Šta je novo?

Logitech Wave, šta posle??

Masterchief

Čuven
Učlanjen(a)
31.12.2003
Poruke
377
Poena
619
Dakle posle 5 godina korišćenja iste, konačno je počela da popušta Logitech Wave tastatura, koja mi je savršeno odgovarala, i savršeno me služila ovih par godina. :( Gledao sam da opet uzmem istu, ali izgleda da više nije dostupna na tržištu.

Interesuje me preporuka za najsličniju tastaturu koja je trenutno dostupna. Znači da je koliko toliko ergonomična, i da je koliko toliko udobna kao Wave (gumirani palmrest FTW). I naravno da nije neki šareni akrep :d
 
Ali je zato izuzetno udobna za rad, sa ubedljivo najboljim pozadinskim osvetljenjem.....
Koliko vidim
Interesuje me preporuka za najsličniju tastaturu koja je trenutno dostupna. Znači da je koliko toliko ergonomična, i da je koliko toliko udobna kao Wave (gumirani palmrest FTW). I naravno da nije neki šareni akrep :d
predložena tastatura treba da bude ergonomična. Nije uopšte tražena tastatura koja ima najbolje pozadinsko osvetljenje.
 
Tako je! I da nije "šareni akrep" :) što znači bez pozadinskih osvetljenja i ostalih šareniša koji mi realno i ne trebaju u svakodnevnom radu. Mada ja sam već i rešio sebi problem. Rasturio sam Wave okrpio plastikice koje su popucale, i zasad radi :D. Ali u budućnosti ne bi bilo loše zameniti istu, gledam generalno sad na tržištu preovlađuju uglavnom gejmerske tastature dok su ergonomske manje zastupljene.
 
Ja se izvinjavam, ne zelim nikome nista nametati, daleko od toga.......Predlozio sam ti K800 tastaturu jer je imam, a imam nekoliko godina I Logitech K350 (to bi bilo otprilike ono sto ti trazis). E sad, ja sam prelaskom sa K350 na K800 veoma zadovoljan I mogu ti reci da tastatura ima mnogo udobnije tastere za rad od K350, a ruke se minimalno zamaraju posle duzeg kucanja, s obzirom da dlanove mozes nasloniti na donji deo tastature koji je od plastike koja ne kliza. Inace pojam "ERGONOMICAN" proizvod ne znaci "zakrivljen", "uvijen", "zaobljen", "Wave" ili nesto slicno tome, vec "proizvod koji je svojim dizajnom sto bolje prilagodjen ljudskom telu" radi sto lakse upotrebe. A Logitech wireless illuminated keybord to SVAKAKO JESTE. Mislim da to misljenje deli ogromna vecina onih koji su radili na njoj.
I da, tastatura nije gejmerska I ni u kom slucaju nije "sareni akrep" vec ima veoma diskretno belo pozadinsko osvetljenje cija se jacina podesava na cetiri nivoa u zavisnosti od potrebe. No, tebi, ako radis samo u dobro osvetljenom prostoru ta opcija svakako nije interesantna.
Eto toliko, nadam se da sam sada bio malo jasniji I jos jednom se izvinjavam ako je moj predlog bio neumesan.
 
K350 i jeste Wave (doduše je imam žičanu varijantu). Hvala na predlogu. Termin "šareni akrep" koristim čisto iz sprdnje, jer mi realno backlight i ne treba jer znam slepo kucanje, i već godinama i ne gledam u tastere. K350 aka Wave mi je baš odgovarao zbog velikog gumiranog palmrest-a, i zbog blago zakrivljenih tastera. Jeste da deluje malo bulky za današnju minimalističku modu, ali meni baš odgovara. I pitanje da li postoji wired i bez backlight varijanta k800?
 
