Šta je novo?

Windows 8/8.1 pucketanje i usporen zvuk

lahaine

Slavan
Učlanjen(a)
14.01.2009
Poruke
518
Poena
319
Postovani,
da pitam da li je neko mozda ima slican problem sa pucketanjem i usporenim zvukom na svom racunaru.
Naime, vec dugo koristim Win8 i nije bilo nikakvh problema, nikakve izmene ili bilo sta drugo nisam radio na racunaru i odjednom je pocelo cudno pucketanje pri slusanju muzike i svim ostalih zvukova, i instaliram win 8.1 sinos ista prica (fresh install). Sve sam zivo probao, proverio sam zvucnike sve uredno radi, menjao drivere na LAn na Soundu nista ne pomaze.

Ovo je konf
Intel Core i33100MHz,
1500 GB Sata III
DDR3 4GB (2x2)
integrisana
H67MA-UD2H
DVD RW
-Socked 1155
Altec Lansing
 
Moguće da je počela integrisana zvučna da zafrkava. Probaj ako imaš neke slušalice da vidiš da li se ista stvar dešava.
 
Probao sam. isto se desava, ali imao sam Dual sistem juce sa WIn7 i cini mi se da je na njemu sve radilo kako treba. Pa se mozda brzo vratim na njega da vidim da li je sve ok.
Jos nekih ideja ?
 
Probao sam. isto se desava, ali imao sam Dual sistem juce sa WIn7 i cini mi se da je na njemu sve radilo kako treba. Pa se mozda brzo vratim na njega da vidim da li je sve ok.
Jos nekih ideja ?

Proveri drugar da ti nije neki ventilator stao, da se nije nesto pregrejalo... Ja sam na prosloj grafi 5670 terao zvuk preko HDMIa pa mi se to par puta desavalo kada se zaprlja kuler, nakupi prasina i hladjenje oslabi..
 
Da ne otvaram novu temu i ja imam problem oko zvuka ali na w10, kada bootuje win na sekund kao da pukne nesto iz Zvucnika od mini linije, pre na 8.1 toga nije bilo, caak sam i kabal menjao (3.5mm) ali nista... Takodje kada testiram stereo u Realtek menageru, izbaci mi da je mono WTF tj jedan zvucnik pusti sound check lepo a drugi se slabo cuje cak i na max volume. Na slusalice pusta lepo stereo , kako na prednjem tako i na zadnjem izlazu kompa... Sta je tu otkazalo? Mini linija - ne deli zvuk lepo? Zvucnici rade super, nema greske... W10 mi pokvario liniju :D Sala, nego ne znam kako da resim ovo, cak i manji 2.1 zvucnici ne bacaju lepo zvuk, radi bass (woofer) i desni zvucnik a levi nista samo bruji... Da kupim audio karticu ? bzv mi je da menjam plocu samo zbog toga, iako je matora :D
 
Poslednja izmena:
Drugar ako na ploci imas PCI slotova imas sound blaster liveova i audigya za sitne pare po oglasima, oko 1000 i ispod rsd-a.. Odusevices se razlikom u zvuku! Ja sam imao live 5.1, ali ne mogu da ga koristim krastavac, nova ploca ima samo pcie slotove. Realtek spram soundblastera zvuci ko tikva..
 
Hvala, samo mi reci kakva je podrska za drajvere za te kartice? Dali ih ms pusta putem update-a recimo na 8.1 / w10??
 
mogu da ti kazem za sb live 5.1. Oficijelnih drajvera nema, ali ima kx project koji je odlicno odradjen tako da sa njim nema problema.. Svi SB rade sa njima. Audigy verovatno, a mozda i imaju oficijelne..
 
Uzeo Audigy 2 SB0400 koja prosto kida, nemam reci snr je 106db svakako mnogo bolje od interguse :) win je nasao tj w10 u update-u neke basic za audigy 2 iz 2006 god, za moje stereo potrebe super :)

@svarun hvala na savetu za Creative :)
 
Poslednja izmena:
E neka je u zdravlje! Ja sam nabavio ASUS Xonar DGX PciE, ponovo radi bioskop!!
 
E izvini sto nastavljam ovu diskusiju :D ima li taj Xonar za prednji panel hd audio konektor, da mogu da nakacim sluske?? Audigy 2 koji sam uzeo je proizveden 2004 god :D i nema za prednji panel audio izlaz, ima neke ulaze, aux tad...neke pinove sto cuda, samo ne izlaz.. Tako da koristicu ovu, dok ne nabacim neku moderniju :D Creative je kvalitetna marka, secam se imao sam pre njihov mp3 player :)
 
Poslednja izmena:
Creative je prava marka! Ima Xonar izlaz za front panel! Ja sam ga uzeo u firmi na e... Imas DGX (PciE) i DG (PCI) varijantu, kontam da su iste, od jeftinijih.. I DX koje je jos par tisucica skuplja, ali i bolja
 
Nazad
Vrh Dno