Šta je novo?

maticna ploca izbor

HT je generalno los za igre(vecinu). Negde cak daje negativne efekte. Uvek bih isao na I5 sa K. Ali, 4790 je jako dobar jer ima base clock od 4ghz, i onda mi je jedino validno resenje.
 
Zasto je HT los? Kod i3 je itekako dobar.

Iskreno, ne znam tacno zasto, to je licno iskustvo dosta vlasnika i7 procesora. Cak i onih tvrdokornih intel fanova.
Moja pretpostavka(mozda sam i lupio) je da neki thread od igre se preuzme od strane HT-a umesto od strane jezgra, ako igra ne moze da iskoristi svih 8 threadova. To bi i objasnilo zasto HT radi bolje sa i3, jer vecina igara moze 4 threada da uposli.
Primer: igra x koristi 4 threada. 3 jezgra preuzmu po 1 thread, ali ono prvo jezgro umesto da ostavi thread za 4. jezgro preko HT-a preuzme thread i obradjuje ga.

Ima i dosta clanaka o tome po netu(HT koji smanjuje performanse). Stvarno se nisam preterano time bavio jer mi i7 nije bio previse interesantan.
 
Kako lepu dobrodoslicu ovde neki prave za nove clanove, zavidim prosto.

No,

Ja i dalje ne vidim zasto ovde neki nastoje da decku preporuce K procesor i neku jeftinu B85 plocu.
Ako preporucujete K procesor, dodajte bar Z97 plocu, greh je staviti takav procesor na neku plocu od 5000-6000 dinara.

Opet moje vidjenje, ne mora niko ovde da vredja, niti proziva zbog toga.
 
Niko nije preporucivao K procesor i B85 plocu. Spomenut je obicni i7 (koji nije K) uz B85.
 
Izvinjavam se u tom slucaju. Moja greska. Nisam dobro ispratio temu ocigledno.
 
broje se i postovi na klabing temama,a neces bosti oci toliko.ja to zbog tebe,meni je svejedno,ali bi se smorio da doguras skoro do tih 20 postova i onda te banuju. ,)
 
I banana je za ljude. :D
 
Nazad
Vrh Dno