Šta je novo?

SAT-TRAKT (ST-CABLE) internet usluga, problem

Mixer93

Slavan
Učlanjen(a)
20.04.2011
Poruke
2,650
Poena
335
Pozdrav,
Imam problema sa gore navedenom firmom, provajderom. Korisnik sam njihovih usluga vec ako se ne varam oko 10god.
Tek kad su dosli kod mene u B.Petrovac, uzeli smo kablovsku i internet. Da ne duzim dalje precicu na problem.

Paket mi je 20mbps/2mbps.
Vec mi se mesecima desava da uvece ostanem bez neta na sat-dva. (Nisam jedini, drugar sa kojim igram WoT u isto vreme ostane bez neta, zivi na drugom kraju grada, cujemo se telefonom da proverimo) Ne svako vece naravno, ali 1-2 puta nedeljno sigurno. Trpeo sam to nekako, mislio sam da je do mene nesto problem. Poslednjih 2,3 meseca se desavaju i drugi problemi.
Net se toliko uspori da nista ne mogu da radim, stranice otvara oko 10minuta ako ih uopste otvori. :) To se uglavnom desavalo uvece.
Pre mesec dana, pocnu novi problemi, tj. isti ali cesce su se poceli javljati, svakodnevno i to preko dana, ujutru, uvece ... svejedno. Ja ostanem na slaboj brzini. E onda sam poceo da merim nasumicno brzinu kad sam na kompu i imam sta da vidim. Test pocne sa maximalnih 19 i kusur mbps i zavrsi na kako kad- 5mbps, 8mbps... sve samo ne onako kako treba da bude.
Posto igram World of Tanks cesto, primetim poslednjih 15-ak dana da imam problema sa pingom. I tako krenem da kontrolisem ping nasumicno, i tu imam sta da vidim. 100-250ms.

Javim se ja u medjuvremenu teh. podrsci (ako se to moze nazvati tehnicka podrska, vise u daljnjem tekstu). Izdaju oni nalog, dodju serviseri, procackaju mi kablove, sve u svemu nista ne urade i trebalo bi sve da radi kako treba. Nista resili nisu, i tako ja posle par dana opet zovem teh. podrsku, opet nalog, opet dodju serviseri. Ja im kazem sta se desava... A posto imam kuci dosta kablova spakovanih u zidove (majstor radio instalacije u kuci, sve imam u svakoj sobi, internet, kablovsku, telefon, struju sve sve sve...) oni se odmah uhvate za to. Da tu kablovi ne valjaju.
Ja ih nagovorim da pogledaju i njihove kablove i modem. Pri merenju signala, zapaze da imam nekih smetnji, i tako smo krenuli postepeno od ulice do kompa da eliminisemo kvar. Nema sta nismo probali, sve smo probali sto je i njima i meni palo na pamet. I modem smo menjali, zamenili kablove (internet kabal i TV kabal). Ispade na kraju da ne valja ulicni kabal. Tako su oni rekli.
Juce ujutru dodje serviser, dok sam jos bio kuci, taman se covek uveri da net ne valja. Upload oslabljen, download varira od 2mbps do 13,14mpbs. Kaze on meni to ne valja nikako ali sta cemo kako cemo... Ne znamo kvar.
I tu se setio da zameni ulicni kabal kasnije u toku dana dok sam bio na poslu.

Dodjem kuci sa posla, odmah na speedtest.net i speedof.me. Izgleda dobro, malo ping veci, malo manja download speed brzina ali ajde.
Danas ne mogu forum da otvorim kako je spor net, udjem u WoT igru, znaci haos ping 200-300-500... I ja opet vrtim testove, ne valjaju brzine.

Nekoliko random testova:

1. http://www.speedtest.net/result/4100106452.png
2. http://www.speedtest.net/result/4100110401.png
3. http://speedof.me/show.php?img=150129034310-63260.png


