Šta je novo?

gigabyte ga-x79-up5 wifi - kako da provjerim da li je ispravna

Stainless

Slavan
Učlanjen(a)
10.06.2007
Poruke
246
Poena
319
Nemam iskustva sa intel plocama, kupio sam plocu Gigabyte ga-x79-up5 wifi i na njoj i7-3820.
Stavim grafiku hd7770 i memoriju hyper x, startujem plocu zavrte se ventilatori i nista se ne desava, samo povremeno vent of grafike ubrza pa uspori.
E sad ploca zahtijeva 2 cetvoropinska prikljucka od 12v. Posto moj stari cieftec to nema ja priljucim samo jedan koji ima. Moze li to da bude razlog zasto ploca ne startuje?

x79-up5s-wifi.jpg
 
A pre svega uzmi/pozajmi novo, pristojno napajanje, pa onda probaj.
 
Treba da ubodes taj 8pin u "prvi" 8pinac na ploci, naime pise obicno na ploci koji je broj jedan koji je br. 2 ... Obavezno resetuj bios pre bilo cega i kreni sa jednim mem modulom stavljenim u drugi slot od procesora ( mislim da su to sivi slotovi za ddr memoriju)...
Nisu isti prvi i drugi četvoropinci, samo jedan može da se ubode na pravo mesto. Prvi je "normalan P4" a drugi je po plastici isti kao dodatni 4 pina na 24/20 konektoru.
 
@Stainless: Koja je verzija BIOS-a koju trenutno imaš? Da li je ikada flash-ovan BIOS od kada je kupljena? (ovo je pitanje za prethodnog vlasnika)

Vrlo je moguće da zbog stare verzije BIOS-a neće da ti baci sliku. Probaj je sa nekom starijom grafom. Ako se upali, flash-ni nov BIOS i vrati HD 7770.

Imao sam isti problem..

P. S. Ukoliko to uradiš, OC putem BCLK strap-a će biti nemoguć posle. GA je tu za*ebao stvar, tj. otvorio put Ivy-E procesorima. Razmisli šta ti je činiti :)
 
Vidjecu prvo da nadjem napajanje sa EPS konektorom, da iskljucim tu mogucnost. Ne znam nista je li flesovan bios, vidim da ima dual bios i moze da se prebacuje na dugme.
 
@Stainless: Koja je verzija BIOS-a koju trenutno imaš? Da li je ikada flash-ovan BIOS od kada je kupljena? (ovo je pitanje za prethodnog vlasnika)

Vrlo je moguće da zbog stare verzije BIOS-a neće da ti baci sliku. Probaj je sa nekom starijom grafom. Ako se upali, flash-ni nov BIOS i vrati HD 7770.

Imao sam isti problem..

P. S. Ukoliko to uradiš, OC putem BCLK strap-a će biti nemoguć posle. GA je tu za*ebao stvar, tj. otvorio put Ivy-E procesorima. Razmisli šta ti je činiti :)
Svaka cast, bio si u pravu. Ubacio sam stari radeon x550 i ploca je postovala. Bios je iz 2012g.
Koje napajanje mi predlazete za ovu plocu i proc, hd7770 i 2x8gb hyper x?

 
Poslednja izmena:
Svaka cast, bio si u pravu. Ubacio sam stari radeon x550 i ploca je postovala. Bios je iz 2012g.
Koje napajanje mi predlazete za ovu plocu i proc, hd7770 i 2x8gb hyper x?


Super! Rekao sam ti sta je. :)

Ja bih ti savetovao da zadrzis stari BIOS, a zamenis grafu. Tako ces ostaviti sebi mogucnost da OC-nes processor BCLK strap-om. Ukoliko flash-nes novi BIOS fajl, OC je moguc samo putem mnozioca do 43.

Gameri ce ti reci sta je pandam toj HD 7770 - mozda neka 6870 ili sl. Mozda cak I neka NVidia. Vidi, razmisli. Neka te posavetuju.

A Chief-a bih, naravno, zaobisao. Pogledaj moju konfu iz potpisa sa SeaSonic 620W napajanjem, koje se nikad oznojilo nije niti vent cuo ni u najavi - 4.5GHz 24/7 rock stable! Njega bih ti preporucio, ne bi trebalo da je skup vise. Pozz
 
Nazad
Vrh Dno