Šta je novo?

Ne radi kuler na video karti

AcaTrajce

Cenjen
Učlanjen(a)
10.01.2010
Poruke
54
Poena
159
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5600X + Cooler master Hyper 212 Black Edition
Matična ploča
MSI B450 Gaming Plus
RAM
Kingstone HyperX 2x8GB DDR4
GPU
Asus Tuf 3070
PSU
Thermaltake 630 SE
Mobilni telefon
Samsung Galaxy A70
Pristup internetu
  1. ADSL
  2. Mobilni internet
Imam graficku iz potpisa, danas sam slucajno primetio da jedan kuler ne radi tako da ne znam koliko duge je vec tako. Nemam problema sa pregrejavanjem, temperatura u full load-u ide do 40+ (resident evil remaster) ili do 50+ (MGS Ground Zeros) stepeni. Sada je hladno pa pretpostavljam da se zbog toga ne pregrejava ali se plasim da cu imati problem preko leta. Da li je moguce zameniti taj kuler novim, da trazim neko aftermarket hladjenje ili da mozda furam tako dok ne rikne? :d
 
Poslednja izmena:
Mozda se drugi kuler pali samo kad je potrebno? Probaj da ga opteretis pa vidi kako se ponasa.
 
I ja sam tako mislio. Upalio sam igru, igrao nekih 10 minuta i pogledao, ne pomera se uopste...
 
Riknuo vent, vidi zice od tog ventilatora da nisu mozda prekinute ili je slab kontakt. Takodje zavrti ga rukom da vidis da li se vrti "otezano" :)
 
Nema ta karta pasivni ventilator... verovatno je riknuo!
Ako je u garanciji, nosi je na reklamaciju, a ako nije, probaj da nadjes takvo hladjenje od neispravne karte ili neki aftermarket.
 
Pokusao sam da ga zavrtim ali ne reaguje. Pokusacu kasnije da proverim zice jer moram da pomeram komp, ovako ne mogu da pridjem i lepo proverim.
Garancija joj je do 28. marta ove godine ali problem je u tome sto sam je kupio polovnu pre nekih godinu dana, preko sajta "kupujem prodajem". Lik mi je bio poslao samo garantni list ali nije i racun a na sajtu firme pise da garancija vazi samo uz racun. Garantni list je na firmu "ASBIS".
U nasim radnjama od aftermarket kulera jedino ima Arctic accelero twin turbo III. On je kompitabilan sa mojom karticom ali kosta 6600 din a moja kartica sada ne vredi toliko. Jedino ako nadjem hladnjak od neispravne kartice onda...
 
Onda probaj da je odneses na reklamaciju pa ako prihvate.. Ako ne prihvate postoji mogucnost samo da promenis ventilator, a njega mozes naruciti preko eBay-a ili nekih drugih sajtova jer nema potrebe da menjas ceo kuler, druga opcija je da stavis neki 8 cm ventilator i da ga pricvrstis vezicama.
Edit: Probaj da kontaktiras tog lika mozda je imao vise stavki na racunu pa nije mogao da ti da, pitaj ga samo da ti posalje kopiju.
 
Poslednja izmena:
Kontaktiracu ga danas i pitati ga za racun. Obavesticu vas kasnije sta je bilo.
Hvala vam na brzim odgovorima. :wave:
 
Potiris im neki izbledeli racun na kom se nista ne vidi, krastavac izbledelo, sta da se radi to se svakako desava :D
 
Nosi to slobodno na reklamaciju. Tehnički je potrebno da imaš bilo kakav dokaz o kupovini u radnji, znači ili račun, ili garanciju ili čak i slip od kreditne kartice.
Ali opet i ako nemaš nikakav dokaz o kupovini, opet mora da prime na servis jer imaju bazu serijskih brojeva, pa posle traže kopiju računa sa kontrolne trake.
 
Lik od koga sam kupio graficku trenutno nema oglasa na sajtu, tako da ne mogu da vidim njegov broj. Jedino da zovem ove iz ASBIS-a da ih pitam da li ce mi priznati garanciju samo sa garantnim listom.
Da li smem da im kazem da sam graficku kupio polovnu, da nisam prvi vlasnik?
 
Ok. Hvala... :wave:
 
Proveri na asusovom sajtu da li je u garancuji po serijskom broju. Ukoliko jeste racun ti nije neophodan. Ali ako je kupljena mnogo kasnije nakon proizvodnje onda ti treba racun. Druge dve cifre oznacavaju mesec, prva godinu, A-2010 B-2011 i tako dalje.


Izvini, tek sada vidim da je safir u pitanju, ne znam kako za njih stoje stvari ali za Asus bi trebalo ovako. Izvinjavam se za off.
 
Poslednja izmena:
Zvao sam juce ove u "Asbis"-u i rekli su mi da ne mogu da prihvate reklamaciju bez fiskalnog racuna, tako da od reklamacije nema nista. Pricao sam sa jednim drugom i on mi je rekao da ce pokusati da popravi taj kuler ili da ga zameni nekim drugim. Radio je u servisu za racunare pa se nadam da ce uspeti da ga popravi.
 
To je bila fora app ako prodje prodje...budi uporan, pisi firmi saphire.
 
U kojoj maloprodaji je kupljena grafika? S obzirom da imas garanciju uvoznika neko je morao da je overi.
 
Na garantom listu koji sam dobio uz graficku samo je upisan serijski broj graficke, datum kad je kupljena i koliko meseci vazi garancija. Prodajno mesto nije upisano a i nema potpisa prodavca, samo na listu stoji ime ASBIS i na poledjini pise pod kojim uslovima vazi garancija....
 
E pa to je nezgodno, da znaš gde je kupljeno možda bi mogao da uradiš nešto.
 
Pa upravo tako. Nista, kao sto sam napisao, idem kod drugara da on pokusa da popravi kuler. Ako ne uspe naci ce se neko drugo resenje sigurno.
 
Juce sam najzad otisao kod druga da pogleda sta je problem. Utvrdio je da kontrola obrtaja ne radi, sada ne znamo da li je do kulera ili do grafike, mada on kaze da je najverovatnije kuler neispravan. Onda smo samo prekinuli zicu za kontrolu obrtaja koja je isla do neispravnog kulera i on sada radi, ali uvek na max pa je malo bucan. Kuleri inace izgledaju ovako $_35.JPG
Da li mozda neko ima ovakve kulere na prodaju, posto u srbiji nema nigde da se kupe? Ako nema nije problem, moze i ovako da radi. :)

Sad sam ih nasao na ebay-u, kostaju 20$... :p
 
Poslednja izmena:
Sto ne prevezes kabl i zakaci ih na plocu...? Pa napravi neki profil za kontrolu, samo ne znam da li ima da se orijentise po gpu, ne verujem... Ali nema veze, stavi da se orijentise po procesoru, nadji mu neku caku, isprobavaj malo...
Ili jednostavno, kad ne igras, stavi na 20 posto, kad igras, na 50 recimo...
 
Sto ne prevezes kabl i zakaci ih na plocu...? Pa napravi neki profil za kontrolu, samo ne znam da li ima da se orijentise po gpu, ne verujem... Ali nema veze, stavi da se orijentise po procesoru, nadji mu neku caku, isprobavaj malo...
Ili jednostavno, kad ne igras, stavi na 20 posto, kad igras, na 50 recimo...

I o tome sam pricao sa drugom, on mi je predlozio da stavi prekidac pa da palim taj kuler po potrebi.
 
mozes i potenciometar da stavis i da ga izvedes negde pozadi
 
Nazad
Vrh Dno