Zovem ja tehnicku podrsku, kazem coveku sta se desava i da pogleda tamo kod njih kako stojim sa netom. Kaze on meni resetuj modem. Ja mu kazem, necu da resetujem modem svakih pola sata, hocu da mi kaze kako da resim problem sa netom. Vec me znaju cini mi se, posto sam stvarno zvao 10-ak puta poslednjih mesec dana.
Kaze mi lik, kako gospodine ne mozete nista da radite sa 8mbps? Ili sa 5mpbs. A cak i sa 2mpbs?? Vi imate internet. Rekoh covece, ja imam paket 20mbps, vec mesecima me zeza net, pada mi brzina. Zasto se to desava, svaki put me ubedjujete da je do mene, da resetujem modem, izdajete naloge a nikako da se resi problem. Necu da izdate nalog, jer cu naci sam majstore koji su strucni i nisu glupi da mi poprave internet ako vi ne znate.
Kaze meni on, pa gospodine to je flet paket, on varira, mi ne garantujemo 20mbps. Kazem ja njemu, pa toooooo mi kazite, to sam hteo da cujem, nije znaci do mene problem. Ako mi ne garantujete 20mpbs, nema veze, ali nemojte me praviti na ovcu da mi saljete 2mbps internet i naplacujete 15e paket. Nije problem ako ponekad brzina padne nisam takva cicija, razumem da zivimo u drzavi u kakvoj zivimo, ali svaki dan da ja imam ovakvih problema... Sto mi to odmah niste rekli da ne placam takav paket kad nije ni za 100dinara taj internet? Zasto mi ne kazete da uzmem najobicniji najjeftiniji flet paket i zdravo. A ovako me pravite na budalu mesecima, a ja vise od godinu i po dana trpim vase prekide i spor net.

Kaze meni lik: "Hvala gospodine na razgovoru." i spusti slusalicu.

Zvao sam opet, imam zakazan telefonski razgovor sa generalnim direktorom ujutru, prvo cu da mu kazem za ovo, pa cu da mu kazem za proslu nedelju kako me je njihov operater poslao u Rumuniju kako tamo imaju 100mbps za 10e pakete pa da se odselim tamo.
Onda cu da predjem lepo na internet, da resimo ovo, na lep nacin ako moze. Ako ne, da prekinemo saradnju, i da ih lepo izreklamiram.
A hteo sam da uzmem i njihovu telefonsku liniju koja im je novina u ponudi.

Da napomene, nisam dizao glas ni u jednom trenutku.
 
Poslednja izmena:
Iskreno teško da ću ti rešiti problem ovako na daljinu, ustvari nemoguće je jer oni moraju da otklone kvar, ali ajde bar da probamo da ga lociramo. Ustvari ti možeš samo da vidiš tvoje signale u "direktnom/povratnom" (download/upload) smeru na samom modemu. Pošto mislim da tvoja kablovska ima neke veze sa SBBom, ako sam u pravu, verovatno imaš Cisco modem. Adresa za pristup modemu je 192.168.100.1, a ukoliko modem radi i kao ruter (ima 4 LAN porta i WiFi) onda mu pristupas preko njegove adrese (default je valjda 192.168.1.1). Trebalo bi da dobiješ stranicu sličnu (ili istu) ovoj Screenshot from 2015-01-29 22:53:43.png
Ako uspeš od neta :D postavi screenshot da vidim signale i kažem ti da li je sve uredu.
Bitni su mi podaci Downstream Channels/Upstream Channels...

Nista resili nisu, i tako ja posle par dana opet zovem teh. podrsku, opet nalog, opet dodju serviseri. Ja im kazem sta se desava... A posto imam kuci dosta kablova spakovanih u zidove (majstor radio instalacije u kuci, sve imam u svakoj sobi, internet, kablovsku, telefon, struju sve sve sve...) oni se odmah uhvate za to. Da tu kablovi ne valjaju.

Ne bi verovao koliko često upravo to može da bude uzrok problema. Električari povezuju sve te kablove, a pošto oni nemaju pojma oko kablovske televizije (čast izuzecima) nego misle da je to kao struja pa kako god da zavežeš to će da radi tu može da bude milion problema. Ne tvrdim da je to kod tebe slučaj, naprotiv jako je mala verovatnoća jer je toliko dugo sve super radilo, ali jednostavno kada imaš kabl u zidu ti ne znaš da li je oštećen ili nije i šta se sa njim dešava. Postoji način i to naravno da se ispita instrumentom, ali to tebe ne treba da interesuje. Odoh offtopic, ali moram malo da branim kolege :) jer ljudi uvek misle da im majstori pričaju bajke što nije uvek tačno.

