Šta je novo?

prelazak na drugi cpu

voki88

Cenjen
Učlanjen(a)
08.11.2014
Poruke
1,645
Poena
110
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5 12400f,noctua nh14
Matična ploča
MSI B660M BAZOOKA
RAM
2X8 DDR4 3200mhz viper
GPU
Gigabyte rtx 2080 super
Storage
1tb nv2 m.2 kingston,ssd 240 kingston,1tb toshiba
PSU
Cooler master 750w
Kućište
MS titan pro
Monitor
AOC CQ27G2U/BK 2K 144HZ ADAPTIV SYNC
Mobilni telefon
a52
Pristup internetu
  1. Optički internet
hteo bi da vas pitam za vase misljenje da li bi se meni isplatio prelazak sa i5 3350p na 4690 ili i7 3770 ako bi ga nasao?
 
Samo na i7 se isplati, nebitno koji model. Nikako sa i5 ponovo na i5. A taj 3350P je i danas odlican.

Mada, ako je primarna namena gaming, ne moras jos menjati. Ako je rendering, video obrada ili slicno, onda samo napred na i7.
 
Poslednja izmena:
da za gaming samo.
 
nećeš ama baš ništa da primetiš. eventualno placebo.
 
A i pored toga za I5 4690 moras da menjas plocu, sto je dodatni trosak. Isto preporucujem da ne menjas.
 
Osetices razliku ako predjes na 4690,zato sto je 1155 stariji socket i 4690 je jaci procesor.Plocu moras da menjas zato sto je 4690 za 1150 socket...
 
Stoji to, ali nikako ne moze da oseti razliku u praksi. Zato mu se isplati samo prelazak na i7, Ivy ili Haswell, svejedno.
 
Osetices razliku ako predjes na 4690,zato sto je 1155 stariji socket i 4690 je jaci procesor.Plocu moras da menjas zato sto je 4690 za 1150 socket...
Разлика је смешна у односу на то колико ће га коштати прелажење на новији сокет.
 
ni slučajno da menjaš procesor i prelaziš na drugi soket zbog gejminga.
 
hvala vam na odgovorima. imam jednu kombinaciju sa i7 3770 da mu doplatim malo i da mu dam moj procesor pa sam vas zato pitao sta da radim.
 
Prosetaj ...
 
Poslednja izmena:
Da li se meni isplati da odradim zamenu procesora I ploce, tj prva opcija je da mi ostane A8 5600K, ali da uzmem msi a88x-g45 gaming maticnu, hladjenje I naklokam ga, ili da uzmem fx 4300/50 I msi 970a-g46 maticnu I hladjenje... Mislim gledam testove po netu, I nije toliko strasna razlika, ali opet vise mi je zbog L3 memorije, koliko znam ona je bolja za gaming... Tu se dosta dvoumim, jer hocu da uzmem dobru graficku, ova iz potpisa je ok, ali Unity stuca zbog malo vram-a (malo vise :)), a WD ne mogu da stavim na bolje texture. Btw igram na HD ready rez, a u buducnosti planiram da uzmem neki TV sa tom rez, i ne moram da brinem puno, pa razmisljam da uzmem gtx 680 ili 960, eventualno neki radeon, 7950/70, r9 280/x... Mislim ocekujem da ce mi budzet biti oko 300eur + cu prodati delove koje zamenim, a tu racunam bar jos 80eur ako zamenim samo maticnu I graficku minimum...
 
Ako ti je do igranja onda samo i5, menjanjem ploce za A8 i OC je bacanje para.
uzmi i5 4440 ili 4460, jeftinu plocu i polovnu sa garancijom r9 280x.
Ja sam svoj FX i plocu na vreme prodao, i skupljam za i5.
 
to sam I ja nesto razmisljao, ali necu bas neku rmpalijsku plocu kao ovu sto imam, tj da nista nema, hocu neku full atx sa usb 3.0 podrskom, a takva neka za intel je min 70eur ako imam srece da nadjem, a sam procesor nije ispod 150eur (mada gledam redovno ponude ovde na benchmarku, uvek se zadesi nesto zanimljivo, a jeftino), tako da cu videti... Znaci uzeti r9 280x u odnosu na 680 ?? Nadam se da mi je napajanje dovoljno jako, mada po specs bi trebalo da potera gtx 480 jer daje priblizno 40A na 12v, tako da bi ova bila maciji kasalj :) Hvala na odg!
 
