Šta je novo?

Narezivanje CD-ova problem

Salexn

Cenjen
Učlanjen(a)
23.07.2013
Poruke
69
Poena
159
Rezac nece da mi narezuje cd-ove kad startujem program za narezivanje izbacuje ovu gresku

capture.png


Danas sam podigao ponovo sistem i opet isti problem da li neko zna u cemu je problem i kakve drajvere trazi? Hvala unapred pozz
 
Posle pojavljivanja problema si dizao sistem?
Dakle radio je ranije dvd drajv pa prestao, podigao si svež sistem i nema ga/ne radi ni dalje?
Takođe optike nema ni u device manageru ni biosu?

Ako je ta situacija hardver je, proveri/promeni kablove i kontakte od rezača, i isprobaj ga u drugom računaru ako je moguće.
 
Posle pojavljivanja problema sam podigao sistem
ranije je je radilo sve ok
ovo trece iskreno ne razumem:trust:

A uzeo sam i externi rezac ni on nece da narezuje sta moze biti problem?
 
Device manager i bios?

Da imam externi rezac povezan preko usb-a ni on nece da reze :trust:
 
Da li ti je dvd drajv izlistan u device manageru i u biosu.
Da li ti se eksterni rezač kada ga spojiš pojavljuje izlistan u device manageru.
Po ovome do sada napisanom se ne pojavljuju, proveri to i javi.

Za interni dvd drajv je normalno ako ima prekid u kablovima/kontaktima ili je pokvaren da ga nema izlistanog, ne postoji za računar i to je to.
Za ovo sa eksternim/usb rezačem je već čudnija situacija, istovremeno sa gornjim problemom imaš i ovaj, to nije nimalo uobičajeno.
Proveri ono što sam napisao, a uradi i reset biosa.

Posle toga ako nema napretka a interni rezač je provereno ispravan (i njegovi kablovi) tada imaš hardverski problem sa pločom ili napajanjem.
 
A kad ubacis neki od cd-ova jel mozes da ga otvoris ili ti uopste ne pokazuje da si ubacio cd? Ako ti otvara cd normalno a nece na dva rezaca nista da reze pre ce biti da je mozda cak problem do cd-ova na koje pokusavas nesto da narezes, ko zna.
 
Ocitava sve cd-ove normalno a nece da narezuje nikakve cd-ove pa ni one koje je rezao ranije
 
Pokusaj sa drugim cd-ovima, ili sa drugim programom za narezivanje. Cudno je kao sto kaze poolmaker da na oba rezaca nece nista da se reze, onda ih ista stvar zeza, posto je verovatnoca da su oba pokvarena 0.01 %
 
^^
Džaba, ubih se od tipkanja al čovek ne smatra za pristojno ni da odgovori koja je situacija.
Na kraju se ispostavi da drajv čita ali ne i narezuje (a eksterni, šta je sa njim, da li on čita redovno).
Bilo kako bilo ovo bi bilo dovoljno od mene za ovu temu.. ne vredi.. :wave:
 
Nisam imao slobodnog vremena da to jos malo pogledam i evo sta sam sad pronasao u device manageru iscitava obadva rezaca ali nece da reze externi rezac sam sad isprobao na laptopu od kolege i radi sve kako treba kad sam ga prikljucio na laptop odma je instalirao drajvere automatski a kad ga prikljucim kod sebe na racunaru krene da instalira drajvere i izbaci neke greske isti slucaj mi se desava i kad prikljucim mobitel nece da instalira drajvere krene instalacija i izbaci da drajveri nisu instalirani:trust:
 
Матична плоча

Произвођач : Gigabyte Technology Co., Ltd.
Модел: P31-ES3G (Socket 775)

Оперативни систем

Windows 7 Ultimate 32-bit SP1
Computer type: Desktop
Installation Date: 25.1.2015 10:17:18

CD-ROM Drive

Врста медија DVD Writer
Назив CD-ROM Drive
Доступност У радном стању / ради пуном снагом
Способности Насумични приступ, Подржава писање, Подржава преносиве медије
Read capabilities CD-R, CD-RW, CD-ROM, DVD-RAM, DVD-ROM, DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW, DVD-R DL, DVD+R DL
Write capabilities CD-R, CD-RW, DVD-RAM, DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW, DVD-R DL, DVD+R DL
Грешка конфигурације Уређај ради исправно.
Корисничка конфигурација FALSE
Словна ознака D:
Учитан медиј FALSE
Стање OK

Program: nero i Ashampoo Burning Studio
 
Pokusaj sa 64 bitnom verzijom windowsa.
 
