Šta je novo?

A4Tech Bloody Gaming R7A

accko

Slavan
Učlanjen(a)
09.07.2009
Poruke
1,459
Poena
210
     A4Tech Bloody Gaming R7A

naslovna.jpg


     A4Tech, brend koji se često spominje po forumu kao „onaj što malo košta a mnogo daje“. Poznati po odličnoj X seriji miševa dokazali su se kao proizvođač koji može konkurisati dosta snažnijim imenima pa čak i ponuditi više od znatno skupljih modela. Sa A4Tech-om sam se prvi put susreo pre godinu dana u vidu miša imena N-500F. Reklamiran kao pacov koji će raditi na bilo kojoj podlozi uzeo sam jednog kao alternativu mom već starom Logitech-u kome više nije radio meni preko potreban srednji klik. I bio je super, radio je a svim podlogama osim na onoj koju najviše koristim, mom radnom stolu. Svakako nije bila ljubav na prvi pogled. Ali mozda sam previše očekivao od entry level miša. Pre četiri dana, zahvaljujući Benchmark Shop-u, odlučio sam da se počastim modelom o kome ćemo ovde govoriti. Uvek sam bio slab na bežične miševe tako da ne bih oprostio sebi da sam propustio priliku da ga kupim. Voleo bih da imate u vidu da je moj desktop PC daleko od gejmerske mašine te da je ovaj miš testiran kao klasičan, ne gejmerski.

     Počećemo od pakovanja koje je lepo dizajnirano, gde se njegovim otvaranjem dolazi do specifikacija, koje su smeštene sa leve strane i samog miša, postavljenog desno. Čičak sprečava bilo kakvo slučajno otvaranje. Svakako dosta elegantno pakovanje kome mogu zavideti neki proizvođači (khm Logitech sa svojim pakovanjima za blister).

   

     Osim miša u kutiji su mesto našli produžni kabl, risiver, kablić za punjenje kao i propratna dokumentacija. Disk sa softverom je izostao te njega zamenjuje kartica sa web adresom gde se moze preuzeti najsvežija verzija istog.

   

     Produžni ima jako lep crno crveni pleteni kabl i naravno poznati otisak šake sa prednje strane. Sam risiver je jako mali, gotovo istih dimenzija kao Logitech-ovo unify rešenje. Takođe je opremljen otiskom šake i natpisom bloody sa gornje strane.

   
 
strana 2

     Dolazimo i do miša. Prvo i osnovno miš nema gumene površine na sebi. Sa jedne strane to mi se svidelo jer kome se ta guma ne izliže posle, u najboljem slučaju, par godina korišćenja. Sa druge strane tu je osecaj da mi miš klizi prilikom dizanja sa površine, konkretno mali prst dosta ode gore. Stoga me je ostavio sa mešovitim osećanjima vezanim za taj deo izrade. Sledeća stavka je masa koja bi po meni mogla biti 15-20 grama veća. Nekome to mozda ne bi odgovaralo no ta stavka svakako ostaje konstantna jer ne postoji mogućnost povećavanja mase tegićima. Ispod scrool točkića su smestena tri tastera dok su sa leve strane mesto našla jos dva, svi programibilnog tipa.Najlakše je reći da su programibilni svi tasteri na ovom mišu zajedno sa scrool-om što i jeste ovde slučaj.

   



     Prilikom vađenja miša iz pakovanja on se aktivirao i prijatno me iznenadio. Ima dve LED diode, jednu smeštenu ispod scrool točkića a drugu ispod bloody šake. Ona kod šake pulsira i prikazuje tri boje, u zavisnosti od toga koji je korisnički profil odabran. LED ispod skrola takođe ima tri boje koje se menjaju aktiviranjem odredjenog „jezgra“ o kojima cu opširnije pričati kad stignem do softvera.



