Šta je novo?

Kupovina retro komponenti iz inostranstva..

Učlanjen(a)
14.04.2010
Poruke
742
Poena
170
Da li neko ima iskustva sa narucivanjem sa stranim sajtovima, prevashodno me interesuje amiga hardver, kako idu carine ,slanje, cene.

Ako bih hteo da kupim novu a1200 odakle i kako?
 
mislim da nova a1200 ne postoji. jedno vreme je onaj Petro prodavao 'new old stock' AmigaTechnologies a1200, ali je to verovatno rasprodato. kolko se secam bila je oko 150eur. pogledaj na amibay ili ebay da li ih neko ponovo prodaje. nema garancija pri kupovini, nesto malo znace ocene prodavca, kao i kod domacih sajtova. carina se obracunava na punu vrednost posiljke sa postarinom.
 
carina se obracunava na punu vrednost posiljke sa postarinom.
Nažalost, iz ličnog, a iz iskustva drugih, carina se obračunava po ličnom nahođenju carinika koji je, u momentu kada paket stigne kod nas, na carini. Ne zezam se - carinik ima pravo da "na osnovu sopstvenog iskustva" proceni vrednost robe i onda na to stavi carinu, bez obzra na to šta piše na paketu kao vrednost robe ili šta piše na računu. I to obično ne bude u tvoju korist. Moj savet je da, ako imaš bilo koga u nekoj od država pored naše, vidiš da naručiš na tu adresu, pa da sam odeš po paket.
 
mislim da je tako i u drugim drzavama, jer oni ne mogu (uvek) verovati da je kupac/prodavac upisao tacnu vrednost.
a inace cena retro komponenti dosta varira.
 
Ja sam kupio sa stranih sajtova svasta nesta od delova i racunara: rolne za zx printer, commodore 64/128 mis, ZX 81, ZX spectrum +3, nekoliko original kaseta...
Sve to mi je stizalo u odvojenim paketima i obicnom postom.
Nisu mi naplatili carinu.
Takodje od ne-retro stvari sam kupio: 8 kanalni logicki analizator, kondenzator tester, laptop baterija, zakacke za podnozja IC...
Svaki je pojedinacno bio ispod 30USD, odvojeni paketi, obinca posta.
Nije bilo carine.

Pre nekih 7 godina mi je stigao ZX +2 i ZX +2B iz UK u jednom paketu.
Platio sam oba racunara sa postarinom oko 50EUR.
To mi je stiglo preko UPS-a i tada su mi oni izrezali carinu od 60EUR-a!
Gorko iskustvo i od tada sam insistirao da slanje bude obicnom postom.
 
Nazad
Vrh Dno