Šta je novo?

Jedna vertikalna linija roze boje preko ekrana laptopa

Eka

Poštovan
Učlanjen(a)
30.01.2015
Poruke
1
Poena
51
Pa ovako kupio sam novi laptop Toshiba Satellite C50-B-14Z pre otprilike mesec dana dok sam bio u inostranstvu.Juce kad sam ga upalio odjednom sam video liniju roze boje uspravno preko ekrana i brine me to.Citao sam na nekim forumima da moze biti displej(nedao Bog da je to cuo sam da je preskupo),graficka,neki flet kabl.Zanima me imali ko pojasnjenje ovog mog problema i da li bi nekako ja sam mogao to da popravim?
 
Tipujem na displej. Ali ne mora da znaci da ce se prosiriti.
 
Ako sam petljas,gubis garanciju... Jeste inostrana,ali pokusaj nekako da ga reklamiras,pisi Toshibi,pitaj da nije internacionalna,ili kako da iskombinujes... Tek ako to ne uspe,onda pokusaj sam. Prvo flet kabl (imas po youtube klipove rasklapanja), pa onda i ekran...Jedino ce ti biti problem da nadjes delove da probas (a da prvobitno ne kupis).
 
Prikaci ga prvo na neki monitor preko HDMI ili VGA da bi znao da li je graficka ili display..
 
Uđi u BIOS ili u SAFE mod, ako se i tu vidi linja, onda je display i verovato je ta linija nastala usled fizičkog oštećenja. Imao sam skoro isti slučaj na mom Dell laptopu, linja bele-roze boje vertikalna preko celog ekrana. U mom slučaju je ekran bio oštećen, tako da sam ga zamenio, zamena je koštala 70evra.
 
Poslednja izmena:
Verovatno defektan panel,linija moze stajati godinama a moze se ubrzo pojaviti jos koja,pravila nema.
Pokusaj kontaktirati Toshibu i posalji slike sa racunom i linijom.
 
Nazad
Vrh Dno