Zovem ja tehnicku podrsku, kazem coveku sta se desava i da pogleda tamo kod njih kako stojim sa netom. Kaze on meni resetuj modem. Ja mu kazem, necu da resetujem modem svakih pola sata, hocu da mi kaze kako da resim problem sa netom. Vec me znaju cini mi se, posto sam stvarno zvao 10-ak puta poslednjih mesec dana.

Standardna prva rečenica kad zoveš bilo koju tehničku podršku "Did you try to turn it off and turn it on again?" :d
Iz ovoga što si napisao lik je totalni k****n, ali shvati da ti ljudi u call centru pojma nemaju kakva je situacija na terenu ukoliko im tehničari ne kažu ili ukoliko im ne izleti skroz crven ekran kada otvore tvoj modem, jednostavno je tako...
 
Poslednja izmena:
Untitled.jpg

Druze hvala unapred sto pokusavas da pomognes. Ja sam i njima rekao, ako je do mene, dajte da sredimo to vise. Godinama je net radio kako je radio, sada nikako ne radi. Sto se tice kablova, to smo eliminisali tako sto smo net spojili na drugi kabal, koji sam imao sa tavana spusten dole, dakle probano je i sa drugim kablom koji nejde do zida niti se razdvaja nigde.
Sto se tice modema, imao sam njihov motorola modem, do ovog ponedeljka ili utorka, onda su dosli i to mi zamenili za novi cisco modem koji ima dva prikljucka dodatna za telefon.
 
Poslednja izmena:
Signali u DL/UL smeru su ti odlični, tako sam i mislio da će biti. Signal to noise u DL ti je super. E sada, takođe postoji i odnos signal šum i UL smeru ali ti ne možeš da ga vidiš na modemu. On može da pravi velike probleme ne samo kod tebe, nego na celoj liniji koja ide sa tog istog čvorišta što znači ko zna koliko korisnika je pogođeno tim problemom. Ukoliko je to slučaj to je prilično veliki kvar i mora dosta da se juri da bi se našao problem. Jednostavno ide se i gasi se linija redom dok se ne nađe odakle se javlja šum. Problem može da bude na milion mesta na liniji, da je neko pojačalo odvrnuto više nego što treba, da je crkao neki element na liniji, oštećen kabl, da ima vode u kablu, da neko od korisnika vraća struju u instalaciju.
Rešavanje takvih kvarova može da potraje prilično dugo...

Može da se desi i da je problem kod njih u samoj glavnoj stanici.

Što se tvog problema tiče to mogu da budu uzroci. Kao što rekoh u prethodnom postu problem ne mogu da ti rešim, ali smo makar malo skratili listu razloga :)

Nadam se da će što pre uspeti da ti otklone kvar.
 
Nadam se i ja. Mogu samo da se nadam...
Danas brzine ok, nisu maximalne, ali su dobre. Isteracu ja to do kraja, ima ljudi kojima se isto desava a cute, bas ih briga.
Jos jedan problem je TV, malo malo nestane slika na sekund-dva i dodje slika. To tek kad sam ih pitao, to je kaze serviser globalni problem za koji ne znaju resenje!? Msm sve u svemu haos...
 
Haha, pa onda su tamo tehnicari retardi.

I povezano ti je TV-internet problem. Ja sam letos (SATtrakt Becej) imao isti problem. Neki kanali su bili ocajni internet prekidao. Sve se to desilo posle obilne kise. Zvao sam ih, dosli, zamenuli kutiju na banderi (usla voda), i sve fercera ponovo. Na istom paketu sam kao ti, radi fenomenalno.
 
Sattrakt je cirkus firma. Doduse kod mene je internet odlican, uvek gura 10mbit ali kod sestre dve ulice dalje stalno neki prekidi, zakucava, nece stranicu da otvori, youtube video ne moze da izgura.. Dodju oni sutradan po nalogu, menjaju modem, privremeno rese al opet prekosutra ista prica.
Cinjenica je da su imali velikih radova oko infrastrukture i svega zbog uvodjenja telefonije ali korisnici ne bi trebali da trpe zbog toga.
 
Haha, pa onda su tamo tehnicari retardi.

I povezano ti je TV-internet problem. Ja sam letos (SATtrakt Becej) imao isti problem. Neki kanali su bili ocajni internet prekidao. Sve se to desilo posle obilne kise. Zvao sam ih, dosli, zamenuli kutiju na banderi (usla voda), i sve fercera ponovo. Na istom paketu sam kao ti, radi fenomenalno.