     Dimenzije miša su 122x77x41.5 mm i tu nemam zamerki, svaki miš preko 12 cm dužine mi odgovara, šteta sto ovih dana te dimenzije imaju pretežno gejmerski miševi. Dakle ergonomija je solidna, svakako može proći kao 20 evra skuplja periferija. Miš je prilagođen dešnjacima.



 
strana 3

   Specifikacija je svakako nezaobilazna tako da evo i nje. Sažetu specifikaciju sam pozajmio od Bench sajta (nadam se da se gazde neće ljutiti) a detaljniju mozete videti ovde, na oficijalnom bloody sajtu.

16412242491_c724a77071_o.jpg


     Dakle u pitanju su atributi standardni u svetu gejmerskih miševa. A4Tech voli da hvali kod svojih modela odziv klika koji je ovde 1 ms (naspram 18 ms koliko može biti kod drugih miševa) kao i X’Glides Metal Mouse Pads iliti metalne stopice za koje kaže da ce i posle pređenih 300 km biti upotrebljive. Takođe pomoću njih miš klizi 20% brže. Miš ne poseduje on/off prekidač sa zadnje strane vec je tu samo prostor za skladištenje risivera. Baterija ima kapacitet od 600 mAh i korišćena je litijum polimer tehnologija. R7A se oslanja na optički senzor maksimalne rezolucije 3200 dpi i to je ukombinovano sa 2.4 GHz bezičnom vezom obogaćenom raznim A4Tech tehnologijama radi ostvarivanja što manjeg laga i sto bolje konekcije.



SOFTVER

     Šta je hardver bez softvera? A4Tech je spreman i na to pitanje. Tu na scenu nastupa program naziva Bloody 5. Pokretanjem programa dobijamo prvu karticu sa jezgrima. Ta jezgra su zapravo profili u okviru kojih možete imati još profila, barem sam ja tako shvatio. Jezgra 1 i 2 su besplatna dok se ostala dokupljuju. Dakle drugo jezgro, na primer, tri gornja programibilna tastera zadužuje da određuju broj klikova levog tastera tj da li ce ih miš registrovati kao jedan, dva, tri ili četiri klika. Ko ne voli kratke precizne rafale u FPS-u. :)



     Sledeća kartica je podešavanje tastera i tu ne bih zalazio previše, opcija je stvarno puno i dugmad može raditi sta god poželite, od otvaranja određenih aplikacija do odrađivanja raznih funkcija za koje se pretežno koristi tastatura (copy, paste, print, itd.).



     Sledeće na redu je podešavanje osetljivosti. Dpi se preko miša može podesiti na 5 aplikacijom definisanih vrednosti. Tu je i štelovanje senzora da što bolje uslikava vašu podlogu kao i podešavanje report rate-a (125 Hz, 250 Hz i 500 Hz) i brzine odziva klika (1-18 ms).



    Poslednja u nizu kartica je guard iliti čuvar konekcije. Ovde mozete paliti ili gasiti 5 funkcija koje omogućavaju sto bolji prenos signala i sto manji lag prilikom korišćenja. Pridružio im se i indikator istrošenosti baterije i slajder gde se može staviti na koliko procenata baterije da aplikacija upozorava korisnika. Ispod toga je podešavanje power saving moda odnosno za koliko minuta da uđe u njega i na koji način da izađe, klikom ili pomeranjem miša (drugi način produžava trajanje baterije). Što se baterije tiče za sada se sasvim solidno pokazala, 4 dana po 5 sati korišćenja PC-a je iscrpelo 25%. Sasvim solidno ako mene pitate. Nažalost nisam bio kući prilikom prvog punjenja tako da vam ne mogu reći koliko je vremena potrebno do 100% baterije. U specifikaciji piše dva i po sata, verovaću im na reč. Miš se može koristiti dok se puni.



     Sve u svemu sasvim dobro parče hardvera, definitivno primer da se može napraviti mnogo a koštati malo i tim primerom bi mogli da se koriste i drugi proizvođači. Toliko od mene, nadam se da vam je ovaj opis koliko toliko pomogao :)
 
Bravo sa opis :wave:
Posedujem R8A i mogu reći sve pohvale za miš-a-A to za jezgra je moguće aktivirati sa starijim softverom.;)
Ja bi dodao opisu da miš ima jednu od boljih bežičnih konekcija,toliko je dobra da hvata iz druge sobe kroz zid bez laga ikakvog.
 
