Šta je novo?

Kupovina kucista deo po deo - budzet oko 40000

havijer

Slavan
Učlanjen(a)
07.08.2005
Poruke
2,957
Poena
405
Ovako, u narednih mesec dva treba da sklopim konfiguraciju. Sluzice za surf, pustanje remux filmova i igranje PES-a 2015 i sledecih izdanja. Planirao sam da sto vise delova kupim preko benchmarka: preko oglasa i preko shopa - ono sto je na akciji.

Za pocetak Kingston 8GB HyperX Fury Red DDR3 1600MHz - HX316C10FR/8, da li je ovo dobra kupovina za 8500?
Maticnu i procesor cete morati da mi preporucite, mada sam mislio neki i5 mislim da je to ok.
Mislio sam neki ssd od 120 ili 240 gb + hard od 500 ne treba mi vise.
Koju graficku juriti?
Napajanje i kuciste uz to.

Voleo bih da mi racunar bude sto tisi ali naravno nije neophodno da bude bas, bas tih. Hocu da izbegnem prenosenje vibracija sa napajanja na kuciste, to mi se desava sa proslim kompjuterom.

Sta uzimati polovno a sta obavezno novo?
Trebaju mi neke smernice i da li mi je dovoljan budzet neku optimalnu konfiguraciju tj da procesor prati graficku i ssd da sve bude slicne brzine, ako me razumete sta hocu da kazem.
 
Budzet ti je mali za ono sto hoces. Pogotovo kada kupujes novo. Cene u Srbiji su otisle u tri lepe nakon Nove godine. :/

Ram za taj novac je dobra kupovina.
Ako kupujes ponesto polovno - gledaj da graficka, ploca, napajanje obavezno imaju bar jos 10 meseci garancije. Ovo ostalo i ne mora.

To sto kazes za kuciste, moralo bi neko kvalitetnije, 20-30 evra.
Intelovi fabricki cooleri su tihi, pa si sa te strane miran.
 
Poslednja izmena:
Nista hajde onda bez grafike, nju cu naknadno dokupiti a do tada cu koristiti iz starog kompa koji za sad gura ovaj PES bez problema.
Znaci za ram smo resili a ostatak?

Evo sta sam nasao na kupujem prodajem


Matična ploča: Gigabyte GA-H81M-S1 (USB 3.0, SATA 3)
Procesor: Intel Core i5 4440 3.1GHz Haswell
RAM memorija: Crucial 4GB DDR3 1600MHz
Grafička kartica: Intel HD Graphics HD4600 - Integrisana u procesor + Slobodan PCI-E x16 slot
Hard disk: Toshiba DT01ACA050 500GB SATA 3
Napajanje: Rhino RX-500PA 500W
Kućište: Rhino RH-C375I
Cena: 285€

Kako vam se cini?
 
Poslednja izmena:
Izvini ne videh. Staru graficku ATI Radeon HD 5750. E sad treba mi napajanje za sve ono gore + ssd + graficka koju bi kupio za sledeci pes na primer posto vec na ovom ne moze da izdrzi na high.
 
Sad mi ovaj decko napisao 260 evra kosta tj 32000 din
Matična ploča: Gigabyte GA-H81M-S1 (USB 3.0, SATA 3)
Procesor: Intel Core i5 4440 3.1GHz Haswell
Hard disk: Toshiba DT01ACA050 500GB SATA 3
Ram: Ovaj za bencha 8500
To je vec 40000. Ima li neko kvalitetno resenje kuciste i napajanje u jednom? Ne mogu ni ssd da ubacim ni graficku, mada je ovo sve novo i sa garancijom (mada pitaj boga cijom, pricam za ovo sa kupujem prodajem)
 
Izvini ne videh. Staru graficku ATI Radeon HD 5750. E sad treba mi napajanje za sve ono gore + ssd + graficka koju bi kupio za sledeci pes na primer posto vec na ovom ne moze da izdrzi na high.

Napajanje zavisi od toga koju ces graficku kupiti, jer su intelovi procesori veoma mali potrosaci.
Ali racunaj ono sto sam iznad predlozio ili neko za 2000din skuplje.

Za sada ne bi morao da menjas to Rhino napajanje. (masina sa 5750+i5 trosi oko 250W)
Pa onda kada budes kupovao novu graficku, javi se, pa cemo ti predloziti i napajanje.
 
Ne bih ja stavljao 5750 na to Rhino napajanje, ono nema ni 150w pravih ;)

A sto bas hoces i5 processor? Za ono zasta ti hoces da koristis kompjuter, mislim da ti je i5 overkill..
 
Jesi merio? :d

Nemam pojma, ali sam siguran da bi moglo bar par meseci bez problema da radi.
Zeznuo sam se, konfa bi trosila oko 200W. (zanemario 5750 != 5770) Tako da moze.
 
Nista hajde napravite mi optimalnu kombinaciju za oko 40000, ne mora i5. Mislio sam da moze da se sastavi sa i5 i da sam miran par godina. Znaci bez graficke koju cu kasnije dokupiti a sa ssd.
 
Poslednja izmena:
Evo ovo ti je moj predlog, SSD uzmi od Madjara Samsung EVO 120gb

konfa.jpg
 
vidi mozes li da skines hdd sa starog kompa za prvo vreme,onda ce biti mesta za ssd.g3258 je i vise nego dovoljan za sportske simulacije,tu je bitnija grafa,posle stavis 270 bez x sa oglasa i sve kako treba.
 
@havijer

Pozz, za kupovinu preko KP moraš mnogo, ali baš mnogo, da vodiš računa. Ako nije iz tvog grada, gde možeš da probaš lično, ili ako nema garanciju još minunimum 10 meseci, ne kupuj.