Da, 280X je malo bolja karta a ima i gigabajt vrama vise.
 
Full ATX ti realno I ne treba, kao ni SLI/CF podrska, najjeftinije ploce za socket 1150(sa chipsetom H81) imaju USB3.0 I Sata600, eventualno da se malo vise iskesiras za plocu sa 4 slota za RAM, sto opet imas tu negde do 40-50e. Na prvi pogled ti napajanje jeste dovoljno jako, pise da ima 2 grane od po 21A+, mada bolje da ti neko strucniji od mene potvrdi.
 
Ma znam specs te kartice rebrand-ovana 7970, a gtx 680 cu uzeti samo ako joj padne cena jer je manji potrosac, a i mozda malo da promenim tabor, nisam furao nVidiu jos od GT 220 :p od tada samo AMD :p
@soleoslav jedinu mAtx koju cu da uvazim je gene-z, ostale necu ni da uvazavam, sad sam bio uzeo tu malu i zeznuo sam se, em sto nema 4 slota za ram, em zbog graficke sam jedva ubo sata konektore, da je malo veca ne bih ni ubo tako da mAtx od 40eur otpada... Ganjacu msi h97, oko 75eur je, full atx, a i podrzava novu 14nm generaciju, tako da bih mogao i da upgrade kasnije ako bude veci skok u performansama u odnosu na haswell. A sli/cfx nek ima, nikad se ne zna, haha :)
 
Poslednja izmena:
Pa greota vec da kad ides na 75e ne uzmes neki Z97 :D
 
Ma znam specs te kartice rebrand-ovana 7970, a gtx 680 cu uzeti samo ako joj padne cena jer je manji potrosac, a i mozda malo da promenim tabor, nisam furao nVidiu jos od GT 220 :p od tada samo AMD :p
@soleoslav jedinu mAtx koju cu da uvazim je gene-z, ostale necu ni da uvazavam, sad sam bio uzeo tu malu i zeznuo sam se, em sto nema 4 slota za ram, em zbog graficke sam jedva ubo sata konektore, da je malo veca ne bih ni ubo tako da mAtx od 40eur otpada... Ganjacu msi h97, oko 75eur je, full atx, a i podrzava novu 14nm generaciju, tako da bih mogao i da upgrade kasnije ako bude veci skok u performansama u odnosu na haswell. A sli/cfx nek ima, nikad se ne zna, haha :)

Dva slota za ram su ti realno dovoljna, primaju 2x8GB. A kada 16GB ne bude dovoljno za gaming, i ovi danasnji procesori ce biti zastareli.
 
A trenutno imam jedan modul od 4gb skoro uzeo i 2x2 stare module, tako da trenutno mi jedan bleji u fioci, a i zelim vise da se osiguram, ionako nije velika razlika u ceni... Nista uzecu msi h97 pc mate plocu i neki i5 haswell, a od para sto ostane i prodaje zaostalih komponenti, to ce na graficku da se spuca...
 
Poslednja izmena:
h97 ploce nemaju poentu.ima ustvari samo asrock h97 killer,koja pusta full overklok,ali ti nces da klokujes.u svakom drugom scenariju nema sta da trazi,jer full z97 ploce sa pravom sli/cfx podrskom kostaju neznatno vise,a ako ne treba vise gpu-eva,pametnije ustedeti i uzeti b85/h81 plocu koja ce da radi isto i kosta znacajno manje.imas i nabudzenih gejmerskih b85 ploca ako je do toga.
 
Za njega ima poentu, posto insistira na ATX ploci sa 4 slota za ram. A u tom slucaju i nema cenovne razlike izmedju H97, B85, H81.
 
Izabrao je najgoru mogucu plocu.Bolje je odmah uzeti z97 ili z87 nego h97..ako nemas para za te onda ti je h97 cisto bacanje para,b85 ce odraditi posao...
 
Nije bacanje para.
Koliko kosta najjeftinija ATX B85 ploca sa 4 slota za ram? ;)
 
Uspeo sam da nadjem msi b85-g43 maticnu sa 4 slota za ram I ostalim dodacima, ali koja je glavna razlika izmedju ploce sa H I B oznakom ?? Malo sam ispao iz HW price, koliko se secam H je namenjen za non K intel procesore prvenstveno jer nemaju mogucnost OC-a I osakacenije su za sli/cfx, a Z serija omogucava klokovanje I ima bolju podrsku za sli/cfx, ali za B nisam ni znao do sada...
 
Nazad
Vrh Dno