Šta je novo?

Vivaldi browser

Kada pocnem da setam po tabovima tabovi menjajuboje plavo,crven, zuto i zeleno, da li to moze da se podesi da bude samo u jednoj boji i drugo cemu sluze ove boje tabova osim sto zbunjuju.
 
Može da se ugasi. Služi da prilagodi browser stranici.
 
Da li je rešena podrška za LastPass?

Sent from my HM 1S using Tapatalk
 
Presao na vivaldi sa opere. Nije bas da sam se preporodio jer su vrlo slicni, ali moram priznati da je iskustvo vrlo prijatno. Ne primecujem da mi fali nesto sto sam na operi imao.
Jos kad korisnici pocnu sa custom skinovima...


BTW, koje ekstenzije i app koristite bez kojih ne mozete (ne ukljucujuci add blockere)?
 
Kako da preko tastature uklj/isklj panel (download, beleske...), ne zelim da mi je skriven, znaci da ga nema ili da ga ima.
Bio je iskljucen, skidao sam neki zip i od tada nikako da nadjem gde da ga iskljucim?
 
Preko prečice F4 ili klikom na ivicu panela ako ti je ta opcija omogućena u podešavanjima.
 
Hvala druze, uf... kako iritirajuce deluje na laptop kada je prozor skucen, a da li moze traka obelezivaca da bude
auto-hide?

Kako da skidam klipove sa youtube, da li ima nesto u sebi po default ili mora neki dodatak (koji radi?).
 
Poslednja izmena:
Presao na vivaldi sa opere. Nije bas da sam se preporodio jer su vrlo slicni, ali moram priznati da je iskustvo vrlo prijatno. Ne primecujem da mi fali nesto sto sam na operi imao.
Jos kad korisnici pocnu sa custom skinovima...


BTW, koje ekstenzije i app koristite bez kojih ne mozete (ne ukljucujuci add blockere)?

Evo da ja otvorim vezano oko ekstenzija, za sada korsitim

uBlock Origin
Quick Note

crxMouse Chrome Gestures - gesture misa koristim one koje dolaze uz Vivaldi a ekstenzijom dopunjujem funkcijom Super Drag
download helper - nece da radi na Vivaldi - ne znam koja ekstenzija moze da je zameni?
 
Interesuje me ako neko zna. Da li na vivaldiju speed dial moze da bude kao kod opere tj. da je samo kvadrat i ime sajta a ne i da mi pokazuje kako sajt izgleda.

Sent from mTalk
 
Kako i gde mogu da uradim backup svih podesavanja, dodataka i njihovih podesavanja, bukmarksa....?
 
Poslednja izmena:
Otvori vivaldi://about tu stoji putanja profila, tj. do tog foldera.
Ako ne znaš kako se radi, možeš da eksperimentišeš sa standalone verzijama po tom uputstvu.
 
Hvala, konacno nadjoh da li moze da se prekopira ceo folder default ili ne?
Ako ne, da li treba kopirati file-ove sa extenzijom .bak ili file bez?qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq.PNG
 
Kažem ti, eksperimentiši, vidi da li može i kako se ponaša. Imaj u vidu da bekapovane lozinke neće raditi na drugom računaru.
 
Hvala, konacno nadjoh da li moze da se prekopira ceo folder default ili ne?
Ako ne, da li treba kopirati file-ove sa extenzijom .bak ili file bez?Pogledajte prilog 208166



Najbolje da sacuvas ceo taj folder user data, i posle nove instalacije ga vratis, ne znam da li radi ali mozes da probas.

Bookmarks provereno rade i bez .bak fajla, proverio upravo.
 
Pa šta je to čudno, tako je i kod Opere i Chromea kad se bekapuje na taj način.
 
Najbolje da sacuvas ceo taj folder user data, i posle nove instalacije ga vratis, ne znam da li radi ali mozes da probas.

Bookmarks provereno rade i bez .bak fajla, proverio upravo.

Na drugom PC-u sam iskopirao folder user data i sve je tu, apsolutno sva podesavanja i sve ostalo, jedino adonsi moraju da se ponovo instaliraju, zasto je to tako, ako neko zna?
Hvala Вића@.
 
Poslednja izmena:
^ Ekstra, odlicno je to sto sve ostaje.

Za add-onse ne znam, verovatno se instaliraju u drugom folderu ili mora direktno u browseru.
 
Inače, Vivaldi se predstavlja na webu kao Chrome browser.
 
Ne znam da li je neko primetio da u jednom tabu mogu biti dva taba
Снимак целог екрана uto, 30 - 08. 2016. 22.32.53.jpg
 
To je funkcija koja postoji od dana br. jedan. Isto je imala i stara Opera.
 
Nazad
Vrh Dno