Šta je novo?

Vivaldi browser

Da srede speeddial da lici na nesto i ubace vise kolona, eto mene tamo. Ovako kod Opere mi je sve u jednom prozoru, na Vivaldi skrolovanje u nedogled...
 
Pozdrav svima, već neko vreme koristim Vivaldi ali imam jedan problem. Kad kreiram novi bookmark folder nikako ne mogu da mu promenim ime, šta god da upišem on stalno vraća na new folder. Pokušao sam i da preimenujem već postojeće foldere i ništa. Jednostavno uvek vrati na prethodno ime ma šta da ja upišem u polje za naziv foldera. Da li jeneko imao isti problem i da li ima neko rešenje. Inače, browser mi radi odlično, po brzini je tu negde sa Operom, dosta je brži od Firefoxa dok Chrome više i ne koristim.
 
Šta konkretno uradiš posle preimenovanja pa se vrati na prethodno ime?
Meni se to desi ako kliknem na neki drugi folder ali ne i ako pritisnem na enter ili kliknem na isti taj folder.
 
Poslednja izmena:
Šta god da uradim on vrati na prethodno ime. Probao sam i sa enter i da kliknem na taj ili neki drugi folder ali uvek vrati staro ime. Moraću da probam da ga kompletno obrišem i instaliram ponovo, nema druge.
 
Ja nemam taj problem.

Inače sam zadnjih dana intenzivno koristio, uvezao sve iz Opere bez problema. Povremeno ne otvara stranicu nego stoji na predhodnoj. I još par sitnijih kikseva. Skoro skroz mi je postao primarni.
Pri tome ja koristim 64-bit koji je označen kao eksperimentalan, pa možda ovoga i nema na 32-bit.
 
Reinstalirao sam program, sad sve radi ok. Ne znam sta mu se desilo. Ja ga koristim paralelno uz Operu i vrlo sam zadovoljan. Jedino mi malo smeta sto tumbnails slicice sajtova na speed dial-u ne mogu da uvelicam ili da postavim sliku tj logo sajta kao u Operi. Ima li neko resenje za ovo.
 
+1 za speed dial sličice.

Ali, ono najvažnije od Opere za mene - Notes konačno postoji - još ne daj bože da mogu da im dodelim i neki naslov a da ne menjam sadržaj... I jako mi se svidja pokazivanje količine podataka koji se učitavaju na svakoj stranici.

Svakako bolje od nove Opere.
 
Poslednja izmena:
Izašao je 1.1 volim što koriste normalne oznake za verzije. A ne kao Chrome trend svaka sitnica nova velika verzija.
 
Imam problem sa norifikacijama na Google-u. Obaveštava me od pre nekoliko dana da se ulogujem, a jesam. Probao opet i neće. Ništa mi nije jasno.
 
Solidno se popravio ovaj Vivaldi u odnosu na 1.0 verziju. Najavljena je integracija i mail klijenta za 2.0.
 
Bolje da mu poprave izgled, mail klijent je danas, u vreme web-maila, mnogo manje bitan ogromnom broju ljudi.
 
Izgled je moderan, to nece menjati dok ne prodje manija za flat stilom.
 
Meni je izgled sasvim dobar. Broj podesavanja je zaista impresivan, pravi power-user browser oslonjen na Blink.
 
Ne znam što te toliko pogađa izgled, meni je simpatičan i sviđa mi se upijanje boja od sajtova. Što Chrome iz nekog razloga ima na Android-u ali ne na desktop.
 
Pa da, izgleda kao Android browser. Sto je meni grozno, nisam fan flat dizajna ni na Androidu ni na Linuxu. Jedno vreme koristio flat ikone i jednobojne, drecave elemente na Linuxu pa se vratio na stari look sa prozirnim elementima, senkama i gradijentima.

Nazalost i Opera next na silu trpa te flat elemente. Jedno vreme su ih forsirali na speed dial.
 
Nisam ni ja nešto posebno fan, ali mi uopšte ne smeta. Usput Opera odavno ne zove beta program Next.
 
Ne znam što te toliko pogađa izgled
Pa... Ne uklapa mi se uz izgled Win7. Kod Win7 sve je lepo staklasto, probaću ovih dana Vivaldi na poslu (Win10), možda se tamo bolje uklapa.

To je kao promena UIa kod CCleanera - do v4 (čini mi se) izgledao je lepo i skladno. Od prelaska na taj metro, flat, kako li se zove, meni je potpuno nepregledan i nejasan. Mislim, zato mi se ne sviđa ni Win10 ni Androidov material izgled.

Naravno, kada bih morao da koristim Vivaldija, verovatno bih zanemario užasan izgled zbog moći "ispod haube" :)
 
Meni je najveći nedostatak to što nemaju sync još uvek.
 
Opera je promenila priču od kad postoji Vivaldi, pa su odlučili da ubace na primer RSS podršku, a pre toga je bilo "koristite add-on".
 
Ozbiljan browser ne bi smeo da nema default opciju export bookmarks. Kao sto to Opera radi.
 
1 - Gde da podesim da kada otvaram novi tab u backround tab a ne da mi otvara odmah?
2 - Kada otvorim novi tab u youtube klip se odmah pokrene dok kod googlechrome se to ne desava sve dok ne odem taj tab, da li to moze i vivaldi?
3 - Traka obelezivaca da li moze da bude auto hide ili ne, ne vidoh da ima ta opcija?
 
Meni se youtube ne pokrece dok ne kliknem na tab, ne znam zasto je kod tebe drugacije, mislim da ni nema podesavanje za to.

Vivaldi svaka verzija sve bolja i bolja, a po meni vec mi je nezamenljiv, da prekinu sa razvojem bio bi razocaran kao i sa operom, jednostavno nema alternativu.
Napokon mouse gestures mogu da se menjaju, meni je namesteno desno dugme misa i potez na dole zatvara stranu, a potez na gore otvara novi tab, super brzo i efikasno, dok gesture u desno mi je za fast forward, da ide na sledecu stranicu sam, za forume fantazija, umesto sada da moram da kliknem na broj 7 za sledecu stranu posto je sada strana 6, samo desni klik i mrdnem malo u desno i otvara sedmu stranu. Ne prepoznaje bas sve forume jos, ali stalno unapredjuju.
Izgled je sad jos bolji, a generalno ima jako puno sitnih podesavanja, za koja primetim da su extra i da mi nedostaju tek kad otvorim neki drugi browser, a to radim samo ako bas nesto moram.
 
Da li postoji opcija drag and drop, da napr. levim klikom uzmes neki link i povuces na dole i otvori se u novom tabu?
 
Presao sa Chroma na Vivaldi pre dva dana i mislim da se vise necu vracati na Chrome. :) Odlican browser!
 
Da li neko ko misli da Vivaldi izgleda "ok ili bolje" koristi taj brauzer na Win7?

Ovo me interesuje čisto 'nako ;)

@ Septimus: hm, nisam ni primetio da Opera nema tu funkciju ugrađenu. Čudno, što li to nisu ubacili?
 
Nema nativni izgled sedmice to je očigledno. Što ne znači da je ružan. Sedmica odavno nije reper dizajna, čak je i Google kad je izašao Windows 8 napravio flat redizajn YouTube-a.

Ovo od čoveka kome se sviđao Aero u Visti before it was cool.
 
Nazad
Vrh Dno