Šta je novo?

Download prepolovljen na wifi

ikoalosaurus

Slavan
Učlanjen(a)
07.05.2009
Poruke
3,079
Poena
345
Pozdrav,

Imam Dlink RT-N300 ruter. Provajder Ikom, konekcija 50mbit.
Kada ubodem ethernet iz modema direktno u mreznu kartu, speedtest pokazuje 49-50 svaki put, bas kako treba.
Kada modem povezem sa RT-N300 ruterom, napravim WIFI i odradim speedtest, pokazuje 25-30- do 35 maximum. Ruter u istoj prostoriji gde i laptop, udaljenost pola metra, nema nikakvih prepreka.

Moze li neki da baci pogled na screenshot iz interfejsa rutera, da nije u pitanju neki setting?

Hvala unapred
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    53.3 KB · Pregleda: 124
Stavi na MOD N only ako ima, takodje promeni kanal na fiksnu vrednost ne na AUTO (Uzmi telefon pa preskeniraj etar sa nekom scan aplikacijom i nadji kanal koji je najmanje zagusen. Obicno je to kanal 7 mada ne mora da znaci). Postavi tako pa probaj. Uglavnom nemoj preko WIFI-a da ocekujes previse. Zavisi i od same kartice na laptopu, na kojoj se brzini asocira, da li je 1x1 ili 2x2 mimo, da li podrzava N standard uopste itd...
 
stavih na N i kanal odabrah koji je najmanje zagusen, nakon skeniranja mreza . . isto, jedanput dobijem 20, drugi put 35 . . signal je pun sve vreme naravno . . je l moguce da je taj ruter jednostavno los ili slab?
 
Na 2,4GHz i sa jednom antenom na prijemnoj strani (pretpostavljam da je takva situacija sa laptopom), to ti i jeste neka očekivana realna brzina.
 
Kacim se laptopom, telefonom i playstationom4. Sva tri uredjaja su u istoj sobi, kao sto rekoh na razdaljini 2 metra od rutera, jedino sto je ruter iza lcd televizora, ali mislim da u tome nije problem jer je signal pun.

Od 1.februara mi provajder povecava na 100mbit, zaista ne bih zeleo da od 100mbit dobijam 25. Dakle problem je u slabim risiverima u navedena tri uredjaja? Ne bih nista dobio kupovinom kvalitetnijeg rutera?
 
Pa to će ti skoro dostići graničnu brzinu LAN-a na tvom trenutnom ruteru, a veće WiFi brzine uglavnom zahtevaju da se pređe na 5 GHz i da i prijemnik ima barem dve antene.
Kada ti je već sve toliko blizu rutera, koristi kabl.
 
Poslednja izmena:
Nije mi bas prakticno da vucem lap sa lanom,videcu da dodjem do nekog 5ghz rutera sa 2 antene. Hvala na savetima
 
PS4 ima N i sigurno moze vise od toga a sto se laptopa i tableta tice, napis koji adapter koriste? U svakom slucaju za brzinu od 100mbps ces morati ici na AC ako ce biti kanal manji od 40mhz i 1x1mimo. Na 2x2 mimo uz dobar kanal i u N modu mozes izvuci i do 140-150mbps pa cak i koju desetinu megabita vise ako nema zagusenosti etra i ako je dobar ruter. E sad to je sve relativna stvar uz sumnjivu stabilnost.
 
Nazad
Vrh Dno