To nisam imao prilike da isprobam, nije mi vise TV u dnevnoj sobi povezan sa kompom :) Kad navatam jos jednog geek-a smesticu ga u sobu sa kompom da gleda jacinu signala a ja cu se setkati po stanu sa misem :D
 
Bravo brate, odlican review, na mestu ;) plus da dodam da ga od skoro i ja posedujem, bez greske stvarno :) svaka preporuka !
 
Ako autor teme nije polozio da dobije posao u benchu ja stvarno ne znam ko jeste.
Mnogo mi se dopadaju i fotke. Voleo bih da citam jos mnogo opisa uredjaja od ovog gospodina accka. :)
 
Veliko hvala svima :)

Voleo bih da citam jos mnogo opisa uredjaja od ovog gospodina accka. :)

Eh koliko bih ja radio opisa ali nazalost ne moze se cesto priustiti novo parce hardvera. Jedino za lumiju 525 i 630 da odradim review, to je relativno novije u stanu :)
 
Odluičan opis. Meni je jutros stigao, poslepodne ću da ga testiram.
 
UPDATE

   Što se baterije tiče izdržala je nedelju dana uz prosečno korišćenje od 5 do 6 sati dnevno. Na praznu bateriju upozorava LED svetlo kod šake koje tada brzo blinka. Kada se miš stavi na punjenje LED samo svetli, bez prestanka. To traje dok se baterija ne napuni i šaka onda opet prelazi u pulsirajući mod.
   Druga stvar, vezana za on/off switch. Igrom slučaja sam skontao zašto on ne postoji. Komp skoro nikad ne gasim ali je juče dok sam spavao nestala struja. Ustao sam, upalio komp ali video da se miš prilikom pomeranja ne pali, iako sam u podešavanjima stavio da se iz power saving moda budi prilikom pomeranja. Na kraju sam zaključio da kad miš nema povratne informacije od recivera on se gasi i moze se aktivirati jedino klikom. Dakle levi ili desni klik se ponasaju kao ON prekidač.
 
Odlican opis/test, svaka cast! Mozda ovih dana pazarim R7.

Samo me zanima ovo, pomenuo si da nema gumirane delove.. koji je materijal u pitanju na tim delovima gde se obicno nalazi gumirani sloj? Verovatno je neka mat plastika pa me zanima koliko je kvalitetna i da li kliza..
 
Matirana plastika je u pitanju (kao fino peskirana) i mis ne krcka uopste. Ume da isklizne iz ruke kad se odize od podloge, ali posle kratkog perioda privikavanja i taj se problem resi. Medjutim, pacov smrdi (tj plastika) kao lesh, bukvalno. Par dana ga imam i cini mi se da se smrada skorije osloboditi necu. Sramota me da se rukujem...
 
Da, plastika ima dosta jak miris, mom mišu je bogami trebalo mesec dana da se "iznutra". Čak se i sada malo oseća, kad ga približio nosu.
 
Medjutim, pacov smrdi (tj plastika) kao lesh, bukvalno. Par dana ga imam i cini mi se da se smrada skorije osloboditi necu. Sramota me da se rukujem...
:d

Isti utisak, pisao sam o tome u bloody temi.. i sto je najgore i dalje dismr samo manje, kada sam izvadio iz kutije to je bio opasan atak na culo mirisa :d
 
Ma to je bonus, sveže pečen, tek izašao iz fabrike i već u našim rukama :D
 
Meni povremeno se ugasi svetlo na skrollu i tada mis ne radi , na pola sekunde npr ... Pokusavam da ustanovim da li je gubitak signala ? Jer kada menjam na kojem je kanalu na nekima je bas bas redje , dok je na drugima cesce ... Da li kod vas kada ima smetnje ili nesto lampica na skrollu se ugasi pa upali ili ne ?
 