Postoji Logitech K740. Ista je kao K800 samo nije bezicna. I ona ima pozadinsko osvetljenje, pa nisam siguran da ti se isplati da placas nesto sto ne koristis (pozadinsko osvetljenje se moze i u potpunosti iskljuciti). Inace su obe tastature zaista izuzetno udobne i prijatne za rad. Meni se posebno svidja to sto su tasteri gotovo necujni i savrseno reaguju na umereni pritisak. Bilo bi dobro kada bi mogao negde da je probas, pa da mozes sam da procenis ovo o cemu ti govorim.

http://www.logitech.com/en-us/keyboards/keyboards

Evo ti ovde link pa malo pogledaj tastature. Koliko vidim K350 se proizvodi i dalje, samo je iz nekog razloga nema na nasem trzistu. Mozda je mozes nabaviti iz inostranstva, ako imas nekoga ko bi ti je doneo. Cena joj je sasvim korektna.
 
Imao sam Wave dugi niz godina, pre godinu ipo dana sam presao na K810 i nikada nisam pogledao unazad. Super je gumeni palm rest i kao ergonomski tasteri, ali plitak hod tastera na K810 je neuporedivo bolji za kuckanje i mnogo je tisa i sve. Kompaktna, kvalitetna, taman velika koliko treba, iako deluje mala na fotkama, baterija traje dugo, ne mogu dovoljno da je nahvalim :)
 
Ova tema me podseca na moj problem :)

I ja sam ranije imao Wave, izgubio sam receiver u selidbi pa presao na K800 Wireless Illuminated, ali nije to. Jedino sto mi se svidja kod K800 je sto je tisa, ali i posle dugo vremena ne mogu da se naviknem na nju, masim u kucanju, nervira me osecj pod prstima... I na poslu imam neku srednje zalsonu Dell, pa sam hteo da nadjem neku dobru tastaturu da ih pozamenjujem.

Medjutim sokirao sam se stanjem na trzistu tastatura, ne znam u cemu je fora, al sve preslo na neki minimalisticki i spartanski dizajn (hvala Apple...). Tastatura koja moze da se poredi sa Wave prosto vise ne postoji (joj onog divnog osecaja kad spustite ruke na onu mekanu gumu...). Ne kontam kako su je mogli ukinuti kad im je to koliko znam bio jedan od najpopularnijih modela.
Aj da predjem preko toga, al kuckao sam sve Logitech tastature redom i ni jedna mi nije ostavila pozitivan osecaj pod prstima prilikom pritiskanja tastara. Hteo sam kratak hod, ali opet da jasno osetim kad se pritisne dugme, npr kao sto je na mnogim notebookovima. Logitech prosto nema tako nesto u ponudi, svi dugmici imaju nekako premekan i neodlucan odziv sa ne tako malim hodom. Kakve se danas rugobe od tastatura prodaju to je neverovatno.

Na dalje zaprepastenje, najvise mi se svidela neka Repoo tastatura, to je otprilike osecaj pod prstima (posto sam od trazenja udobne i ergonomske tastature digao ruke) kakav sam trazio, jako lepo izgleda, metalna... u pricipu najvise me nerivra sto je to neka Repoo marka (treba da vidite kakav su im misevi ocaj).

http://www.rapoo.com/ProductShow.aspx?PID=ob5pJaFsaEg=

Rapoo_8900P_7.JPG


Sve u svemu, nije mi jasno sta se desilo sa tastaturama zadnjih par godina :)
 
Ako ti nista drugo ne odgovara posle Wave-a, mislim da ce ovo resiti tvoj problem (vec smo je ovde predlagali kao resenje)

http://www.logitech.com/en-us/product/wireless-keyboard-k350?crid=26

Zasto je kod nas nema, nije mi jasno, jer ovo je sigurno jedan od popularnijih Logitech modela.......ako imas nekoga napolju da ti posalje ili donese, ili mozda da vidis kod "Madjara"......cena od 60 USD mi deluje vise nego korektno......


A pogledaj i ovo.....

http://www.kupujemprodajem.com/Logitech-Comfort-Wave-450-21969009-oglas.htm?filter_id=22764016

Reklo bi se da je za DZ....
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno