Šta je novo?

R9 280x i napajanje chieftec gps 500a8

iRRi

Poštovan
Učlanjen(a)
25.01.2015
Poruke
27
Poena
54
Kao sto i sam naslov kaze interesuje me da li ovo napajanje chieftec gps 500a8 moze da pokrene r9 280x sapphire tri-x verziju (preferiram) ili bilo koju r9 280x?

Ostale komponente su : fx 6300, WD HDD 320gb, 2x4gb kingston hyper x fury @ 1600mhz i imam aftermarket kuler za cpu i jos jedan kuler za kuciste od CM-a od 120mm.

Ne znam da li smem da post-ujem linkove za specifikacije napajanja, ali ima kombinovane 2 12v grane sa 24A i 21A, a kombinovano daju 408W.

Znam da ce najverovatnije biti potrebno da uzmem jace napajanje, ali me zanima da li bi i ovo koje imam od 500w radilo posao, jer mi se ne daju sada pare za napajanje i grafiku istovremeno?

Hvala unapred na odgovorima.
 
Ne moze, nemoj se kockati. Da imas neki i3 ili i5, mozda bi moglo...

Prodaj napajanje i doplati za ovo: http://www.itsvet.com/proizvod/chieftec-gps-600a8/comp_comp_powersupply/48/858

I ja sam razmisljao za to napajanje od 600w...samo me zanima sa tim napajanjem sto si naveo koliko imam prostora za OC procesora i za dodavanje jos jednog SSD-a? I sada to nece biti skoro ali eventualnim menjanjem procesora za fx8350 i njegovim OC-om kada to bude potrebno? Pitam, jer sada ako zamenim napajanje ne zelim da razmisljam za ubuduce o tome pri promeni nekih od komponenti. CFire i SLI me ne interesuju.
 
Onda ti je sigurnije i pametnije da ides na GPS-700A8, za 1000din vise. :)
 
Ma moze bez problema, jedino ako nije napajanje staro 5+ godina. Samo nemoj nista da overklokujes I vozi.
 
95% :)

U svakom slucaju nista ga ne kosta da proba. Pusti neku igru tipa Far Cry 4 ili novi Assassins Creed, igra malo i vidi kako se ponasa, opipa napajanje da vidi koliko se greje itd.. Nece Chiftec da eksplodira tek tako.
 
Malo je 408W na 12V granama, plus sto FX-6300 nije zanemarljiv potrosac.

Moze da proba i da sve to radi, ali pametnije je da se ne kocka.
 
Znas kako...radije se ne bih kockao...iskoristicu ovo napajanje, jer nije staro ni godinu dana za neku konfiguraciju moje devojke ili burazera, jer ih ne interesuje gejming...ici cu na napajanje chieftec od 700w da ne bih posle razmisljao o napajanju dobar niz godina pa cu posle da vidim za graficku. Bolje da budem strpljiv i siguran nego da rizikujem i eventualno potrosim vise para nego sto bih inace.

Hvala Vam na odgovorima jos jednom :)
 
Cena se ne zna, ali racunaj 200-300 evra u Srbiji. Najverovatnije ce izaci pre leta.
 
sve su predpostavke i spekulacije,ali ocekujemo da ce ta projektovana r9 370x da bude na nivou 970gtx,jeftinija dobar komad para uz nesto vecu potrosnju.takodje,verovatno ce da obori cenu 970gtx. (ako vec ne krenu kroz koji dan dole zbog skandala sa VRAM-om)

kvaka je sto nema niko pojma kad stizu i tacno koje performanse ce da budu.
 
Najverovatnije Q2 2015. A licno sam 99% siguran u to.
 
Poslednja izmena:
ja siguran da ce i ranije,i na forumu su ljudi poceli da se trsavaju 970tki a ako me je sta zivot naucio to je da gde ima potraznje uvek ide i ponuda,ali bi bilo neozbiljno da coveku tvrdimo sta i kad ce na osnovu iskustva i spekulacija.suma sumare,ako slucajno se desi da ne kupis grafu a za mesec ili manje izlaze radeoni,samo tada ima ih smisla cekati,inace gledaj sad stanje na trzistu.
 
Iskreno nemam ja zivaca mnogo da cekam za grafiku...cim mi se ukaze prilika uzecu je...imam hd 5770 sapphire :D (razumemo se onda :p )...tako da cu najverovatnije da pazarim r9 280x jer je i vise nego dovoljna za 1080p gaming. Ove novije ce najverovatnije da budu dosta skuplje a ne daju mi se pare koliko traze za gtx 970...r9 280x je sweet spot :) Imam potencijalnog i proverenog prodavca nekog polovnjaka...pa zato :)
 
Poslednja izmena:
pitaj ga da nema nekog lepog havajca,meni bi na par igara usfalilo malo snage,da nemam dva tahitija. :)
 
pitaj ga da nema nekog lepog havajca,meni bi na par igara usfalilo malo snage,da nemam dva tahitija. :)

Hahaha...guglao sam havajac i izasla je Radeon R9 295X2 :D

Nema on to ne bavi se time...ovo je one time varijanta...ali ako saznam da neko prodaje...obavestavam te ;)
 
hawaii je ime za chip koji je u 290 i 290x,a dva na istom pcb-u su na 295x.nije neka prevelika razlika izmedju verzija sa i bez x,tipicno amd-ovo bezumlje,posao bi ti zavrsila bilo koja,samo da nije referentna verzija.

ja za apgrejd cekam novog vesca i nove radeonke,zasad nemam nikakvu potrebu da menjam ove moje jorgovane,samo tako me sluze. ,)
 
hawaii je ime za chip koji je u 290 i 290x,a dva na istom pcb-u su na 295x.nije neka prevelika razlika izmedju verzija sa i bez x,tipicno amd-ovo bezumlje,posao bi ti zavrsila bilo koja,samo da nije referentna verzija.

ja za apgrejd cekam novog vesca i nove radeonke,zasad nemam nikakvu potrebu da menjam ove moje jorgovane,samo tako me sluze. ,)

E pa sada si mi pojasnio :D
290 i 290x su totalno posebne lige za mene ;) ... pocecemo od slabijih liga pa cemo polako da se penjemo u jacu kako bude bilo potrebe :D
 
Ma R9 280X i uzivas karta ima 3GB rama, a ako neka igra bude trazila vise od 3GB vjeruj mi takvu igru ne moze goniti ni mnogo jaca karta od R9 280X na tim podesavanjima koja pune 3+GB rama.
R9 280X je kompletno izbalansiran proizvod Tahiti XT sa 384 bita i 3GB rama i dan danas zavrsava sve na 1080p ( izuzev neki igri o kojima je bespotrebno trositi rjeci koje su uzasno optimizovane pa se recimo i R9 290X pati u takvim igrama)
 
iRRi:

ako je stiska s' lovom,uzmi 270 bez x,cesto nalete po forumu i za 90e dobre verzije,moze skoro na svakom napajanju,i dalje jako relevantna karta za 1080p gejming.po meni da nije novog vesca ne bi bilo preterano poente ni razmatrati jace karte,jos neko vreme.
 
Pazi, iskreno govoreci kada sam zapocinjao build nove konfe isplanirao sam budget build i r9 270x...i sada kada je doslo do konacne kupovine grafe porasli mi apetiti ;)
 
Nemoj da uzimas graficku ispod 3GB rama, ove nove igre zderu video memoriju kao blesave. Takodje R9 270x sa 4GB memorije nema smisla uzimati, jer sto rece Goldi, kada igre budu trazile 4GB rama, taj cip ce biti preslab. Sweet spot ti je trenutno R9 280x i 3GB rama ;) Eventualno ako nadjes negde povoljno R9 280
 
Nemoj da uzimas graficku ispod 3GB rama, ove nove igre zderu video memoriju kao blesave. Takodje R9 270x sa 4GB memorije nema smisla uzimati, jer sto rece Goldi, kada igre budu trazile 4GB rama, taj cip ce biti preslab. Sweet spot ti je trenutno R9 280x i 3GB rama ;) Eventualno ako nadjes negde povoljno R9 280

Hvala Deksi. :)

Kao sto rekoh vec, sve je stvar strpljenja...pasce taj r9 280x uskoro :p
 
Pitao bih vas jos nesto da ne bih otvarao novu temu ako moze?...kolika je realna cena polovne r9 280x?
 
Na oglasima se cene kreću od 140-200, gledaj neku zlatnu sredinu i ne brini.
 
Zabranjenje su procene na forumu, procesljaj kp i ostale oglase pa na osnovu njih formiraj cenu.
Edit: Preteko me @GiBo2pac
 
Nazad
Vrh Dno