Šta je novo?

Wharfedale vs Pioneer - poredjenje, pomoc pri izboru

Pioneerko

Slavan
Učlanjen(a)
15.12.2005
Poruke
873
Poena
320
Pozdrav ljudi, ukazala mi se interesantna prilika pa molim za savet.
Trenutno imam Wharfedale Diamond 8.1 kutije, zakacene na Denon Avr, imam mogucnost da predjem na Pioneer S-CN301-LR.
Da li neko ima bilo kakvo iskustvo ili savet u smislu razlike izmedju tih kutija. Nisam imao prilike da cujem Pioneer (znam da ih mnogi tretiraju kao konfekciju). U ovom slucaju znam samo da je Pioneer u dosta visem cenovnom rangu.
Dakle samo me zanima da li su te kutije bolje ili ne.

Hvala unapred za sve sugestije.
 
Po meni je logičnije (kada se ukaže prilika) da kupiš cenovno ili po klasi bolje rangirane Wharfedale, nego da prelaziš na Pioneer, ali ako je ponuda tebi zadovoljavajuća, obavezno je da ih čuješ na svom pojačalu pre kupovine, jer je to jedini način da budeš siguran da je to to.
 
Fora je sto ne mogu da ih cujem jer ne kupujem od fizickog lica. Ne bih imao nikakvu doplatu i dobio bih nove Pionire.
Zato i ne znam sta da radim, bitno mi je da nisu losiji.
 
Fora je sto ne mogu da ih cujem jer ne kupujem od fizickog lica. Ne bih imao nikakvu doplatu i dobio bih nove Pionire.
Zato i ne znam sta da radim, bitno mi je da nisu losiji.

Meni bi to bio problem, bez obzira na cenu, jer ne mora da znači ako su cenovno bolji, da će to više da prija tvom uhu, koje je naviklo na Wharfedale. Ne bih ja rizikovao, nažalost nije zahvalno kupovati zvučnike na slepo.
 
Potpuno mi je jasno i razumno to sto si napisao. Slazem se da bi bilo idealno da se cuje pre svega.
Ali neka logika mi namece da mozda ne bi trebalo propustiti priliku, iako nemam uslova da sve testiram pre kupovine i budem siguran u odluku.
Rizik bi mogao da bude isplativ za mene, pa sam zato otvorio ovaj topic u nadi da neko ima neki konkretan info o tim Pionirima.

U sustini nisam ja preterano zahtevan... :)
 
Potpuno mi je jasno i razumno to sto si napisao. Slazem se da bi bilo idealno da se cuje pre svega.
Ali neka logika mi namece da mozda ne bi trebalo propustiti priliku, iako nemam uslova da sve testiram pre kupovine i budem siguran u odluku.
Rizik bi mogao da bude isplativ za mene, pa sam zato otvorio ovaj topic u nadi da neko ima neki konkretan info o tim Pionirima.

U sustini nisam ja preterano zahtevan... :)

Ok, ako nije u pitanju zamena, na kraju krajeva kupi ih, pa ako ne budeš zadovoljan u odnosu na Wharfedale, prodaj ih :)
 
Nazad
Vrh Dno