Šta je novo?

Tower hladnjak baza mala za procesor

Stormbay

Cenjen
Učlanjen(a)
21.06.2012
Poruke
543
Poena
170
Pozdrav svima, juce sam kupio kuler za moj stari x2 5200+. U pitanju je cosmo cool lc cc 95. E sad imam jednu nedoumicu. Njegova baza je manja od povrsine procesora i ne pokriva ga celog kao sto je to radio box hladnjak. Ima li to nekakvog negativnog efekta na hladjenj ili ne ili sam dzabe bacio pare. Probao sam u everestu stres test i za malo vremena je nabio 60 stepeni i tu je stao,mozda bi isao i vise da nisam prekinuo test.
 
Bacio si pare,da si uzeo cc 120 ili thermaltake contac 21 uradio bi dobar posao..
 
nije tacno,cc95 ce sasvim okej da odradi pos'o,i nema veze sto je baza manja,ne sekiraj se i samo ga montiraj po uputstvu.
 
Hahahaha...kako moze da odradi posao kad mu se cpu greje do 60c a dalje od toga nije isao ???
 
Druze nije ovo quad procesor pa da montiram turbinu na njega, nece letiti nigde. Ako ga je mogao hladiti box na 60 stepeni max zasto ne bi mogao i ovaj. Nisam hteo da ga opterecujam dok ne budem siguran.
Mene je interesovalo samo da li nece biti problema sa tim sto je baza manja od procesora jer nisam se sretao sa ovakvom vrstom kulera do sad. A cena je bila presudna ovaj kosta 1200 din dok tvoji preko 2000.
Tempeeratura je bila 60 stepeni posle 5 min testa stabilnosti...
 
ako bude daljih problema,krivca treba traziti u pasti i/ili nepravilnoj montazi,iz licnog iskustva znam da je cc95 dovoljan i za mnogo vece furune od procesora.naravno,nije za overklok,ali je jeftina,odlicna alternativa amd-ovom "deracu".
 
Da pretpostavimo da je sve dobro montirano. Onda je problem u pasti izmedju samog čipa procesora i samog rasipnika toplote koji naleže na procesor (IHS). A da bi se to rešilo zahteva skalpel i mirnu ruku :). Imaš tutorijal na YouTube tako da ne bi trebalo da imaš nedoumice.
 
Malopre sam ponovo montirao kuler, i moja greska je bila u tome sto nisam obrisao pastu koja je bila na njemu, a koja jos nije ni bila nanesena na celu povrsinu baze (a ja nisam ni obratio paznju na to) tako da je samo oko 50 % procesora bilo u kontaktu s pastom. Obrisao sam staru i naneo ponovo moju i mogu reci samo wau. Posle 10 min testa temperatura nije presla 43 stepena...
 
Sam procesor, ispod metalnog poklopca je samo nekih 10 x 5 mm ili tako nešto i u samoj sredini. Ostatak površine metalnog poklopca ima malo udela u raspodeli toplote.
 
Ja to nisam ni znao dok nisam pogledao ovaj snimak sto je clan jetva preporucio. Mislio sam da ima nesto vise ispod. Bilo kako bilo ovo je odlicno za ove pare nema bolje... jos kad bi mi radio PWM bilo bi full ovako ventilator se vrti na nakih 1300 rpm i ne mrda odatle i ne cuje se.
 
Opa, znaci i AMD se zanosio sa stavljanjem zvake ispod IHS, preciznije debelog sloja silikona koji lepi IHS za PCB. Valja ovo probati na mom starom Athlon X2 5000+, i onako ide na 60C sa stock hladnjakom :D
 
Nazad
Vrh Dno