Šta je novo?

Digitalizacija - DVB/T2 - Velika prevara i otimacina?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E u tome i jeste stvar! Sto nas gradjane niko nista i ne pita!
Nije tačno. Pitali na izborima, a i stalno rade ispitivanja javnog mnjenja. A i koji je to fazon - ja HOĆU digitalizaciju, meni odgovara jer imam nov TV; tebi ne odgovara jer nemaš, ali ćeš dobiti BESPLATNO prijemnik i idalje se buniš?! Što se mene tiče, ti mene vučeš sa sobom na dno.

I opet... to nema nikakve veze sa digitalizacijom, a i ovde je zabranjeno politiziranje, kol'ko mi je poznato. Mani se toga.
 
:d
 
Za emitovanje na nacionalnim frekvencijama zaduženo je JP Emisiona Tehnika. Oni zive i rade od transporta signala nacionalnih TV i radio stanica na teritoriji Srbije. Dokle god svoj posao budu radili u analognoj tehnici, neće moći da održe korak sa razvojem TV tehnologija. Uskoro nećeš moći da kupiš TV sa analognim prijemnikom.
Kada se pređe na digitalni transport, na jednom analognom kanalu u standardnoj definiciji moguće je progurati više digitalnih kanala. Umesto 5 TV stanuca, biće 50 ili više. U prevodu, male lokalne stanice će moći da se rašire na teritoriji cele Srbije. To će ih koštati, ali auditorijum će porasti sa 50000 na skoro 8 miliona. Porašće i konkurencija.
Cena svega toga je digitalni prijemnik. Sada trenutno košta oko 4000 dinara. Da li je to puno ili ne, necu da raspravljam. Nije obavezan. Postoji iptv za mnogo više para mesečno.
Digitalizacija nema nikakve veze sa prodajom Telekoma, niti su to iste firme.
 
Nije tačno. Pitali na izborima, a i stalno rade ispitivanja javnog mnjenja.

Brate, zar ti stvarno verujes da se tamo neki glasovi realno prbrojavaju??? A ti sto prebrojavaju sve partijasi razni, sve veci postenjacina od postenjacine! Sve je to namestaljka i predstava za sirotinju raju. Na izborima "pobedjuju" odabrani ljudi koji ce da sprovode New World Order!

A i koji je to fazon - ja HOĆU digitalizaciju, meni odgovara jer imam nov TV; tebi ne odgovara jer nemaš, ali ćeš dobiti BESPLATNO prijemnik i idalje se buniš?! Što se mene tiče, ti mene vučeš sa sobom na dno.

Necu besplatno dobiti jer nisam ciganas, a sad jos shvatam da i tv moram da menjam! 30000 min za kineski NOVI tv +35 evra za resiver. Znas ti koje su to pare?
Jbt treba mi nov TV, da bi mogao da uzivam u carima digitalne televizije i gledam dnevnik u kome je picousti uvek prva vest. Vaaav
 
Poslednja izmena:
Za emitovanje na nacionalnim frekvencijama zaduženo je JP Emisiona Tehnika. Oni zive i rade od transporta signala nacionalnih TV i radio stanica na teritoriji Srbije. Dokle god svoj posao budu radili u analognoj tehnici, neće moći da održe korak sa razvojem TV tehnologija. Uskoro nećeš moći da kupiš TV sa analognim prijemnikom.
Kada se pređe na digitalni transport, na jednom analognom kanalu u standardnoj definiciji moguće je progurati više digitalnih kanala. Umesto 5 TV stanuca, biće 50 ili više. U prevodu, male lokalne stanice će moći da se rašire na teritoriji cele Srbije. To će ih koštati, ali auditorijum će porasti sa 50000 na skoro 8 miliona. Porašće i konkurencija.
Cena svega toga je digitalni prijemnik. Sada trenutno košta oko 4000 dinara. Da li je to puno ili ne, necu da raspravljam. Nije obavezan. Postoji iptv za mnogo više para mesečno.
Digitalizacija nema nikakve veze sa prodajom Telekoma, niti su to iste firme.