Što se tiče kućišta, matične i procesora "malo sigurnije je" da ovde na forumu kupiš. Ne mora sve od jednog lika. Gledaj matičnu + procesor i možda ram. Posebno kućićte i napajanje. Pošteno idealno bi bilo da sve kupiš novo, ali sa tom sumum nema šanse. Nije bilo šanse ni pre 2 godine.

Za grafiku nemoj ispod r9 270x. Ova možu da se nađe za ispod 100€ sa godinu dana garancije. Nije bitno i ako je rudarila, ali to otom potom. Prvo reši mašinu.

Inače, malo vezano za temu, ovo nije vreme za kupovinu tehnike. Cene su otišle baš gore.
 
Baš zbog toga mislio sam ako naleti i sve polovno sa garancijom bilo bi idealno jer cene u prodavnici su katastrofa.
Ne mogu hdd sa starog kompa jer taj stari komp dajem roditeljima da koriste.
I jedno pitanje na starom kompu imam neki AMD od četiri jezgra koji radi na 3.0 i to je kupljeno pre skoro četiri godine a sada za 40000 ne mogu da uzmem procesor sa četiri jezgra... Razumem da dosta utiče i ono l2 i l3 i da ovaj moj stari AMD je u tome puno lošiji ali gledao sam na nekom sajtu uporedo benchmark mog procesora trenutno i tog Intel sa dva jezgra i Intel je jači nešto tipa dvadeset posto.
To me malo buni...
 
Poslednja izmena:
Ja nisam nigde napisao da verujem. Samo sam rekao šta me buni i voleo bih da mi se objasni da me ne buni. E sad ako je to problem i ako nije praksa onda nema problema :)
 
Imaš vrlo ograničen budžet, velike želje, i najnepovoljniji mogući trenutak za kupovinu. Cene u dinarima će samo da rastu, a poskupljenja se tek zahuktavaju, tako da nemoj puno da čekaš sa kupovinom. Za PES, ostale akcije koje si nabrojao ti je sigurno dovoljan ovaj Pentium koji ti umart preporučuje, a samim posedovanjem 1150 platforme ti se otvara mogućnost da u budućnosti samo ubaciš neki i5 kad bude dobra prilika. Od svih stvari koje gledaš najbitnije ti je da uzmeš SSD, to je ono što će ti napraviti vidnu razliku u performansama u startu, i omogućiti sasvim novi komfor u upotrebi. Grafička ti, takođe nije neophodna u početku, iskoristi postojeću. Za budžet kućište, ja sam svojevremeno kupio LC-Power sa ugrađenim napajanjem 420W. Veselo služi već neke četiri godine u računaru koji troši slično kao taj što si zamislio (AMD X4 840 + Radeon 5670).
Pozdrav
 
Ne radi upgrade, ostavlja stari komp matorcima koliko sam ja shvatio.
 
To i kazem - kompletan upgrade.
Ako ima npr. Phenom II X4 9xx, onda mu se ne isplati kupovati nista ispod i5. Ostavi sebi ovo, mozda ponesto promeni, tipa graficku, doda ram...

A matorcima kupi za 60 evra solidnu s775 masinu ili tako nesto.
 
Ploca ASRock N68C-S UCC
Procesor AMD x4 640
Ram 2x2gb na 1333
Graficka ATI HD 5750
Obican hdd

Upravo u tome je stvar razmisljao sam da zamenim ram sa 8gb (ne mogu samo da dokupim 4gb,nemam mesto na ploci) i ssd i radio bi komp extra verovatno, medjutim hteo sam da iskoristim to sto mojima treba uzmem neki komp i onda sam mislio da ostavim njima moj stari (da eventualno skinem grafiku kao sto sam planirao) i da sebi uzmem nesto.
Nego ova ploca mi je sata II i napajanje mi se cuje neki ventilator i onda sam samo mislio da sve to uvalim mojima, ali to bi bio sto vi kazete overkill :D
 
Poslednja izmena:
Pa solidan je procesor za PES...
Tvoja ploca verovatno ne prima module od 8GB, posto kaze da je maximalno 8GB. Znaci morao bi 2x4GB, sto je opet ok.
Nema veze sto je SATA II, SSD ce svakako raditi primetno brze od harda.

Ovako bih ja uradio:
Novo napajanje - najvise do 5 hiljada
Nov ili polovan ram (2x4GB) - do 7 hiljada
Polovna graficka sa garancijom (R7 260X, GTX750, GTX750Ti, 7850, GTX650Ti Boost, GTX660, R9 270), obavezno model sa 2GB vrama - do 12 hiljada
Novi hard (1TB) i SSD (120GB) - ukupno do 14 hiljada
total - do 38 hiljada

Matorcima nadjes polovan s1155 komplet, tipa H61+G1610 (do 6500din). Za njih imas stari ram, 2x2GB, napajanje, kuciste i hard. 5750 im ne treba posto je dovoljna integrisana iz G1610.
Kada prodas 5750, ovo te sve izadje do 2500din. ;)

U zavisnosti koliko te sta bude izaslo, verovatno ces i moci uzeti neko novo kuciste za sebe.
 
Poslednja izmena:
Isplati se, ali ne moze za 40 hiljada. Plus graficka i SSD.

Zato sam iznad napomenuo da bih bas to licno odradio, da sam na tvom mestu.
Jer sve komponente ti mogu ostati za sledecu masinu. Za 2-3 godine ako bude potrebe, promenis plocu i procesor, recimo.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno