bez obzira na to da li je firma nova ili ne

inace sta fali prestigiu? oni su pre tri godine bili maltene jedini brend koji je nudio relativno jeftine tablete a imao dobar kvalitet,sada su malo zalutali,ali daleko su od toga da im se ime pise velikim slovima u negativnom kontekstu
 
Poslednja izmena:
Hi hi hi...zar nisam napisao u nekoj od "tesla" tema da im je sledeci Windows tablet :) Sad sam na brzaka bacio pogled na aliexpress i kinezi drze cenu ovakvih uredjaja oko 200e, tako da je realno da ovaj bude oko 25000 din.
I meni se cini, tu negde oko 210-230e, da bi bilo najrealnije ocekivati.

Jle dovoljno ovih 32gb za win? Vidim da je za sd plafon 32gb.
 
I meni se cini, tu negde oko 210-230e, da bi bilo najrealnije ocekivati.

Jle dovoljno ovih 32gb za win? Vidim da je za sd plafon 32gb.
Pre bih racunao na 200, ne znam kolika je evropska cifra, ali ms daje win with bing besplatno u usa samo za uredjaje do 200$.

32gb je emmc memorija (citaj: spora varijanta), na kojoj ti je zauzeto vec dosta windowsom, tako da ne, nije dovoljno. Morash da ubacish memorijsku karticu u njega svakako, ali i da imash u vidu da win tableti ne rade brzo kao win laptop ili desktop, odnosno da ne mozesh da ih koristish za iste stvari. Oni ipak sluze za laganu upotrebu.
 
morate se pomiriti sa time da se svi tableti proizvode u kini i tesla nije nista drugaciji od drugih poznatijih firmi
jesu oni pocetnici u toj prici i verovatno narucuju manje modela,ali acer asus i ostale firme rade isto to,samo narucuju na veliko pa imaju neki brending

ako ovaj tablet ima identican hardver kao neki acer ili lenovo tablet,to ga ne cini nista losijim ili vecim kinezom

zna se gde se pravi ovaj intel procesor,ova ploca i grafila i kompletno sve iznutrice - u istoj fabrici,a to ko ce posle da nalepi svoj logo na uredjaj je potpuno nebitno

Probaću da koristim fine reči. O čemu ti pričaš? Upoređuješ korporacije koje imaju SVOJE fabrike u Kini sa kineskim tabletima koje sklapaju kineske male firme i nalepe neki logo?
I Ipad i ostali Aple proizvodi se proizvode i sklapaju u kini pa koji je to kvalitet!!Ovde je pitanje kontrola kvaliteta gde kod kineza pirata veoma slaba a sama izrada najjeftinija moguća dok kod brendova postoji stroga kontrola kvaliteta pa nije moguće npr: da na jednom tabletu imamo veće pozadinsko osvetljenje u odnosu na drugi i slično.
Pošto ti Comtrade daje tablete za test pa staješ u njihovu odbranu dobro bi bilo da otvoriš google i youtube i malo proučiš tematiku pre nego li deliš lekcije.
 
Nasmeja me ovaj probotzor

Čovek me procenio na osnovu greške u kucanju. Sad čitam ostale njegove postove i smejem se.
Pazite šta pišete ljudi, da ne prođete kao ja.

@LoverBoy
upravo tako
 
@furio Tako je to kad nemaš argumenata onda se vadiš na pravopis, početnici..
Nemam ja ništa protiv jeftinih i kineskih tableta čak naprotiv, samo ne mogu da verujem da neko upoređuje asus/lenovo i sl. brendove sa kinezima i kao pa to je isto pravi ih ista fabrika. Ma nije nego..
 
Nasmeja me ovaj probotzor

Čovek me procenio na osnovu greške u kucanju. Sad čitam ostale njegove postove i smejem se.
Pazite šta pišete ljudi, da ne prođete kao ja.

@LoverBoy
upravo tako

ne nisam te procenio zbog pravopisa,jer se i ja ne pridrzavam velikih slova i nekih pravila,vec zbog izbora reci koje koristis(pominjanje kompleksa na prvu loptu tamo gde nisu ocigledni sto je karakteristicno ponasanje za klince) i zbog stava koji nema ni jednu jedinu osnovu

@furio Tako je to kad nemaš argumenata onda se vadiš na pravopis, početnici..
Nemam ja ništa protiv jeftinih i kineskih tableta čak naprotiv, samo ne mogu da verujem da neko upoređuje asus/lenovo i sl. brendove sa kinezima i kao pa to je isto pravi ih ista fabrika. Ma nije nego..

da,ti delovi se prave u istim fabrikama hteo ti to ili ne
ja sam ovde jedini dao argumente i cak ih i objasnio,a vi niste dali nista osim svog nepostovanja



a inace sad,ja se za razliku od vas bar trudim da pomognem drugima i da im pojasnim stvari koje im nisu jasne,snimio sam klip o svakom tesla tabletu i pokazao sve njihove prednosti i mane,bas onako kako bi izgledale i u vasem domu...pokazao sam svako seckanje prilikom pokretanja emulatora i svako pogresno okretanje ekrana kod l7 modela,pokazao sam kako h7 brzo jede bateriju i kako 785 ima problem sa ghost touchom...ali isto tako sam pokazao milion drugih stvari koje ti tableti rade odlicno,pa cak i bolje od tableta koji su skuplji od njih...nikada,nikome ni u jednoj temi nisam rekao "kupi teslu" ili "tesla je najbolji" cak sam svima preporucivao asus memo pad 7 od 17500 din kao najbolji izbor do 20k din....
 
Poslednja izmena:
Zaprqvo, cesto ih prave iste fabrike, ali ne na istoj traci. Jedna traka izbacuje za kupca koji trazi visok kvalitet i zeshcu kontrolu istog, drugi trazi veliku kolicinu za male pare. Onaj ko ga je napravio svakako nece staviti svoju nalepnicu ni na jedne ni na druge. Za jedan ce koristiti nove mashine i kvalitetne komponente, za drugi mashine koje mogu josh da rade, ali nemaju preciznost i prave greshke.

Inace, moj kineski tablet je dva puta leteo, rastavio se na 2 dela, sklopio sam ga i radi bez problema, nisam siguran da bi veca imena proshla tako dobro. To ne znaci da nije iz iste fabrike izashlo i neshto shto bi se raspalo ako kinesh u tom generalnom pravcu.

Chipset se pravi u istoj fabrici, trebao bi da je isti kvalitet, mada nisam ni u to potpuno ubedjen (postoji uvek razlika u zavisnosti od ciljanog trzishta, zashto ne bi variralo i od kupca). Soc opet nije jedina stvar koja je bitna, jelte...

Ako je uredjaj iz Kine, ne mora nikako da znaci da je losh, ali to shto svi prave svoje uredjaje pa makar i u istoj fabrici, ne mora da znaci da je svaki dobar. Foxconn city s razlogom ima city u nazivu, cisto sumnjam da na svakoj traci (ili, u njihovom slucaju, svakoj zgradi) ima iste standarde.

Ok argumenti?
 
objasnio si svoj stav u potpunosti i objasnio zasto je takav,naravno da su dobri argumenti
 
Када се очекује у званичној продаји, постоји ли та информација?
 
B-2LQhvW4AAfNa4.jpg

Sa twiter naloga Microsoft Srbije u donjem levom uglu se vidi izgled kutije novog Tesla tableta.Znam da nije neka informacija,ali ajde...
 
Nazad
Vrh Dno