Šta je novo?

Wireless konekcija - problem

cilset

Slavan
Učlanjen(a)
10.02.2005
Poruke
583
Poena
319
Sastavio sam drugu nov računar, kome sam dodao usb wireless adapter TL-WN821N, on je pre toga koristio samo laptop, imao je internet konekciju preko wireless rutera TL-WR740N koji je ranije još bio podešen. Inače, u pitanju je kablovski Ikom internet.
Dakle, ja sam samo instalirao na desktopu taj usb adapter i konektovao se odmah na njegov wireless ruter i nije bilo nikakvih problema. Ali par časova kasnije je počela da puca konekcija na desktop računaru i to se dešava dosta često, na 15 min ili pola sata, retko kada izdrži duže.
Na laptopu radi normalno, nikada ne puca.
Da li sam trebao da uradim i neka podešavanja na ruteru, mislim ne znam u čemu može biti problem?
Hvala na odgovorima
 
Taj TP LINK je najvece smece od rutera. Ja sam kod mene na mrezi morao da zamenim preko 40 komada. Od ostalih tp linkasa nijedan me nije mucio ni blizu kao 740N i to u svim revizijama, sa nekoliko razlicitih firmwera kako oficijelnih tako i sa ddwrt openwrt i sl... Jedino mi par komada sa open wrt-om rade kako treba ovo ostalo uzas. Radi neko vreme pa zabaguje, al preko LAN-a uglavom radi dobro bez obzira na firmver. Znaci ovaj 740N treba zaobici ako se zeli koristiti kao WiFi ruter....
 
Pa dobro, ali na laptopu još uvek radi dobro i ne prekida i nikada nije.
 
Zavisi dosta i do samih klijenata ali generalno gledano otarasi se tog 740N inace ce zivce da ti pojede kao sto je i meni :). 821N je skroz ok adapter!

TP LINK me poprilicno razocarao nekim proizvodima ali i dalje ga volim donekle. Najvise zbog legendarnih uredjaja kao sto su 5210G, 1043ND i sl...

Uvek se nalazilo resenje kada je bilo problema ali moje jedino resenje za 740N bila je zamena.
 
Nazad
Vrh Dno