Objasnio si. Ali ja i dalje mislim da je digitalzacija mogla da saceka neka bolja vremena. Ako ikada i dodju na ove prostore.
 
Tebra, hebeš EU, ali evo još nešto da saznaš, braća Rusi su već ugasili analogiju. I šta ćemo sad? Znači ponovo si nanišanio, okin'o i ...promašio.

Nisam ja bas neki veliki Rusofil. Imaj u vidu da su njih jahali Hazari (skriveni pod plastom komunizma) od 1917 pa do Jelcina. I ko garantuje da i Putin nije samo druga strana medalje. Dok ne dodje u rusiju Car je im ne verujem!
 
Nije mogla, zbog prirode analogne televizije.
 
Pa ako stalno budemo cekali kad cemo napredovati. Od neceg mora da se krene.
 
Oce ova JEvropa da nas prevari, namecu postenom srpskom narodu digitalizaciju :)
 
Brate, zar ti stvarno verujes da se tamo neki glasovi realno prbrojavaju??? A ti sto prebrojavaju sve partijasi razni, sve veci postenjacina od postenjacine! Sve je to namestaljka i predstava za sirotinju raju. Na izborima "pobedjuju" odabrani ljudi koji ce da sprovode New World Order!
Mislim da je tebi potrebna pomoć, koju sasvim sigurno ne želiš.

Necu besplatno dobiti jer nisam ciganas
Dobijaju svi koji ne mogu sebi to da priušte, a ne samo "ciganasi" - ko god oni bili.

a sad jos shvatam da i tv moram da menjam!
Sada si to shvatio? Baš sada? Zanimljivo.

30000 min za kineski NOVI tv +35 evra za resiver. Znas ti koje su to pare?
Da, bre. Mamuim. Licimuri!

Jbt treba mi nov TV, da bi mogao da uzivam u carima digitalne televizije i gledam dnevnik u kome je picousti uvek prva vest. Vaaav
Sve mi se čini da tebi ni ne treba TV.
 
Poslednja izmena:
Par pitanje u vezi digitalizacije. Za nju sam saznao preko nekog bilborda u gradu( reklama na nivou kupite 5l zejtina u tempu i dobijate gratis zimsku gumu) jer ne slusam radio a na tv-u ne gledam vesti niti reklame.

Ja ako na svom tv-u primam sbb signal ali taj tv nema digitalni risiver u sebi da li se moja pozicija menja sa digitalizacijom ?

I jos nesto,sta ce morati ljudi u selu sada da rade ? Mislim na ljude koji hvataju signal preko onih starih antena i tv-eova od pre 20god ?

Hvala
 
Poslednja izmena:
Zezaš sad i ti? Toliko puta je bilo priče o tome, pa evo čak i u ovom tredu.

Zabrana emitovanja analognog signala se odnosi samo na etar, nikoga nije briga šta neko pušta svojim korisnicima kroz kabl.

Ljudi sa starim televizorima će morati da kupe poseban eksterni prijemnik i povežu ga sa TV-om ili da se prijave za besplatan (ne znam detalje oko toga).
 
Ako može neko da pojasni...

Da li je bitan smer antene i da li je potreban pojačivač ili može i bez njega, znači antenski kabl direktno u risiver?
 
Potrebna je optička vidljivost do predajnika. JP Emisiona Tehnika treba da obezbedi mrežu predajnika kojima bi pokrili teritoriju Srbije.
 
@dasangelo7:
Imaš jako čudne stavove. To je tvoj izbor. Zanima me samo gde si ih pokupio?
 
Vidite da je klinac, sto ne zatvorite temu?
 
@scouser Ja sam i trazi da se zatvori, cim su poceli da me pljuju. A klinac nisam. Mislio sam da covek ovde moze da iznese svoje misljenje. Ali izgleda da ne sme.
 