Vidis, kod druga je problem resen tako sto su na banderi isto zamenili kutiju, jer su prikljucci korodirali. Pre neki dan su kod njega resili problem- on je imao isto problem sa TV-om i sa net-om, isto i net mu je resen.
Kod mene nista na banderi nije problem, vec je proveravano.
@dova, meni ne treba njihov telefon kad nisu u stanju net da mi daju kako treba. Razumes sta ti pricam zar ne?

Update btw, danas je bio serviser jer sam ga slucajno sreo u prodavnici, i ispricao za ovo od juce. Dosao je da zameni jos neki spliter gore cini mi se na tavanu. Kaze da ako sada nesto ne bude radilo, da je definitivo do centrale.

Malo se popravljamooo... :d

150130013914-63400.png

http://www.bandwidthplace.com/speedtest-results/?res=54cbc4254a1073.29176957-29595290&source=copy
 
Poslednja izmena:
Vidi sa komsijama da i oni zovu kad im secka net. Ako ce se vise vas žaliti veća verovatnoca da ce rešiti problem.

PS: ja kad sam prijavio da ne radi kablovska isti dan su zamenili nekih 300 m kabla do one nadzemne medjustanice. Ali cele dve ulice nisu imali ni net ni kablovsku.
 
Ja se izvinjavam sto crash-ujem ovako na temu, ali posto vidim da komentarisete signale za kablovski net, samo da vas pitam da li su ovi parametri u redu:

Download (256qam, 4 kanala):

Power Level: 4 do 6 dBmV
SNR: 36

Upload (64qam):

Power Level: 41 dBmV

U pitanju je PTT KDS :)
 
Poslednja izmena:
Jos jedan problem je TV, malo malo nestane slika na sekund-dva i dodje slika. To tek kad sam ih pitao, to je kaze serviser globalni problem za koji ne znaju resenje!? Msm sve u svemu haos...

Naravno da su povezani problemi sa kablovskom i netom jer sve to ide kroz isti kabl. Što se nestanka slike tiče ukoliko slika nestaje samo na nekim kanalima onda to nije veliki problem jer možda imaju neku zajebanciju na prijemu u stanici, ali ukoliko nestaje skroz signal kablovske to već nešto debelo nije uredu.

Sattrakt je cirkus firma. Doduse kod mene je internet odlican, uvek gura 10mbit ali kod sestre dve ulice dalje stalno neki prekidi, zakucava, nece stranicu da otvori, youtube video ne moze da izgura.. Dodju oni sutradan po nalogu, menjaju modem, privremeno rese al opet prekosutra ista prica.

Ne znam šta si ovim hteo da kažeš? Da živite u istoj zgradi a na različitim spratovima pa i da razumem, ali ona živi dve ulice dalje i ti se pitaš kako kod nje ne radi. Signali vam ne dolaze istom linijom pa kod tebe ne postoji problem, a kod nje postoji, nije to ništa čudno. Neću da ulazim u raspravu o tome koliko je ta firma ili njeni tehničari stručni, to je sasvim normalna pojava kod bilo kog provajdera. Kod mene na SBBu nikad za 10 godina nisam imao nijedan jedini problem i zadovoljan sam, dok recimo kolega koji je isto kod njih, a prilično blizu mene, ima stalno problema i kuka kako su najgori...

Vidis, kod druga je problem resen tako sto su na banderi isto zamenili kutiju, jer su prikljucci korodirali. Pre neki dan su kod njega resili problem- on je imao isto problem sa TV-om i sa net-om, isto i net mu je resen.
Kod mene nista na banderi nije problem, vec je proveravano.

Update btw, danas je bio serviser jer sam ga slucajno sreo u prodavnici, i ispricao za ovo od juce. Dosao je da zameni jos neki spliter gore cini mi se na tavanu. Kaze da ako sada nesto ne bude radilo, da je definitivo do centrale.

Ne mora da znači da vam je isti kvar ukoliko ste imali slične probleme. Jel ti se malo stabilizovala situacija? Nije to i dalje sjajno, upotrebljivo jeste ali ne znači da se neće ponovo javiti prekidi.

Vidi sa komsijama da i oni zovu kad im secka net. Ako ce se vise vas žaliti veća verovatnoca da ce rešiti problem.

