Šta je novo?

Manjaro 8.11

  • Začetnik teme Deleted member 9456
  • Datum pokretanja
D

Deleted member 9456

Guest
Instalirao sam Manjaro 8.11 KDE, lepo fino sve sto se odabere u live modu kod instalacije isto odradi, rezolucija, Catalyst drajveri...
Sve lepo sve fino i onda Octopi obavestava da ima update (sad je Manjaro 8.12), krenem update i u nekom trenutku racunar se resetuje, zasto nemam
pojma. Masina se sama pridigla ali sad kod podizanja svaki puta prijavljuje da nesto cisti po disku sto po meni nije ok.
Iz drugog linux proverio sam particije i dobijam da je sve ok. Krenuo sam da filujem masinu sa programima i bas ono sto ja hocu
nema ili ima u AUR ali ne prolazi instalacija. Tv time nema tona, posle vidim da u svim linuksima koje imam TV time nema tom
(naprasno nema tona zasto ne znam d anije to onaj novi systemd),
gnomeradio ima ton znaci audio spoj TV kartice i zvucne je ok. Gnomeradio ne radi u Manjaru ne moze da se instalira.
Kradio isto iz AUR-a instaliram, jednom je proradio ali posle vise ne, sve je to u Manjaru ili Archu problematicno i opasno
tako pise kad se instalira. Instalirao sam greatlittleradioplayer, pise verzija 1.4.7 iz AUR-a a program brljavi, pisao autoru kojimi je rekao da proverim
verziju i kad sam pogledao unutra u programu pise 1.4.6 verzija. Lokalizacija na srpski malo radi malo ne radi, u jednom trenutku
skoro sve je bilo lokalizovao a ja naivac odem u root mod i Manjaro odmah pobrljaci lokalizaciju.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh Dno