Šta je novo?

Sta posle Xperia S ?

Nemanja

Čuven
Učlanjen(a)
27.01.2002
Poruke
886
Poena
645
Moja oprema  
Mobilni telefon
Poco X3 Pro
Pametni uređaji
Garmin
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozdrav ljudi!

Imam Sony Xperia S vec dve godine, i generalno sam zadovoljan, osim brzinom u nekim trenucima, kada se telefon zabuni pa razmislja izmedju menija i tako to.

Pogledao sam review-e, i u budget klasi preporucuju Motorolu Moto G ( 2nd gen.) Ima li neka bolja preporuka, i hoce li biti ubrzanje u odnosu na postojeci?
 
Suvishe je to nov telefon da bi ga skoro ubrzavali znacajnije. Ukoliko ne zelish da se igrash sa kinezima, moto g serija se pokazala kao najbolja u svojoj cenovnoj klasi (naravno, bitno je i shta ti zelish - proshli telefon ti je imao 4,3" ekran, hocesh sad da idesh na malo povecanje ili veliko, koliki ti je zapravo bidzet, koliko ti je kamera bitna itd). Bez vishe informacija, ostaje ti moto g kao korektna preporuka.
 
Hvala na brzom odgovoru. Ne bih se igrao sa kinezima, a ubrzanje sam mislio u odnosu na trenutni Xperia S.

Nemam nekih posebnih zahteva, samo da ono sto radi , radi brzo i bez krahiranja... Budzet je tu 150-200e.

I ne bih mnogo veci telefon od sadasnjeg.
 
Poslednja izmena:
Ne bih uzimao polovno. Koliko su Nexusi bolji od te Motorole u smislu svakodnevnog koriscenja... ?
 
U tom slucaju, bih ipak uzeo neki brzi telefon, posto ih ne menjam cesto.
 
slobodno možeš moto g. Burazer ima prvu generaciju i sa dosta aplikacija telefon radi baš dosta brzo. Jedini nedostatak mada je to opet pitanje je 1gb rama. Možda da pogledaš s3 neo. po specifikacijam su tu negde moto i on, samo ima 1.5 rama. Mada opet moto ima čist softver, pa onda dodju negde na isto :). Sve je to stvar ukusa.
 
Kod Experie S se dogadja prilikom izlaska iz aplikacije u glavni meni, i potom pokusaja da se pozove neki broj iz liste ostvarenih poziva, telefon jednostavno zabuni, i onda se ne zna da li vrsi poziv, da li je pozvani zauzet ili samo krahira call aplikacija. Nije cesto, ali se desava kada sam radio prethodno sa vise aplikacija. Ukoliko je to npr kod Moto G 2 ok, onda cu biti zadovoljan.
 
Ja sam bio u sličnoj dilemi i izbor je pao na s3neo i nisam se pokajao, odlično radi, nije ni zastucao iako sam bio skeptičan
 
slobodno možeš moto g. Burazer ima prvu generaciju i sa dosta aplikacija telefon radi baš dosta brzo. Jedini nedostatak mada je to opet pitanje je 1gb rama. Možda da pogledaš s3 neo. po specifikacijam su tu negde moto i on, samo ima 1.5 rama. Mada opet moto ima čist softver, pa onda dodju negde na isto :). Sve je to stvar ukusa.
S3 Neo je kao puz, bez obzira na 1.5 GB ram memorije.
 
Nemam nekih posebnih zahteva, samo da ono sto radi , radi brzo i bez krahiranja... Budzet je tu 150-200e.

I ne bih mnogo veci telefon od sadasnjeg.

Posle XS nista ispod Z1c ne bih kupio. Dodao bih jos 80-ak evra (na tih ''max. 200e) za nov Z1c. Kako radi telefon i kakva je autonomija mozes da vidis u odgovarajucoj temi.

A do tada (i ako vec nisi) mozes da ubrzas malo XS sa nova/apex/smart launcher-om. Imam XP koji ima sporiji cipset od XS pa uz smart launcher imam trip da koristim neki stariji iphone, npr 4s, stvarno radi neocekivano brzo za tako mator telefon. Ali naravno ne uvek, ostalo je tu malo fabrickog laga a i neke aplikacije umeju da smaraju.
 
Poslednja izmena:
Hvala na savetima, i ja sam dosao do zakljucka da mi ne bi odgovaralo nesto manje od Z1c. Sacekacu jos malo, pa kupujem.

edit:typo
 
BB Z30

BB HUB, odlicna izrada, jedan od najbrzih, ako ne i najbrzi OS sistem, swipe, najbolji zvuk.

Ako ces na BB stranu, onda ces morati da se pozdravis sa Shitdroid eko sistemom.
 
U medjuvremenu sam poceo da razmisljam i o Phone-u 5C, posto sam jedno vreme koristio 4S i bio sam sasvim zadovoljan, i nakon povratka na Xperiu
S ucinilo mi se kao na povratak na telefon iz proslog veka. Sada ne znam kakav je odnos izmedju 5C i Z1 compact, ima li nekoga ko je korisito oba uredjaja ? Cena je priblizna, 5C je 300e, Z1C je 280e.
 
Pa to je prosto, ako ces kompakt android do 300e onda Z1c (mada ja bih dobacio jos 50e za Z3c al nebitno) a ako ces ios onda ''obican'' 5 ili polovan 5s :)

Da me ne razumes pogresno, odlican je 5c, ekran je jedan od boljih IPS (ali je 4'' pa ne ostavlja neki wow efekat), kamera kvalitetna, telefon je brz itd. Ali jednostavno ima taj neki glossy-plasticni tinejdz smek kao da nije iphone vec neka nokija u veselim bojama.

Po mom misljenju stari 5 i 5s bolji izbor, dizajn i materijali su ozbiljniji i u skladu sa iphone nazivom. Dobra je izrada i 5c ali jednostavno meni ne odgovara.

OS vs OS.. sigurno znas razlike, prednosti, mane.. z1c je brz i stabilan android telefon, 5s takodje radi brzo, stabilno.. u sustini je najveca razlika u velicini displeja i trajanju baterije gde je z1c u prednosti. I ta zastita od vode, prasine koja nekima znaci a nekima ne.. zbog iste je zvucnik samo prosecne jacine i kvaliteta.
Sve ovo pisem na osnovu vise kracih koriscenja oba telefona..

Tako da bih ja razmisljao izmedju polovnog 5s ili novog Z1c (Z3c :smoke:)..
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru, ne bih vise "dobacivao", posto sam krenuo sa sumom od 150e i Moto G 2014 telefonom da bih na kraju stigao do 300e. Takodje, ne bih uzimao polovno , tako da se z1c namece kao izbor. Ovo je sada bila neka akcijica za 5c, inace su 50-tak evra skuplji, i zato sam razmisljao u tom pravcu. Cak i stara Xperia nije toliko spora kada je prazna, medjutim cim se napuni aplikacijama i raznim dokumentima, dolazi do vidnog usporenja. Nadam se da nije tako i na z1c.
 
Tako to ide kad krene da se povecava budzet :d ali u sustini vredi doci do te cifre od 300e jer se na taj nacin dolazi do prilicno kompletnog telefona i onda si miran duzi period :)

Da li ti je XS na ics ili JB? posto nisam primetio takva usporenja na xp i 4.0.4 androidu (uz smart launcher). Naravno nije to sad neki ultra-brz telefon ali radi solidno u odnosu na godiste i hw..

U svakom slucaju Z1c radi veoma brzo, prakticno kao Nexus 5 a sto se stabilnosti tice poolmaker i jos neki clanovi koji imaju taj fon kazu da nema zabadanja, restarta, usporenja itd.. Sto se mene tice ios ce uvek biti bar malo stabilniji od androida, bar sto se tice kvaliteta aplikacija jer na androidu uvek moze da ti se desi da skines neku lose odradjenu app i da onda smara, zabada, srce bateriju itd.

U sustini je autonomija najveca prednost z1c u odnosu na 5c.. i taj malo veci ekran koji ipak znaci.
 
Poslednja izmena:
Ne, XS je na 4.1.2 androidu, jedno vreme sam koristion custom launcher pa sam ga sklonio. Nisam imao problema vezano za restart, ali da zna da se razmislja , zna... nije mi toliko smetalo kod aplikacija, nego kod osnovnih funkcija, kao ulazak u meni za pozivanje.
Nisam pre to ni toliko primecivao, postalo je ocigledno kada sam se sa 4S vratio na XS :)
Inace, verovatno da bi bio u rangu sa novijim jeftinijim telefonima, zato sam njih izbacio iz razmatranja.
 
Poslednja izmena:
E pa to jeste, cak i 4s je pojam brzine za mnoge androide, posebno te iz 2012 :)

Imam i ja problem sa manjim lagom stock dialer-a ali sam instalirao ovo https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modoohut.dialer
I sada je sve ok tj dialer je brzi a tu su i teme pa sam zbudzio minimal dark izgled :)

Prelistaj Z1c i 5c teme na forumu, cisto da procitas jos neke utiske..
 
Upravo mi je stigao beli Z3c i utisci su posle Xperie S, vauu :)
 
i kada sam sabrao utiske ... vratio sam z3c. suvise se grejao za moj ukus, plus zatvoren u vodo-nepropusno kuciste, to mi nije izgledalo zdravo na dugi rok za zivot komponenti. takodje, ono sto me je privuklo, posle me je odbilo - dizajn. zatvoren dizajn sa staklom na obe strane izgleda veoma lepo, medjutim nema nikakakvog absorbovanja energije udarca pri padu, kao npr dok stare xs, gde izleti plasticni poklopac i stavi se nazad i nikom nista ( posle pada na parket, par puta, srecom nije mi pao na tvrdju, hrapaviju, povrsinu) . posle sam se malo razocarao novijom generacijom telefona, ali cu xperiu morati kad tad zameniti, tako da sada gledam ili Moto G2 kao osnovi telefon ili Htc Eye ili Galaxy alpha ( dok ga jos ima) . Pogledao sam reviewe na notebookcheck, oni daju prikaz temperature telefona uz svaki opis. Nexus 5 bi mi odgovarao, ali Google i Amazon su odustali od prodaje , a ne kupuje mi se telefon od no-name preprodavaca.
 
U tom slucaju bih pre uzeo Note 4 ... telefon te velicine bi mi pre par meseci bio nezamisliv, danas sam drzao jedan u ruci i sasvim mi je lepo lezao.
 
mali update... posto sam video da od jeftinijih telefona nema nista, tj nisu jos napravili jeftiniji telefon koji normalno radi, odlucio sam se uzeti telefon na pretplatu. sada se troumim izmedju IPhone 6 64 gb, Samsung S5, Samsung Alpha. Alpha mi se najvise svidja i najbolje lezi u ruci, cena na pretplatu je ista kao za S5, koji je najsposobniji i najruzniji, kod IPhone-a me brine zagrevanje, ali ima najbolji softver, mozda i kameru. Kod Alphe me opet plasi baterija, dok mi je S5 nekako prevelik, mada moguce da bih se navikao ako je toliko bolji od druga dva. Eto, pa slobodno bacite svojih 2ct.
 
Ѕ5 најбољи?
Алфа уопште у избору?
Загревање код ајфона?
Сад да одговорим, ако ти ајфон одговара узми њега и не размишљај.
Ѕ5 једино ако ти ајфон никако не одговара.
Алфа нема шта да тражи поред ова два.
 
Da, koliko sam video na netu, zagrevanje se desava kada se IPhone nalazi u zoni sa slabim prijemom, ili na granici izmedju dve bazne stanice. Sada, za tako nesto nisam procitao nigde za Samsunga.
 
Hvala na savetima, i ja mislim da je Alpha preskupa za ono sto nudi. Mogu da sačekam, čak sam razmišljao da sačekam i septembar i 6S, ali je verovatnije da bih uzeo telefon u junu.
 
Nazad
Vrh Dno