Upravo to, probajte da im skačete svaki dan po glavi i moraće da vam srede situaciju. Nije dobro ako samo ti zoveš i žališ se, a ostali takođe imaju problema i ćute...

Ja se izvinjavam sto crash-ujem ovako na temu, ali posto vidim da komentarisete signale za kablovski net, samo da vas pitam da li su ovi parametri u redu:
Download (256qam, 4 kanala):
Power Level: 4 do 6 dBmV
SNR: 36

Upload (64qam):
Power Level: 41 dBmV
U pitanju je PTT KDS :)

Ovi signali su ti OK. SNR nije sjajan, ali je u normalnim granicama :wave:
 
Poslednja izmena:
Sattrakt je cirkus firma. Doduse kod mene je internet odlican, uvek gura 10mbit ali kod sestre dve ulice dalje stalno neki prekidi, zakucava, nece stranicu da otvori, youtube video ne moze da izgura.. Dodju oni sutradan po nalogu, menjaju modem, privremeno rese al opet prekosutra ista prica.
Cinjenica je da su imali velikih radova oko infrastrukture i svega zbog uvodjenja telefonije ali korisnici ne bi trebali da trpe zbog toga.


Ne znam šta si ovim hteo da kažeš? Da živite u istoj zgradi a na različitim spratovima pa i da razumem, ali ona živi dve ulice dalje i ti se pitaš kako kod nje ne radi. Signali vam ne dolaze istom linijom pa kod tebe ne postoji problem, a kod nje postoji, nije to ništa čudno. Neću da ulazim u raspravu o tome koliko je ta firma ili njeni tehničari stručni, to je sasvim normalna pojava kod bilo kog provajdera. Kod mene na SBBu nikad za 10 godina nisam imao nijedan jedini problem i zadovoljan sam, dok recimo kolega koji je isto kod njih, a prilično blizu mene, ima stalno problema i kuka kako su najgori...

Upravo. Eto mogu reći da mi Sat-Trakt net kući radi odlično zadnjih godina. Kuc, kuc, kuc. Kad su počeli sa radom nisu radili najbolje pa sam presao na ADSL. Posle sam se vratio kod njih. Imam 40 mbps paket i download brzina je uvek maksimalna a isto i upload. Igram COD4 online pa bih primetio oscilacije u pingu.

Mada to je situacija kući (zivim na Bulevaru pored reke) a na poslu ( Centar - Kolarova) primetio sam sitne prekide u signalu na kablovskoj TV na sekund nestane pa se vrati. Takođe sam primetio sitne prekide u netu mada sam to pripisivao routerima i toga da ima puno klijenata nakacenih na iste pa se jedan od njih zaglupi na dve - tri sekunde.

Zvacu i ja podršku ali u ponedeljak.
 
Ja se izvinjavam sto crash-ujem ovako na temu, ali posto vidim da komentarisete signale za kablovski net, samo da vas pitam da li su ovi parametri u redu:

Download (256qam, 4 kanala):

Power Level: 4 do 6 dBmV
SNR: 36

Upload (64qam):

Power Level: 41 dBmV

U pitanju je PTT KDS :)

Odakle ti 4 kanala za download kod ptt-a ? To su nesto menjali skoro ?
 
Imam isti paket kao ti,20/2 obecano,imam nikad ispod 19.7/2.2,znaci upload i veci nego sto obecaju,i nikad nikakvo usporenje nisam imao, savrvseno radi. Jos ih hvalim na sve strane,a izgleda da nisu bas tako bajni svuda...
 
најгори провајдер птт да не дужимо има тема о томе . Пингуј сервере на западу америке па види стање. Који си уређај добио?
 
Danas radi, barem zasad koliko vidim. Ali kad god merim brzinu, nemam maximalnu skoro nikad. Oko 16h sam imao maximalnu 13mbps download kad sam merio.
Ne znam sta da kazem, lose i lose...
 
Danas radi, barem zasad koliko vidim. Ali kad god merim brzinu, nemam maximalnu skoro nikad. Oko 16h sam imao maximalnu 13mbps download kad sam merio.
Ne znam sta da kazem, lose i lose...

Malo je long shot ali:
Jel si nakacen bezicno na router / modem ?
Posto vidim wireless ikonicu sa uzvicnikom na screenshotu.
 