Skini linux mint i napravi butabilnu flešku sa unetbootinom.
Butuj sa fleške linux mint i pokušaj nešto narezati na internom drajvu.
Potom priključi eksterni i pogledaj da li se prijavljuje i možeš li rezati u njemu.
Ne brini se linux mint je windows friendly, lako ćeš se snaći.
Na gore opisani način ćeš saznati da li imaš problem sa hardverom, ako ne postoji hw problem u najgorem slučaju reinstalacija windowsa će srediti probleme sa rezačima i mobilnim telefonom.
http://www.youtube.com/watch?v=rvsDHM68jM8
http://www.linuxmint.com/edition.php?id=155
 
Skini linux mint i napravi butabilnu flešku sa unetbootinom.
Butuj sa fleške linux mint i pokušaj nešto narezati na internom drajvu.
Potom priključi eksterni i pogledaj da li se prijavljuje i možeš li rezati u njemu.
Ne brini se linux mint je windows friendly, lako ćeš se snaći.
Na gore opisani način ćeš saznati da li imaš problem sa hardverom, ako ne postoji hw problem u najgorem slučaju reinstalacija windowsa će srediti probleme sa rezačima i mobilnim telefonom.
http://www.youtube.com/watch?v=rvsDHM68jM8
http://www.linuxmint.com/edition.php?id=155

Skinuo sam ovaj linux mint sa linka i skinuo ovaj unetbootin program sad sam upravo odradio sve kako je prikazano u ovom video snimku

capture.png



kako sad da pokrenem linux sa usb-a?
 
Poslednja izmena:
Udješ u bios, namestiš da je first boot device usb, potvrdiš izmene pa startuješ ponovo računar.
Drugi način je da kod većine ploča ima prilikom paljenja računara ispisana poruka sa opcijom kojom se bira boot uredjaj, kod asusovih ploča je na primer F8 tipka na tastaturi.
Kad butuješ linux mint rezanje ti je ovde.
screenshoot mint.png
 
kad udjem u bios pa na first boot device imam ponudjeno

USB-FDD
USB-CD-ROM
USB-HDD

ITD

koje tacno treba izabrati ja sam probao sve jedno ali nece da ga startuje sa usb-a
 
Evo pokusacu ponovo da to odradim pa javljam rezultat

capture.png
 
Nece pa nece sve sam probao nece uopste da mi ponudi da izaberem da ga ocita sa usb-a evo i slikaka na kojoj se vidi da sam izabrao u biosu sve kako treba

capture.png


Hvala u svakom slucaju
 
Probao i to i opet nista sad sam probao i ovo F8 i ovo mi otvori

dsc0025-custom.jpg
 
Ovo si usao u Meni za Safe mode i ostalo, znaci preskocio is Boot sekciju, probaj ponovo sa USB HDD ili USB ZIP. Ti imas neku stariju plocu koja ne podrzava izgleda Boot sa USB-a.
 
...a ima ploca iz te generacije koje se butaju samo kroz 1.1 a kroz 2.0 standard ne. Znaci i to bi mogao da proveris, da biras fullspeed umesto highspeed za usb.
 
Nece da ocita linux sa usb-a danas sam uzeo nove prazne dvd-ove i sad probao ponovo externi i interni dvd rezac i na obadva izbacuje istu gresku evo i slike

capture.png


:wall:
 
Probao sam i radi sve kako treba samo kod mene nece pa nece:trust:
 
Nazad
Vrh Dno