Šta je novo?

Nadogradnja memorije na laptop

CaptainCrash

Slavan
Učlanjen(a)
06.08.2012
Poruke
2,112
Poena
275
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Da li neko moze da mi kaze ako je jedna memorija Samsung a druga Hynix,jedna na 1333 a druga 1600 da li moze da se pokusa da se upari u laptopu?
Sta moze lose da se desi sem da nece da se upare,moze li nesto gore krenuti po zlu?
Ako bbi pak mogle kontam da bi radile obe na 1333 i nisu iste velicine jedna je 2 a druga 4 gb.
 
Neke memorije od 1600mhz nisu kompitabilne na plocama koje podrzavaju 1333mhz na laptopovima , ima takvih slucajeva , probaj pa vidi...nemoj ddr3l sodimm memorije na starije laptopove najverovatnije nece raditi! Uzmi obicne DDR3 SODIMM!
 
Poslednja izmena:
Da ne dizem novu temu,
hocu da nadogradim RAM na Elitebooku 8460p koji ima 4GB i ovu specifikaciju: PC3-10600 DDR3 SDRAM SO-DIMM 204-pin.
Dodao bih 4 ili 8GB modul od ukupno dozvoljenih 16GB.


Pitam se da li su ove nove memorije kompatibilne, npr ova:
4 GB DDR3 RAM, 1333 MHz, Kingston SO-DIMM KVR13S9S8/4 - 2350rsd, 10 godina garancija

odnosno

8 GB DDR3 RAM, 1333 MHz, Kingston KVR1333D3S9/8G - 4130rsd
 
Poslednja izmena:
Imao sam taj laptop i msm da jesu kompatibilne - sad dal ti treba 12gb ili bolje 8 u dual-channel ti odluci.. Ali trebalo bi da radi
 
Bese li ono postoji asimetrican dual-channel (intel flex memory) kada 4gb i prvih 4gb od 8gb modula rade u dc, a samo preostalih 4gb radi u sc?
 
Pa valjda ima - ali je gain negde izmedju SC i DC... Mada je 12gb malo vise futureproof..

Najbitnije je mada valjda za iGPU - ali ako ima npr onaj radeon koji ide u neke 8460p mozda se ne bi ni primetilo mnogo...
 
Ima Intel HD3000.

Uglavnom, procenio sam da mi je dovoljno 8GB u lapu i uzeo sam danas memaru Kingston 4GB. Odlicno se uklopila iako je prodavac bio skeptican jer postojeci Samsung modul ima 8 cipova dok ovaj novi Kingston ima 4 cipa. Medjutim kada sam izvadio ovaj Elitebook, kaze on "e u tom ce da radi, taj jede sve" :). I tako i bi, sve radi, i radi u DCu. Odradicu i par MemTest+ova cisto radi provere stabilnosti.

4GB DDR3 za 20eur i 10 godina garancije. Jeftina je memorija, a nova, proizvodnja Week10Year2016.
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, jes povoljna :) I latencije su tipa klasika koliko vidim :)

Nema razloga da ne radi kako treba, a 8 gb bi trebalo da je dovoljno za vecinu korisnika makar jos par godina
 
Spustice takt te sa 1600 na 1333 tako da mozes slobodno.
 
Imam i ja jedno pitanje vezano za nadogradnju. Laptop mi je Toshiba Satellite l50-b. Ima 4bg DDR3 SODIMM 1600mhz memoriju. Hteo sam da nadogradim na 8gb i nasao sam SODIMM DDR3L 4GB 1600MHz Kingston. Da li moze da se upari? Kakva je razlika izmedju DD3 i DDR3L memorije, jel mogu da rade zajedno?
 
Prvo proveri da nema mozda 2x2GB u njemu , u tom slucaju jedan stap izbaci i ubaci tu i imaces 6GB rama , ako pak ima jedan stap od 4GB imaces 8GB , slobodno idi na DDR3L to je preporuka za novije laptopove.
 
Nije memorija ali jeste nadogradnja... Video sam sada na oglasima da neko prodaje i5 procesore za laptop, nisam imao pojma da je uopste moguce menjati procesor. Kako da vidim da li je kompaktibilan sa mojom maticnom, da li mogu na lap Pavilion 15-p153nm umesto Intel Pentium N3540 Quad Core da stavim i5-3320M?
 
Intel Pentium N3540 je na Bay Trail ploci a taj i5-3320M na Ivy bridge ploci , upgrade nije moguc.
 
Intel Pentium N3540 procesori su BGA tj zalemljeni na maticnu plocu, tako da nema nikakve zamene...
 
Nazad
Vrh Dno