Šta je novo?

Prebacivanje podataka sa starog hard diska

holland

Slavan
Učlanjen(a)
21.08.2013
Poruke
899
Poena
255
Zdravo svima,

Hoću da prebacim podatke da hard diska starog laptopa kome je otišla ploča na novi laptop.

Stari HD je Serial ATA-150.

Koja mi je najbolja varijanta da to odradim? Da li ona fioka za HD ili nešto drugo? Ne bih ni da prodjem skupo s nekom kupovinom ako može, jer samo mi je bitno jednom da povežem i prebacim, ne bih nešto ni koristio ovaj stari pošto imam i jedan eksterni hd. :)

Takođe, na tom disku se nalazi i OS, ne znam da li to pravi neku razliku prilikom priljučivanja na novi laptop.

Aj pa nadam se da će neko imati par minuta da mi malo razjasni ovo, prvi put sam u ovoj situaciji :)
 
Ako ti je taj externi takodje SATA onda mozes i bez troskova, ubacis stari disk u taj rack, spasis podatke pa vratis kako je i bilo.
 
Unutra je bas SATA disk kao sto je i taj tvoj stari sa koga treba da spasavas podatke. Jedini razlog za odustajanje je eventualni gubitak garancije zbog otvaranja ...Ali tu odluku sam donosis.
 
E pa hvala ti, ja nisam ni razmišljao o tome da je ta fioka koju bih kupio praktično isto ovo u čemu mi se nalazi i ovaj disk :D Barem mi ove jeftinije sad deluju da su na praktično to isto, verujem da ima i nekih nadrkanih.

Razmisliću još malo, ali pošto je na pola već garantnog roka, mislim da ću ga otvoriti. Hvala još jednom!
 
Nazad
Vrh Dno