To je delikatno pitanje sad primetio sam npr kada se uhvatim za tastaturu da otkucam nesto da se to desi . Takodje sam jako retko mozda 2 puta da mi se desilo u toku igre , ali sam u tom trenutku koristio i tastaturu ....
 
Jel ti nisu možda reciveri na usb hub-u? Ili blizu jedan drugom. Šta ti kaže program, koja je jačina signala?
 
Reciver mi je pozadi (tj kablic) pa sam prijemnik maximalno odmakao od kucista , tipa daljina izmedju misa i prijemnika je 20 30 cm ... Medjutim imam wifi adapter na kompu pozadi , da li to mozda pravi problem ne znam ... U podesavanjima nema nikakav problem u smislu smetnji , zakucano je na 100% . Cak sam testirao is tavljao prijemnik na prednju stranu kucista , i onda kada se istripuje signal pokazuje u programu da opada a mis secka ... ali sve svetli normalno
http://i.imgur.com/jhxeTWS.png , danas sam iskljucio ovu prvu opciju RF synchronise , da vidim da li to mozda zeza . E da i sta sam primetio ( deo sumnje da je sam drajver ) npr kada sam uzeo misa i promenim nesto u programu i pritisnem apply , bez obzira na setovanja skroll izmenja boje i kao memorise ... Medjutim posle je pocelo da se tripuje , uvek memorise sta namestim ali se boje na skrollu ne smenjuju tokom procesa ucitavanja , takodje svaki put mi zbacuje poruku da ce ucitati podesavanja u internu memorija , bez obzira sto stikliram da to ne izbacuje . Evo od danas kako sam iskljucio ovu opciju sada opet skroll menja boje kada pritisnem apply ... Dal je SW ili HW nemam pojma ...
 
Pa mnogo bi lakše bilo da je softver. Probaj reinstall ili ako si u prilici da ubodeš miš u neki komp.
Vidi i da staviš wake up by move.
 
Da, isto tako ga vidi.
 

Prilozi

  • CapturebloodySW.PNG
    CapturebloodySW.PNG
    36.8 KB · Pregleda: 168
Meni povremeno se ugasi svetlo na skrollu i tada mis ne radi , na pola sekunde npr

I ja sam ovo danas primetio, prvi put posle skoro 5 meseci. Na pola sekunde se ugasio skrol, sve radi ok ali ne znam zasto se ugasio uopste.
 
Koristim ovaj miš na Linuxu i kad sam ga ubo u Windows odradio mi je update firmware-a. Moguće da su kod njega nešto zeznuli.
 
Nabavio i ja :D
Dobar miš za ove novce. Ne treba mi za gaming, već za svakodnevni rad, i za sada nemam zamerki. Videćemo kako će se ponašati kasnije, ali generalno imam dobra iskustva sa A4Tech miševima :)
 
Isto i ja, za svakodnevni rad. Za sada mi se najviše sviđaju metalne stopice, klizi i dalje kao tek da je izvađen iz kutije.
 
^ i ja sam kupio za tu namenu, u sustini je ok ali su se sitni problemi sa konekcijom ipak desavali.. ali za 20e nisam ni ocekivao mnogo vise. Ipak ko hoce sto kvalitetniji bezicni mis neka zaboravi A4 ali mora da spremi bar 60e.
 
Ne znam da li je idalje aktivan topic, ali da pitam. Nakon instalacije Anniversary Update-a za Win10, događa mi se da tokom rada kursor jednostavno prestane da se pomera. Tasteri rade normalno, scroll takođe, ali senzor kao da ne radi. I onda, opet, proradi. Mislio sam da je do baterije, iako nije prijavljivala da je prazna. Napunim, radio neka dva sata i opet isti problem. Na netu kažu da je možda neki konflikt sa nekim drugim uređajem, a jedino su mi logitech-ov i dongle za wifi vezani na usb..miš sam punio po potrebi, kad prijavi da je prazan, tj.blinka ona šaka na njemu. Da li je možda neko imao sličnih problema?
 
Ok, vezao ga na drugi računar, neće opet. Ma Linux-u probao, opet ništa. Reklamacija, pa ću videti.
 
Nazad
Vrh Dno