Šta je novo?

Kako do još dva mesta za HDD?

paradizo

Slavan
Učlanjen(a)
13.12.2009
Poruke
2,054
Poena
275
Ne znam gde da postavim pitanje,ako sam pogrešio ne zamerite.Imam samo dva mesta za hdd a treba mi bar još dva.Kako se zove kartica koja bi mi to omogućila,trebao bi mi tačan naziv da bih znao gde i šta da tražim?Hvala unapred:Klanjanje
 
Ako mislis na sata konektore, onda imas pci ili pciex adaptere. Pretrazi pci sata kontroler,naci ces svasta,pa uzmi sta ti odgovara. Samo su cene kod nas nenormalne,kao da su zlatne kartice...
 
Meni su u servisu rekli da ta kartica košta oko 1800 din?Samo ja ne znam naziv:sceptic:
 
Hvala druže,sada znam šta tražim.Ne znam da li da idem na polovne,vidim da nije velika razlika izmedju novih i ovih drugih?Imam dva hdd-a,jedan Seagate od 1TB i WD Red 1TB,trebalo bi mi još bar 2-3TB ali nemam gde da priključim.Zato su mi rekli da mi treba kartica sa još dva mesta za hdd,ako je to to što si mi predložio onda odoh da tražim gde ima.Još jednom hvala,pozdrav:wave:
 
pitanje je koliko ti se isplati kad za te pare verovatno mozes naci (doduse polovnu) bolju plocu sa vise sata konektora.
 
Odličan predlog,samo kada bih znao koja mi odgovara pa da pokušam.A ja se baš,baš ne razumem u hardver:wall:
 
vidi prvo koji je model i socket, mozes pomocu besplatnog programceta 'cpu-z', onda vidi koji je CPU, pa trazi plocu na koju moze taj cpu.
takodje obrati paznju dal je AGP ili PCI-E, da ne bi morao menjati graficku, ako nova nema integrisanu.
 
Za torentovanje bi ti mozda najbolje resenje bio eksterni disk. Imas neki Samsung D3 od 3TB za oko 100€ 3 godine garancije, a mislim da je dobro resenje jer tvoje potrebe i internet brzinu podmiruje cak i USB 2.0 standard a ovde imas USB 3.0. Kada i ako budes upgrade-ovao komp nista nisi izgubio, radice ti USB 3.0 u fulu a danasnji trosak ti je i nizi nego da si kupio interni disk.
 
Moja grafika je integrisana ali sam od sina dobio gtx 260 pa sam mislio da je ubacim, medjutim majstor kaže da bih morao da menjam napajanje jer ovo moje nema dovoljno priključaka za više hdd-a i kako reče dva za gtx 260.Pokušaću da vidim to o kojoj se ploči radi a onda ću znati šta i kako,voleo bih da ubacim ovu grafiku iako ne igram igrice a kontroleri za još hdd-a su mi prioritet.Hvala još jednom
 
Za torentovanje bi ti mozda najbolje resenje bio eksterni disk. Imas neki Samsung D3 od 3TB za oko 100€ 3 godine garancije, a mislim da je dobro resenje jer tvoje potrebe i internet brzinu podmiruje cak i USB 2.0 standard a ovde imas USB 3.0. Kada i ako budes upgrade-ovao komp nista nisi izgubio, radice ti USB 3.0 u fulu a danasnji trosak ti je i nizi nego da si kupio interni disk.

Da li mu smeta da bude stalno uključen,mislim na eksterni?Jer mi treba za 24/7,pretpostavljam da to znaš;)
 
Hehe, znam a eto meni jedan takav za koji dan puni 4 meseca bez gasenja.
 
Daj oznaku,ide u razmatranje:)
 
vidi prvo koji je model i socket, mozes pomocu besplatnog programceta 'cpu-z', onda vidi koji je CPU, pa trazi plocu na koju moze taj cpu.
takodje obrati paznju dal je AGP ili PCI-E, da ne bi morao menjati graficku, ako nova nema integrisanu.

