Šta je novo?

Pomoc oko Temperature i kontrole brzine Cooler-a

aleksandra74

Cenjen
Učlanjen(a)
10.06.2012
Poruke
208
Poena
170
Imam laptop Medion Akoya EP8614 sa ATI HD4650 koja mi pravi problem jer podize temperaturu u 100 stepeni, pokusao sam sa svim mogucim zamenama termalnih provodnika ali to ne pomaze. Prilikom igre na pr. PES 13 odigram 3-4 partije sam se ugasi, za 3 do 5 min upalim ga redovno i tako u krug. Ne zelim da poverujem da je do rafickog Chipa jer on radi ovako vec dugo vremena, procesor i5 460M kada dodje do 69 stepeni pali Cooler a graficki chip kada podigne temperaturu nepali cooler. Dali postoji ikakav program za rucno podesavanje brzine Cooler-a, ako neko ima nesto zanimljivo bio bih zahvalan jer opet napominjem da on ovako jako dugo radi i da neverujem da je do chipa vec da je problem samo kada se pokrene igra. Mozda neko ima resenje da se na Bakarni deo nesto namesti da odvlaci temperaturu ili sl........

Hvala u napred na Resenjima .. :wave:
 
Vidim da ima dosta pregleda postavljene teme o velikoj temperaturi ali bas niko da nema neko resenje i odgovor u to ne mogu da poverujem :S: , ..... dok sam sedeo i cekao odgovor, cesljao Google ..... pronadjem i resenje za koje sam u jednu ruku bio Skeptican ali nisam imao sta da izgubim stoga sam odmah to i odradio kao sto sam i video. Po zavrsenom poslu palim lap i pocinje igra uz prateci HWMONITOR , ..... i gle cuda ...... temperatura ide do maximalnih 75 stepeni u igri do 1h i 30 i kusur minuta .... samim tim i Cooler je poce da pali na 69 stepeni ??? Kako .... hm .... to ne znam ali predpostavka je da pletenica koju sam namotao na cev hladnjaka od VGA na kraju povezao sa hladnjakom za CPU sto mozete videti na slikama. Nadam se da ce nekome ovo biti od koristi ..
P.S. Pletenica je ustvari ono sto se koristi za ciscenje mesta od viska kalaja na MB pre postavljanja novog Chipa i ima je u svakom servisu na metar a kosta 250-300din.
Pogledajte prilog 161010Pogledajte prilog 161011
 
Nazad
Vrh Dno