@yooyo Gledao sam film tezina lanca i slicne. I eto formirao "jako čudne stavove".
 
Malagurski je budaletina zeljna pažnje. Nemoj ad-hoc da prihvataš tuđe stavove, nego se informiši, pa formiraj svoj stav.
 
Kad smo već kod digitalizacije, jel se zna možda da li će rts 1,2, pink, happy i prva biti u 16:9 ili 4:3?
 
Ajde necemo sad da se vredjamo. :d

Zasto pomoc? Mislis da sam za lazu ako shvatam neke stvari koje ti ne zelis da shvatis!
Nekakva pomoć ti je svakako potrebna - da razumeš sve aspekte digitalizacije, da pravilno koreliraš stvari, da shvatiš gde i kako možeš da isprazniš frustraciju...

Mislio sam da covek ovde moze da iznese svoje misljenje. Ali izgleda da ne sme.
Ne, ovo nije mesto gde će svako da dođe i strese sve što mu je na duši - omašio si forum, probaj na ana.rs.
 
Malagurski je budaletina zeljna pažnje. Nemoj ad-hoc da prihvataš tuđe stavove, nego se informiši, pa formiraj svoj stav.

Sve si rekao ovim. Pre ce biti da ti moras da branis stavove elite. Ali dobro. Verovatno si lepo placen za to. Sreca pa ima i casnih ljudi koji se ne daju podkupiti.

Rece jednom jedan mudar covek: "Ne bojim se od vrazjega kota, neka ga je kâ na gori lista, no se bojim od zla domacega."
 
Sve si rekao ovim. Pre ce biti da ti moras da branis stavove elite. Ali dobro. Verovatno si lepo placen za to. Sreca pa ima i casnih ljudi koji se ne daju podkupiti.

Rece jednom jedan mudar covek: "Ne bojim se od vrazjega kota, neka ga je kâ na gori lista, no se bojim od zla domacega."

Pa dobro ti je covek rekao krastavac. Prvo se informisi pa onda formiraj svoj stav, a ne da pratis stavove drugih. Otvorio si ovu temu tako pompezno kao da se radi o ne znam cemu, digitalizacija je neki napredak, ka tome svaki normalan covek tezi. To sto smo mi takav narod da od svega pravimo teoriju zavere to je druga stvar :)
 
Ne cudi me da ti je Malagurski uzor kad pogledam tvoje komentare...
 
Sve si rekao ovim. Pre ce biti da ti moras da branis stavove elite. Ali dobro. Verovatno si lepo placen za to. Sreca pa ima i casnih ljudi koji se ne daju podkupiti.

Rece jednom jedan mudar covek: "Ne bojim se od vrazjega kota, neka ga je kâ na gori lista, no se bojim od zla domacega."
Vidi, Težina Lanaca je umetnički film i predstavlja samo njegov stav. To je Malagurski izjavio. Inače je mnogo toga izvukao iz konteksta, pa cak je i koristio delove drugih filmova bez da je to gledaocima naznačio. Ima činjenica, ali ima i dosta izmišljotina.
Ako ti je to uzor, moram te razočarati... Živiš u pogrešnom svetu
 
Duhovit si. Bas sam u ana.rs fazonu.
U svakom slučaju si u lošem fazonu, a žene bi te tamo možda još i trpele. Nastavi da troluješ ovde i fasovaćeš Bandol™.

Sve si rekao ovim. Pre ce biti da ti moras da branis stavove elite. Ali dobro. Verovatno si lepo placen za to. Sreca pa ima i casnih ljudi koji se ne daju podkupiti.
Ne, ti si ovim sve rekao. Potpuno napamet iznosiš takve uvrede - optužuješ nekoga da je "plaćenik", još malo pa će da bude i "domaći izdajnik", a sam ne znaš gde si šupalj. Da se ja još uvek nešto ovde pitam popio bi ipban, ne samo zbog trolovanja i arogancije, već i zbog sumanutih ideja i potpune rastavljenosti od realnosti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno