Šta je novo?

G.Skill Moduli i GA-P35-DS3L rev. 2.0

Antrophin3

Slavan
Učlanjen(a)
06.05.2007
Poruke
8
Poena
301
Pozdrav.

Do nedavno combo OCZ Reaper HPC OCZ2RPR8002G 2x2GB i G.Skill Pi F2-6400CL4D-4GBPI-B 2x2GB (nikad clockana) mi je radila sasvim normalno. Dugo sam je koristio na Fortron 400W napajanju, dok nisam uzeo 280x i zamjenio napojnu sa MS PRO 550W. Nakon povratka kuci nakon mjesec dana (usput sam kupio ThermalTake SmartSE 630W SemiModular) i ugradnje iste jedan od G.Skill modula prestao je da mi radi. Isprobao sam ga na drugom racunaru i definitivno je crkao (vjerovatno zbog budjavog MS-a). Ovaj drugi modul ploča Gigabyte uopste ne voli, i iz nekog nepoznatog razloga odbija. Njega sam testirao na ASRock G31 ploci i radi bez problema sa OCZ 2GB Vista Upgrade kit-om... Kada ga ubacim u 2. DIMM ili 4. DIMM slot na Gigabyte ploču računar se ne boota. Nakon par CMOS reseta odbija da se pokrene, ili, ako se ipak pokrene racunar, tastatura ne radi i racunar se zaledi na BOOT LOGO-u. Jedino stabilno radi sa OCZ reaperom i to samo u 1. i 3. Dimmu. 2. i 4. DIMM ne rade ni za OCZ ni za G.Skill. Probao sam sa downgradeom BIOS verzija sa F9 na F8, pa sam ponovo vratio na F9, ali nema nikakvog efekta. Imali kakve veze možda baterija koja je mozda pri kraju? Gledao sam i na drugim forumima, dosta se ljudi zali na bas ovu moju plocu, ali bez konkretnog riješenja ili makar sličnog kombo-a memorija... Da li je pak ploča pri kraju? Šta vi mislite?
 
Nije ploca pri kraju nego ne zeli da primi taj jedan modul.Dok su bile u dual channelu ploca je mokla da primi 2 komada i bilo je lakse da se ova jaca prilagodi slabijoj,medjutim sada kada je jedan crkao ona ne zeli da ga primi.Imao sam istu situaciju sa istom plocom.Predlog moj ti je da se resis tog 775 socketa i predjes na 1150 1155,uzmes neki pentium ili celeron i ddr3 memoriju,pevaces veruj mi.
 
Trenutno nisam baš pri kešu da dam cca 350€, razmisljao sam i o tome, recimo 8GB DDr3, Neku Asus plocu, i neki i5... npr 4670k... ali bih volio za sad proci sa zamjenom memorije za nova 4GB .... ima li neko drugo rješenje? P.S. radilo mi je jedno vrijeme 6GB rama bez problema u Flex Modu, i onda je jednostavno prestalo.... (2x OCZ REAPER i 2GB G:SKILL)
 
Poslednja izmena:
Znači nevjerovatno interesantno:
Uspio sam nekako da ga natjeram sa 8GB RAMA
1. DIMM: OCZ Gold Vista Upgrade KIT
2. i 4. DIMM: OCZ REAPER
3. DIMM: G.SKILL...


Kako je moguce da ovakav bućkuriš prihvata, a neće 6GB memorije?

malbiGb.jpg IkmEbFc.png
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno