Šta je novo?

Savet kako da odignem monitor na stolu

Rusi

Slavan
Učlanjen(a)
06.01.2006
Poruke
2,031
Poena
390
Imam Asus MX279H koji sam sada vec davno uzeo i ako kada sam planirao da kupujem rekao sam osnovno sto ce morati da ima jeste da moze da se odize gore-dole. Kada sam kupovao jako je slab bio izbor sa takvom mogucnoscu, a i jako mi se svideo ovaj monitor pa sam resio da ga pazarim. Kao sto rekoh to mi je predstavljalo i ranije problem jer kada gledam u monitor centrala tacka, kada normalno sedim i vrat mi je ispravljen je nekih 6,7cm od vrha ka dolu, sto znaci da sve sto gledam od sredine na dole moram vrat da krivim, a osecam da mi to vise ne prija.
Fotelja ne moze nize od ovog, sa stolom ne mogu nista da radim, nisam kupio monitor kakav mi je treba nego sam pao na estetiku (ali i kvalitetan je). Sada smisljam kako bi mogao monitor da odignem do 10cm ali da ostane stabilan bez bojaznosti da slucajno moze da sklizne.
Svi predlozi i saveti su dobro dosli. Meni je palo na pamet da napravim od iverice nesto ali bi bilo ruzno ako bi obicna kutija samo bila. Zatim imam u planu da pogled po onim indijskim radnjama, tamo imaju male drvene kutijice koje najcesce imaju i fiocicu sto bi bilo odlicno tako nesto da imam, neka lepsa kutija za nakit,...
 
Ako imas "Veliki narodni lekar" od Vase Pelagica zavrsio si pos'o.
 
To moze bilo koji stolar da ti napravi i da lepo izgleda, naravno ako ne pronadjes nesto vec gotovo. A sa druge strane neko najjeftinije resenje ti je da ako nemas veliki narodni kuvar stavis par pakovanja papira za stampanje jedan na drugi i resio si problem :D
 
Zakači ga na zid.
 
Ја сам ставио кутију од матичне плоче и једну укоричену свеску. :)
 
Imam Asus MX279H koji sam sada vec davno uzeo i ako kada sam planirao da kupujem rekao sam osnovno sto ce morati da ima jeste da moze da se odize gore-dole. Kada sam kupovao jako je slab bio izbor sa takvom mogucnoscu, a i jako mi se svideo ovaj monitor pa sam resio da ga pazarim. Kao sto rekoh to mi je predstavljalo i ranije problem jer kada gledam u monitor centrala tacka, kada normalno sedim i vrat mi je ispravljen je nekih 6,7cm od vrha ka dolu, sto znaci da sve sto gledam od sredine na dole moram vrat da krivim, a osecam da mi to vise ne prija.
Fotelja ne moze nize od ovog, sa stolom ne mogu nista da radim, nisam kupio monitor kakav mi je treba nego sam pao na estetiku (ali i kvalitetan je). Sada smisljam kako bi mogao monitor da odignem do 10cm ali da ostane stabilan bez bojaznosti da slucajno moze da sklizne.
Svi predlozi i saveti su dobro dosli. Meni je palo na pamet da napravim od iverice nesto ali bi bilo ruzno ako bi obicna kutija samo bila. Zatim imam u planu da pogled po onim indijskim radnjama, tamo imaju male drvene kutijice koje najcesce imaju i fiocicu sto bi bilo odlicno tako nesto da imam, neka lepsa kutija za nakit,...
Monitor ti je dovoljno visoko postavljen, cak bi mogao da bude i malo nize, a umesto krivljenja vrata samo spusti pogled i to je to.
 
Monitor ti je dovoljno visoko postavljen, cak bi mogao da bude i malo nize, a umesto krivljenja vrata samo spusti pogled i to je to.

Monitor mu je nisko postavljen u odnosu na njega, zato hoce da izdigne monitor, da bi gledao u sredinu monitora a ne u gornju cetvrtinu.
 
Poslednja izmena:
Gledam ipak estetski da lepse izgleda. Zadnja varijata je stolar. Dobro oni naplacuju tako te sitnije elemente pogotovo sto bi onda radio sa tanjom ivericom, ne bi sigurno sa 18mm, gadno bi izgledalo.
 
I mene ovo ocekuje kad promenim sto, jer na ovom imam kao onu policu za tastaturu koja se izvlaci i ona mi je u visini ruku a iznad nje na 10 cm je deo za monitor i ok mi je ovako. Ali kad promenim sto ( planiram ovako nesto kao Gizmo sto je napravio ) dscn2029.jpg i onda cu morati da vidim sta cu i kako. Ti kad resis na neki nacin javi svakako ovde :)
 
Ja sam pre imao nesto kao malu stolicu koju sam samostalno napravio od ostatka iverice koja mi je ostala od pravljenja ormara.Znaci samo pravilno iseces i napravis da izgleda kao mala stolica.Podloga mi je bila 30x30 i svaki TFT kao i CRT monitor mi je na tome stajao.Sada imam nosac u zidu i mnogo mi je bolje jer ispod monitora mogu da gurnem tastaturu i tako imam cist sto
 
Prodam ti knjigu excela 700 strana pa stavi na nju...tako je kod mene bilo jedno vreme :D
 
Ovako sam ja resio fabricki stalak za monitor
Naravno ima vesa 10x10 za zid ali ako nema
verujem da je moguce prepakovati da se stalak usrafi gde i fabricki.
3 slika je video nadzor, dva monitora na jednom nosacu
Letva je pricvrscena za zid.
 

Prilozi

  • 20150128_133748.jpg
    20150128_133748.jpg
    1,019.1 KB · Pregleda: 159
  • 20150128_134105.jpg
    20150128_134105.jpg
    1,009.1 KB · Pregleda: 169
  • 20150128_134303.jpg
    20150128_134303.jpg
    1,009.7 KB · Pregleda: 156
Ovako sam ja resio fabricki stalak za monitor
Naravno ima vesa 10x10 za zid ali ako nema
verujem da je moguce prepakovati da se stalak usrafi gde i fabricki.
3 slika je video nadzor, dva monitora na jednom nosacu
Letva je pricvrscena za zid.

Kod ovog monitora sto Rusi ima iz monitora direktno ide taj nosac i na njega se pricvrsti onaj dole ovalni stalak, a taj nosac ne moze da se izvadi iz monitora, fabricki je tako napravljeno...Fabricki kad dobijes monitora je tako vec pricvrsceno, samo trebas da stavis onaj ovalni deo na cemu stoji i tjt. Bem im patent.
 
Poslednja izmena:
A ha kapiram
na trecoj slici na donjem monitoru se vidi nogara bez ovalnog dela.
 
Iz mog bogatog iskustva u nivelisanju cunkova. :d
Problem se resava odozdo na gore, znaci sporet mora na visinu cunka.
Estetski i najjednostavnije je podici citav sto za tih 10cm.
Dodavanjem nogarica (4x kocke) resava problem.
 
Poslednja izmena:
Imas da kupis kuiju za diskove "hama" drvena je i mozda bi ti to pomoglo a mislim da se jos prodaje u tempu , metou a mozda jos negde.... stavis monitor na to i teraj....
 
Ili knjiga(tako je kod mene), ili ubaci neku ivericu da ti se bolje uklopi, glupo je za zbog tog problema menjaš nešto
 
tebra,sklepa se sa medijapanom neko postolje,sam izmeris koliko ti treba,imas usluzno secenje medijapana skoro svuda.
 
Pozdrav svima imam slican monitor kao iz otvorene teme moj je Asus VX279H, i pod specifikacijama svugde pise da je kompatibilan sa VESA vesanjem ali nigde ne mogu da nadjem odgovarajuci nosac i kada sam kupovao u EMMI-u su mi rekli da moze VESA na njega i sad citam ovde je neko napisao da ne moze, pomagajte !!!

Jedna od stvari koje sam gledao kada sam uzimao bilo je samo da mogu da ga okacim na zid :(
 
Pozdrav svima imam slican monitor kao iz otvorene teme moj je Asus VX279H, i pod specifikacijama svugde pise da je kompatibilan sa VESA vesanjem ali nigde ne mogu da nadjem odgovarajuci nosac i kada sam kupovao u EMMI-u su mi rekli da moze VESA na njega i sad citam ovde je neko napisao da ne moze, pomagajte !!!

Jedna od stvari koje sam gledao kada sam uzimao bilo je samo da mogu da ga okacim na zid :(

Ne moze ti niko pomoci jer si kupio monitor koji nije vesa kompatibilan, nemas na sta da pricvrstis drzac jer nazad na monitoru nema rupa. A ako si gledao po nasim sajtovima i ako tamo pise da je vesa kompatibilan onda si dzabe krecio, kod nas lupetaju po specifikacijama samo tako :)
 
Ovako inace izgleda zadnja strana monitora vx279h-dos.jpg Moj je VX279Q, ali je zadnja strana kao i na ostalim MX i VX serijama ( Imao sam i MX279H pa znam kako i on izgleda sa zadnje strane )
 
Pozdrav svima imam slican monitor kao iz otvorene teme moj je Asus VX279H, i pod specifikacijama svugde pise da je kompatibilan sa VESA vesanjem ali nigde ne mogu da nadjem odgovarajuci nosac i kada sam kupovao u EMMI-u su mi rekli da moze VESA na njega i sad citam ovde je neko napisao da ne moze, pomagajte !!!

Jedna od stvari koje sam gledao kada sam uzimao bilo je samo da mogu da ga okacim na zid :(
Ne znam gde si gledao, ali specifikacija monitora na sajtu proizvođača nigde ne pominje VESA standard. Ako ti je to bilo bitno trebao si prvo da proveriš.
 
Nazad
Vrh Dno