Šta je novo?

Laptop 400-500e Nov ili Polovan

nenadwebivi

Slavan
Učlanjen(a)
14.02.2008
Poruke
72
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 9 5900X - NZXT 360
RAM
G-SKILL 32gb DDR4
GPU
AMD Ryzen 9 5900X
Monitor
Mi 34 UW
Pristup internetu
  1. Optički internet
Ljudi, treba mi par saveta
Kupio bih laptop izmedju 400 i 500e( nov, polovan ), pretezno mi treba za Video editing, ne nesto prezahtevno jer za takve stvari imam zver, ali za montaze u Vegasu i za PS uz sve to, naravno uz sve ovo dolazi i povremeno mada nekada i podosta igranje WoT-a. Kurim da bude neki i5 ako je nov ili i7 polovan, a ostalo ne znam vec, ako neko ima sugestije ideje predloge samo neka pise ili ako vec ima da proda neka se i javi. Unapred hvala :banana:
 
5737 sa istom grafikom ali i5 procesorom imam ja. Evo konačno je danas odšlepan na servis, sad kad sam konačno kupio desktop PC.

Stotine problema sa Dellom: od HDD-a koji od samog starta ima 20+ bed sektora, preko DVD rezača kog je laptop prestao prepoznavati nakon dva meseca, do problema sa gašenjem i izlaskom iz sleep moda. Više Dell ne bih preporučio ni najgrđem neprijatelju...
 
@Darkodar video sam to i proguglao malo, pozovem coveka koji mi neozbiljno kaze: "trenutno ga ne prodajem", sto ne znam sta zapravo podrazumeva njegov odgovor, ali ono...zanimljivo.
@Exodusbgd drago mi je da se javico covek sa iskustvom i hvala na deljenju istog.
Danas sam prosao dosta prodavnica po BG i ne znam da li me oci varaju ili sam se istripovao ali cini mi se da su skocile cene opako, a uz sve to naletim na nov laptop ASUS ja mislim da je bio sa i5 4200u, 820M 2gb, 8gb ram i 1TiB HDD koji kosta 59,000din sa popustom nekim..sto mislim da je preterano ako se ne varam za takvu konfiguraciju? A to je najnize sto sam nasao u gradu, opako me hvata dilema sada sta uzeti :/
Sad naleteo sam po netu na par dobrih modela mislim na sastav i cenu pa me interesuje misljenje neko? I naravno ako ima jos nekih predloga, itd sve je dobrodoslo svaki savet iskustvo sve :) jos jednom unapred hvala :)
http://www.laptopcentar.rs//index.php/63/-toshiba/toshiba-satellite-l50-b-11j-/11595/4
http://www.itsvet.com/proizvod/hewl....6-led-wxga-freedos/comp_comp_laptop/15/12301
http://www.monitor.rs/laptopovi/asus-x552vl-sx016d
 
Ja svima toplo preporucujem toshibu. Moja iskustva:

Od 3 Toshibe koje su uzete u protekle 3 godine, sve 3 rade besprekorno, moram da napomenem da moj lt trenutno sluzi kao zamena ako se desktopu nesto nepredvidjeno desi a 2 godine je radio svaki dan po minimum 8-10h, sa opterecenjem tipa otvoreno 4-5 pretrazivaca sa po 5-6 tabova i vise i sljakao je besprekorno kao i sada, a radi se o modelu sa i3 procesorom. Drugi lt koristi moja koleginica koja mi pomaze u poslu, takodje koristi toshibu na taj nacin, stim da je njoj lt 15h dnevno ukljucen, jer kad ona ne radi na njemu klinci igraju igrice i tako vec 2 godine bez problema. Treci se koristi u jednom udruzenju, dnevno 8h minimum radi + sluzi i kao kucni racunar i klinci ga dosta cackaju, sljaka skoro god dana bez problema ( taj je preziveo sve i svasta, cudi me da radi uopste ali radi i dalje kao prvog dana ). O dellu sam i ja cuo da su ljudi imali problema sa nekim modelima.