Evo druže:
Matična ploča:M2N-MX Se Plus
AMD ATHLON 64x2 4000+
NVIDIA GeForce 6150 SE nForce 430
 
to je izgleda ploca za Socket AM2. ima ih na kupujemprodajem.
 
Mozes da menjas plocu,to ti je najneisplativije.
Mozes da dodas PCI sata controller, ako ces interne hdd-ove. Ako ces prenosne,onda uzmes neki na USB eksterni.

Biraj :D
 
@orange47
Zahvaljujem na trudu i odgovorima.:wave:
 
Uzeo sam pci sata kontroler a nisam znao da ima i onih koje ne rade na Windows7,uzeo sam sa kupujem prodajem(ovde mi je neko preporučio).U medjuvremenu mi je stigao WD Red 2TB,koji sad zvrji u kućištu jer nema gde da se nakači.Zna li neko koji pci sata kontroler meni treba,znači da može da radi u Windows7?Molio bih za pomoć jer sam pobenavio danas kada su me zvali iz servisa i rekli da ne mogu da pronadju drajvere,ustvari da kartica nije za navedeni OS?
 
Javljam se kada dodjem sa posla:)
 
Proveri ti još i da li napajanje može da ti tera tolike diskove.
 
Da li će raditi na Windows7,oprostite mi što toliko zapitkujem?Bojim se da ne pogrešim ponovo:sceptic:
 
Uzeo sam pci sata kontroler a nisam znao da ima i onih koje ne rade na Windows7,uzeo sam sa kupujem prodajem(ovde mi je neko preporučio).U medjuvremenu mi je stigao WD Red 2TB,koji sad zvrji u kućištu jer nema gde da se nakači.Zna li neko koji pci sata kontroler meni treba,znači da može da radi u Windows7?Molio bih za pomoć jer sam pobenavio danas kada su me zvali iz servisa i rekli da ne mogu da pronadju drajvere,ustvari da kartica nije za navedeni OS?

Ja sam malo zbunjen.
Jesi li ti siguran da je ta pci/sata kartica pravilno montirana i da su joj drajveri ubaceni?
Ako imas odgovarajuce drajvere za tu karticu od win7 ili barem pokusati sa drajverima za vistu i ako je kartica pravilno bocnuta u plocu onda bi to trebalo da radi.
NEMA koliko ja znam pci/sata kartica koje su SAMO za win7 ili samo za neki drugi OS.
Kartica radi ili ne radi, ispravna ili ne ispravna, a da bi radila moraju se instalirati drajveri (softver) za tu pci/sata karticu.

Koju si karticu kupio, ta sto ne radi, daj ovde puno ime sa svim slovima i brojevima?
Imas li drajver i da li si ga instalirao?
 
U servisu su mi rekli da je to stara kartica i da mogu da se pronadju samo drajveri za XP.Ako oni ne znaju gde da pronadju drajvere i da to pravilno bocnu onda sam ja u velikom problemu jer sve radim i pazarim kod njih.Trenutno sam na poslu,pokušaću da na KP pronadjem tu karticu što sam pazario i okačiću pun naziv.
 
Ti si kupio a oni su trebali da je montiraju...
Nisi imao drajver, nisi ga instalirao ni ti ni novi tantuzi u servisu.
Njih bas zabole za tvoju karticu i sto ti nemas mesta u kompu za jos hdd, da si imao drajver mozda bi se "pomucili" da ga instaliraju nakon sto su karticu stavili, ovako ih bas zabole i nije im ni palo na pamet da sami traze po netu drajver...
Ime kartice, puno, sa svim slovima i brojevima iz naziva, ime proizvodjaca... ima li neka oznaka na kartici, neka etiketa ili nesto u ploci ispisano...
Ako nam to nadjes mozda ti iskopamo odnekud drajver.
 
Evo druže doneli su mi je na posao:
PROMISE Sata 300 TX2plus
E sad ako je to dovoljno,ako ne ima nekih oznaka na nalepnici:
TLA:OG 030001
Ako treba još nešto sa kartice ti reci.
U servisu su mi rekli da nisu pronašli drajvere,kao nema za tu karticu.
 
Nazad
Vrh Dno