Malo je long shot ali:
Jel si nakacen bezicno na router / modem ?
Posto vidim wireless ikonicu sa uzvicnikom na screenshotu.

Ranije sam bio wireless, ali sam zicom. Probao sam i jedno i drugo pre neki dan, cisto da resim pitanje mozda loseg kabla ali isti problemi i preko wireless-a.
Inace koristio bih dosad wireless, ali ruter TP link koji imam nejde preko 15mbps tako da sam ga skinuo.
 
Poslednja izmena:
Prosao je edit time, tako da moram da postujem zaredom.

Evo kakvo je stanje danas uvece kod drugara kojem su navodno resili problem... 10/1mbps paket.
nemanja.png

nema2.png

edit: A evo i kod mene trenutno stanje, dobro bar mogu test uraditi! :d
ja3101.png
 
Poslednja izmena:
најгори провајдер птт да не дужимо има тема о томе . Пингуј сервере на западу америке па види стање. Који си уређај добио?

Kao sto sam napisao, u nedostatku boljig opcija :S:

Dobio sam CBN CG6640E
 
@Mixer93 Bukvalno isti problem sam imao pre 2 god kod sat-trakta. 6 meseci sam koristio 20Mbps net i radio je odlicno, odjednom problemi potpuno identicni kao kod tebe. Oko mesec dana sam se natezao sa nesposobnjakovicima i na kraju vratio modem, parkirao net i uzeo ADSL koji mi i dan danas odlicno radi.
 
^zar ne vidis da je pao sneg napolju :D
 
Danas posle posla zovem direktora, od 16-18h je dostupan pa cu videti sta dalje. Sta kazete, sta mi je ciniti? Ja ovo ocu da isteram do kraja, ali kako?
 
Pa nek dodju nek mere opet il trazi raskid ugovora
 
A ciji net da uzmem? Orionov? Ne znam bas... Imao sam njihov net 2god. u drugoj kući, i u najmanju ruku katastrofa! Brzine ok, ali cesta prekidanja. Ne bitno... Da imam jos nekih provajdera ovde bilo bi dobro.
 
Prvo da okacim svoj rez



a posle da ti kazem moje iskustvo.

Pre nekih godinu i par meseci sam imao isto kao ti paket od 20 mega, i to ono kad su povecali sa 10 na 20. Ja srecan kao kuce, ali nikako da dobijem 20, uvek je bilo blize 10. Bili tehnicari dok nisam popizdeo i otisao da hebem sve po spisku u lokalnoj kancelariji. Isto popodne je dosao lokalni direktor sa laptopom kod mene. Prvo je pokusao da se izvlaci na to da mi je wifi los ali sam mu pokazao Tp Link 1043n. Onda je merio i rekao je "ne znam sta je".

Da skratim pricu, svi problemi su mi bili kao rukom odneseni kad sam presao na Docsis 3 model, tj na 40 mega. On channel bond-uje 8 kanala i nema zagusenja.

Najverovatnije na cvoristu na kom si ima previse korisnika ili je oprema neispravna, a verovatno oba. Uvece kad ljudi zasednu na net, poveca se protok preko cvorista i ode sve u pm.

Resenje: probaj da promenis paket na nize pa vidi da li ce ti na 10 raditi stabilno i zovi svaki dan cim ti pukne konekcija. Nema druge.
 
Pa to sam i ja kontao vec, da probam paket da promenim jer sam 100% ubedjen da nije do mene problem. Ali zasto onda drug sa drugog kraja grada koji ima taj najosnovniji flat ima iste probleme? Eno ga oce da se besi, ja mogu bez WoT-a ali on ne. :d
Juce i prekjuce, vikend... Haos! Kod mene isto, ali i kod njega. A ima 20-ak ulica od mene. Ali kontam sta kazes, mozda brzi net nesto i popravi. Ne znam sta mi je ciniti stvarno...

Zvao sam danas direktora, jer su mi rekli da je dostupan od 16-18h ponedeljkom. I nisam ga dobio, jer je i tad bio nedostupan. Zvao sam tehnicku, rekla je sekretarica da salje mail direktoru, da mi se javi pa da resimo nekako problem. Sta ce biti narednih dana ne znam stvarno... Znam da sam svakim danom sve nervozniji zbog njih.
 
Nazad
Vrh Dno