p.s toshiba koju si naveo je outlet model, mozda je i dobra kupovina ali ako bi na licu mesta video o cemu se radi, mozda ima neko sitno ostecenje pa se isplati uzeti ga. Edit, da dodam, evo razloga zasto je outlet "Laptop je bio izlozen u shopu, mrtav pixel/subpixel. Garancija 1 godina"
 
Poslednja izmena:
Ja sam se zaleteo prošle godine, tj. nisam se zaleteo, već mi je hitno trebao laptop (morao sam ga kupiti u roku od dva dana), tako da nisam imao dovoljno vremena da se raspitam - da sam znao kakav su raspad ti intel procesori sa "u" nastavkom, ne bih dao ni prebijene pare za takav laptop.

Realan osećaj u radu je kao da se služim nekim laptopom od pre 4-5 godina, kad su izbacivali one dual-core procesore serije T7xxx.

Da sumiram - moraš juriti neki procesor bez tog "u" nastavka, ili si osuđen na patnju.
 
Ja sam se zaleteo prošle godine, tj. nisam se zaleteo, već mi je hitno trebao laptop (morao sam ga kupiti u roku od dva dana), tako da nisam imao dovoljno vremena da se raspitam - da sam znao kakav su raspad ti intel procesori sa "u" nastavkom, ne bih dao ni prebijene pare za takav laptop.

Realan osećaj u radu je kao da se služim nekim laptopom od pre 4-5 godina, kad su izbacivali one dual-core procesore serije T7xxx.

Da sumiram - moraš juriti neki procesor bez tog "u" nastavka, ili si osuđen na patnju.

Najbolje sa oznakom M.
 
@Zexx nisam ni primetio da je outlet :/ msm nije strasan jedan pixel ali ono :/
http://www.monitor.rs/laptopovi/asus-x552vl-sx016d
Mislim da je onda ovo najbolji izbor jer je sa M oznakom, samo me malo plasi ova grafika :/
Sad mi je tek sve u haosu jer za ove pare ocigledno da nema neki dobar laptop..
 
A ni tog nema na lageru izgleda, kako barem stoji na sajtu. Pa realno ja sam za 55k pre 3 god kupio lt, toshiba, i3 procesor, nvidia graficka, 6 gb memorije, hdd od 640 gb i to je to uglavnom. Cene su bukvalno kao onda, tj specifikacije lt koji se moze kupiti, ali npr taj asus nekako deluje kao najbolja kupovina. Moj predlog ti je da kad uzmes lt dokupis i ssd za njega, makar od 64 gb, lt ce ti odmah poleteti i biti daleko brzi u radu. Ne razumem se sto se tice zahtevnosti na polju graficke kartice kakvi su programi koje planiras da koristis, ali te diskretne graficke mogu solidno da poguraju i neke ne previse zahtevne igrice, tipa pes itd pa ako ti programi nisu preterano zahtevni, radice ti posao, u svakom slucaju bolje diskretnu graficku da imas nego da kupis lt sa integrisanom.
 
Poslednja izmena:
Zašto? Ja sam na mom sa ovim sakatim procesorom gurao ~50 fps na 1600x900 sa low detaljima.
 
@umart na koji mislis?
Ja sam ih letos kod drugara na nekom i3 i 4gb rama isto igrao na low sa oko 50fps na laptopu naravno, ali pitanje je sad sta juriti uopste, da li je ovaj amd dobar ?
 
Zaobilazi amd zbog pregrevanja. Po meni i neki i3 ce ti raditi posao, juri samo neki sa M oznakom. Ako ne zuris, sacekaj malo, gledaj ponudu mozda se nesto pojavi na popustu, prati bench shop.
 
Zaobicicu AMD u sirokom luku, odlucio sam se ipak za neki polovni laptop do 450e sa core i5 M ili i7 M QM, nasao sam bio HP DV7 i prodat je naravno, definitivno se bacam u potragu za polovnim i7 :)
 
Nazad
Vrh Dno