Šta je novo?

Pomoc oko povezivanja napajanja sa maticnom plocom

delrey

Cenjen
Učlanjen(a)
07.10.2013
Poruke
198
Poena
170
Hocu da povezem staro napajanje sa novom maticnom, samo imam problem. Staro napajanje ima samo jedno 4-pinsko kablo, a na novoj ploci valjda trebaju dva komada od po 4 ili jedno od 8 pinova. Evo slika:

2mqjc6h.jpg


E sad, mene zanima, moze li ploca da radi samo sa jednim 4-pinskim kablom? Ili cu morati da kupujem novo napajanje
 
Trebalo bi da radi bez problema. Ako ne, imas 4 to 8 pin adapter.
 
Asus ploca i amd procesor rekao bih, koji je CPU u pitanju?
Ako procesor nije neki veliki potrosac radice i sa 4-pina.
 
Jeste, Asus ploca. Procesor je FX-6300. Ako je bolje sa 8, onda cemo naci taj adapter
 
Poslednja izmena:
Taj FX imao sam ga do skoro..
Normalna potrosnja je 70w a igre ide i preko 130w sa OC ide jos gore...
Ako napajanje nije neki krs, moze i sa 4-pina, koje je napajanje u pitanju?
Sad bitno je koju graficku stavljas na sve to, koliko hardova..?
 
Napajanje kinesko neko od 500W, planiram da uzmem polovan Raidmax RX-600AF 600W. Graficka nije nesto jaka, Saphire r7 240. Plus jedan hdd. Znaci kad bih uzeo ovaj polovni Raidmax od 600W, da li bi on bio dovoljan za:

Asus M5A97 R2.0
AMD FX 6300
Saphire r7 240 2GB
1xhdd i 1xdvd-rw
 
Poslednja izmena:
Bilo bi dovoljno, ali sad polovno macka u dzaku... jedino ako ima garanciju mozda??
Koliko si planirao da izdvojis pa da ti preporucimo neko?
 
Poslednja izmena:
35 evra max. stoga mi je bolje da idem na polovnu varijantu. Ovaj Raidmax ima garanciju do 2017
 
Прво пробај са 4-пинским или пукни ~100-150 кинте за адаптер па ако неће, купи ново напајање. Ја сам прошлог лета узео плочу са 8-пинским а напајање је са 4, видео сам да пише да ће и тако да ради али ми није сметало да мало потрошим паре. ;)
 
Nece ti pomoci adapter jer kolko ti struje daje na 4 pincu to ti je, znaci ne bacaj pare, a inace radice ti bez problema sa 4 pinskim, ne mogu sad da se sjetim koliko struje daje ali mislim da izbacuje najmanje 130w a mozda i vise.
Sjecam se da su mnoge z68 ploce imale samo 4 pinac i da su procesori radili i preko 4500mhz-a bez problema a tu potrosnja ide i preko 150w sto znaci da se cpu ne snadbjeva kompletno sa tog konektora nego i sa atx-a, da ne duzim garantujem ti ako je napajanje ispravno i ako daje dovoljno snage na 12v grani da neces imati nikad nikakvih problema sto nemas 8 pinac.
 
Jedini razlog zbog kojeg je adapter sa 4 na 8 pinova bolja solucija nego da bode 4 pina direktno u plocu je sto slabu tacku prenosi sa ploce na adapter, ako pregori adapter mnogo je manja steta nego ako izgori konektor na ploci.
 
Nazad
Vrh Dno