Šta je novo?

Pomoc oko kupovine gaming lap topa?

48000-52000, toliki mu je limit na linku sto je stavio.

Ukratko, nijedan od tih modela ti nece vrsiti posao za gaming ni sledece 2 godine, a kamoli 4-5.
Onaj Aspire
http://www.winwin.rs/laptop-i-table...6-i3-3217u-4gb-500gb-gt-740m-2gb-1184147.html

Je najbolji po grafickoj karti, ali je procesor smejurija (i3 jos ULV..), tako da ako bude bilo bottlenecka, a bice ga sigurno vec kod sledeceg NBA, procesor ce biti kriv.
Ostali modeli su neka integrisana APU resenja, koja ne vrse posao kako god da obrnes.
Jednostavno koliko god da su te igre nezahtevne, za medium na native rezoluciji nisu dovoljni ovi laptopovi, a realno i skupi su kada se pogleda nase trziste.
Da sam na tvom mestu, uzeo bih polovnjak neki za 150-200e, sa kakvom god samo da nije integrisana kartica, i gurao sve od 12ce pa na dole od tih sportskih igara, bar se ne razlikuju nesto mnogo po sadrzaju pa da ti ubija iskustvo.
 
Realno to sto trazis nije moguce. Neznam da li si video sta su "gaming" laptopovi? To je recimo masina od 120+ hiljada, kvalitetan CPU+GPU i na sve to dobro hladjenje...
 
Ok, hvala. Budzet neka bude i do 55000-60000. 48000-52000 sam stavio kao neki pocetni budzet, mozda, ima za tu kintu nesto. Evo nadjoh jos neke: http://www.winwin.rs/laptop-i-table...ri.html?namena_filter=53963&price=52000-60000 Gledajuci na Gigatron sajtu za gajming mi je ponudjen najjeftiniji od 70 000.

Ovo sto si linkovao su oni krstili iz nekog razloga kao gaming, ali uopste nije, ista prica kao i gore - opet i3 ULV, i neka sub-par grafika koja tera, nije da nije, ali CPU je bottleneck.
Okani se jednostavno, bolja varijanta je mozda konzola + hdmi monitor, manje ce te kostati sve skupa a dobijas 2 uredjaja maltene, ako ti je prenosivost problem, onda krastavac, sta da ti kazem.

U svakom slucaju novo se nikad ne isplati kupovati, osim ako nije bas nesto ultra jeftino ili jednostavno potrebno.
 
Ok, hvala vam na savetima. :) Vidim da je konzola isplativija na duzi period, pogotovo, ako bih uzeo ps3 za nekih 35000 i hdmi monitor za 11-12000.
 
Licno sad kad bih uzimao konozulu samo ps4 ili xbox one nikako staru generaciju. Pa i ova nova muku muci sa igrama a kamoli stara. Idi na neki TV 720p sa povecom dijagonalom. Jednostavno 22' nije za konzolu.
 
Nazad
Vrh Dno