Šta je novo?

Huawei Honor 6 - da li kupiti ?

stefanan

Cenjen
Učlanjen(a)
19.11.2011
Poruke
412
Poena
170
Sta mislite o ovom modelu, na papiru je super, kako specifikacije tako i izgled telefona. Ima da se kupi na oglasima za 300ak e, sto je u rangu s5 i m8 polovnih, bas sam u dilemi sad. Vidim da neki pominju neke probleme sa mrezom, ali u to se uopste ne razumem pa me i to buni

huawei-honor-6-5.jpg

NETWORK Technology
GSM / HSPA / LTE
LAUNCH Announced 2014, June
Status Available. Released 2014, August
BODY Dimensions 139.6 x 69.7 x 7.5 mm (5.50 x 2.74 x 0.30 in)
Weight 130 g (4.59 oz)
SIM Dual SIM (Micro-SIM, dual stand-by)
DISPLAY Type IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
Size 5.0 inches (~69.6% screen-to-body ratio)
Resolution 1080 x 1920 pixels (~445 ppi pixel density)
Multitouch Yes, up to 10 fingers
- Emotion UI 3.0
PLATFORM OS Android OS, v4.4.2 (KitKat)
Chipset HiSilicon Kirin 920
CPU Quad-core 1.7 GHz Cortex-A15 & quad-core 1.3 GHz Cortex-A7
GPU Mali-T628 MP4
MEMORY Card slot microSD, up to 64 GB
Internal 16/32 GB, 3 GB RAM
CAMERA Primary 13 MP, 4128 x 3096 pixels, autofocus, dual-LED flash
Features Geo-tagging, touch focus, face detection, HDR
Video 1080p@30fps
Secondary 5 MP
SOUND Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones
Loudspeaker Yes
3.5mm jack Yes
- Dolby Digital Plus
COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, DLNA, hotspot
Bluetooth v4.0, A2DP, LE
GPS Yes, with A-GPS, GLONASS
NFC Yes (market/operator dependent)
Infrared port Yes
Radio FM radio
USB microUSB v2.0
FEATURES Sensors Accelerometer, gyro, proximity, compass
Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
Browser HTML5
Java Yes, via Java MIDP emulator
- Active noise cancellation with dedicated mic
- MP3/WAV/eAAC+ player
- MP4/H.264 player
- Document viewer
- Photo viewer/editor
- Voice memo/dial/commands
BATTERY Non-removable Li-Po 3100 mAh battery (11.8 Wh)
 
I ja sam se dugo necko oko ovog telefona.. No ono sto mi se nije svidelo je sto ovde za njega nema delova baterija itd.. Kad rikne baterija pozdravi se sa telefonom.
 
I sta si uzeo na kraju ?

Meni ovo lici na bas super kupovinu, bas se dvoumim sad. Da je 200e lakse bih prelomio,ali 300 je vec ozbiljna cifra
 
da si rekao super telefon pa i nekako, ovako ne znam kako može biti super kupovina honor 6 iz kine kad ovde kod nas imaš nexus i g2 za 270-280 a mi3 za još i manje.
 
Ima na aliju sve... Uzeo sam sad sony m2,tako da sam privremeno stavio na cekanje ovo.
Mada mozda posaljem svim prodavcima na kp dal bi ga dali za 250e :D ako neki pristane super,ako ne meni svejedno.
Interesantno da na netu ima slicnu cenu kao Mi4, oko 350dolara
 
Nisi me razumeo znam da se baterija menja ali nema nigde kod nas da se uzme ne znam cak dal ima na e*ay i ama*onu

Izvini ali kako si napisao post tako sam te i razumeo. U svakom slucaju nije problem naruciti iz Kine rezervnu bateriju niti je postupak zamene previse tezak, Jedino je problem sto moras cekati dostavu.
 
Ja sam se razmisljao da uzmem ovaj model (iz Kine, cim je izasao), jer je u pocetku pisalo da je Full Active - a ono smrc :(
 
Dva prava modema za svaku karticu zasebni otprilike. Da mogu pozivi na obe raditi u isto vreme.
 
i onda jedna kartica na jedno druga na drugo uvo? :D
 
Ne, ali neces biti nedostupan umesto zauzet, i mozes da prebacis poziv ako zelis. (kao sto mozes sa Call waiting na istoj kartici uz Hold)

Meni licno nije neophodno, ali za takvu cenu (tada 400e), ocekujem da radi sve.
Ovako je obican telefon - za tu cenu, uz navedene rizike (podrska zajednice, servis...) je po meni skup.
 
Telefon je jos svez, tako da ce biti i baterija verovatno za njega. To je za mene najmanja briga.
 
Danas stigao Huawei Mediapad X1 LTE , pa ako nekog uopšte zanima ovaj phablet, otvoriću temu, jer vidim da je nema ovde na forumu.
 
Nazad
Vrh Dno