Šta je novo?

Uvoz iz Madjarske postaje rizik i polako se stopira...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

peneda2009

Slavan
Učlanjen(a)
29.04.2008
Poruke
421
Poena
320
Imam info da je tako.
Jer nasim prodavnicama nikako ne odgovara ovakva konkurencija
i pritiskaju da se uvoz ukine.
Sto je cudno to se odnosi uglavnom na TV ! ! !

Eto, tako nam i treba kada hocemo jeftino a dobro... preterali smo.
Treba i da ukinu sajt kupujem prodajem. Smesno...
Zato cemo biti osudjeni da kupimo ovde uz preterane marze nasih...
Sto smo kupili , kupili smo, bilo lepo dok je trajalo.
 
Zašto legalni prodavci ne naprave cenu po kojoj se nikom ne bi isplatilo da se zeza sa švercerima, mađarima, kupujem prodajem i sličnim sajtovima. Tako bi oni sasekli celu priču u korenu, ovako oni će još više podignuti cene ako šverc bude potpuno stao.
Zato sto ce pre da crkne nego da proda nesto ispod cene.Nas trgovac je operisan od trgovine, ovakav nacin prolazi samo u Srbiji i nigde vise u svetu, jer im se moze.
Pogledajte samo kako se trgovci cimaju preko da privuku paznju mamac cenama i popustima, prodaju novo i rasprodaju staro.Pa novogodisnje rasprodaje, nocne kupovine, crni petkovi...Lepo svima, trgovac zaradio, uvek u plusu, musterija zadovoljna..A kod nas lazne rasprodaje i popusti do 50% na robu koja je pet godina istrulila na rafovima i koju niko nece i 0, 00847% popusta na ostalo.


Sve dok drzava i tgovci tretiraju kupca kao najobicniju stoku, podrzavam svako snalazenje, pa makar to bio i sverc.A kad nauce da postuju kupca i da ga zastite, onda neka iskorene sverc, nemam nista protiv.Za moralisanje i gastos rodoljublje me zabole, 25 godina nas jasu, tretiraju kao stoku i jos treba i dalje da trpimo i pljacku domacih.
Do tada podrska za Robija prvu ruku.[emoji3]
 
Poslednja izmena:
Ako imaju problema sa državom i nekim atestima i čudima neka to kažu, neka se bore da se to ukine i neka se takmiče između sebe. Ovako, svi imaju iste cene gde god da kupiš i gde god da kupiš ako dođeš da reklamiraš strepiš šta će biti.
 
Zasto je sverc uvoz jednog televizora? Jednom mom prijatelju su naplatili 80-90e na televizor koji je platio 230e u Bugarskoj, zar nije receno da nece biti carine na robu iz eu? Pogotovo na jedan komad. Ajd da radi ei Nis pa da stitimo domacu proizvodnju, ali koji moj stitimo osim zarade nekoliko mocnika?
Da imam pristojnu platu, ne bi se cimao za sopstvene potrebe da idem u Bugarsku pa i da je 30% skuplje. Ovako svaki dinar mora tri puta da razmislim gde ce.
Da zaboravimo televizore na kratko,
pakovanje pampers pelena za bebe:
-Srbija, 44 komada na akciji oko 1600 din
-Bugarska, 64 komada 13e regularna cena, ali na akciji ako se kupe 3 pakovanja dobije se ona velika kutija sa 88 kom za 10e.
Da pisem dalje cene ili cemo da cekamo nekog dr mr iz vlasti da nas ubedi da gresimo?
 
Poslednja izmena:
Mozes malo sutra. Preko 3 te ne bi pustili ni u De ni u Ch. To sto to nisi probao pa pricas napamet kako moze jer ti tako odgovara i jeste jedan od problema u ovoj diskusiji.
TV nisam, priznajem, jer ne vidim odakle bi ga dovezao a da je jeftiniji. Cak ni iz USA.

Ali sam uvozio vise racunara, na fizicko lice, gradjanin Nemacke, nije bilo problema, samo je za to trebao potpis vise lica da je za njih po komad.
Licno sam nosio po 20 diskova sa sobom iz USA u EU, i porucivao ih tako, nekoliko puta (Raptori, SCSI neki extra jeftini, SAS isto... za SSD se vec nije toliko isplatilo). Nijednom me za tu robu nisu pitali zasto toliko (za toliko diskova).
Kod nas ne bi mogao uvesti ni 5 diskova tako.
 
Molim zainteresovane kolege za lični odlazak u Hu i kupovinu Sony KLD-55W829 TV-a da mi se jave na PM oko dogovora.

Ostale kolege koji bi samo da pišu ćemo da obavijestimo o prolasku kupovine po povratku. Takođe ćemo da prenesemo iskustva iz kupovine i sa granice.

Fala na pažnji.
 
Mislim da bi mogla posebna tema za to. Nadam se da nije protiv pravila foruma. Svakako bi bio bolji odziv i preglednije za dogovore.
Ne mora svi da kupe taj sony, bitna je organizacija puta, dobro drustvo i nizi troskovi nabavke. :)
 
Poslednja izmena:
Niko ne kaže da mora baš taj Sony, ali baš njega nema kod nas, a i možda bi dobili popust neki na količinu. Jeste da njima dnevno ode 50 uređaja (vjerovatno), ali što da se ne proba…

A i mislim da su svi zainteresovani ionako već ovdje. :d :d :d :d
 
Poslednja izmena:
Ne mora da znači. Čuo sam se juče sa jednim Mađarem. Televizora ima, cene su za 10€-20€ skuplje, nema više besplatan nosač i poštarina :D
 
Cene kod domaćih IT retailera skočile u zadnjih nedelju dana za 10-20%, katastrofa.

i7 4770k u jednoj domaćoj maloprodaji 44k, i5 4670k skoro 33k - ko je ovde lud više?
 
Pa dinar pada, euro pada u odnosu na dolar... naravno da ce cene da idu na gore.
 
I kao uvek, malo više nego što dinar pada a $ raste :)
 
I kao uvek, ako dinar ojača i evro poraste u odnosu na dolar i cene će pasti.:)

E pa neće jer će onda usled složenih makroekonomskih kretanja da poskupi cena kafe koju koriste radnici na pauzi za ručak u fabrici čipova i to će sigurno morati da se odrazi na cenu gotovog proizvoda u našoj nam zemlji te cene ne samo da neće pasti već će morati da se podignu za jedno 10-20% kako bi se pokrio ovaj nenadani trošak.
 
Mada kada je rasla cena goriva sve je poskupelo zbog toga a sada cene goriva pale i ništa plus kad opet poskupi gorivo opet poskupljenje zbog rasta cena goriva :D
 
Kod:
]http://www.kurir.rs/austrija/saneri-pali-na-horgosu-iz-beca-svercovali-firmiranu-garderobu-vrednu-2-miliona-clanak-1668082
 
Pa dinar pada, euro pada u odnosu na dolar... naravno da ce cene da idu na gore.

Ali kako to, majke mu, samo kod nas tako brzo? Ja gledam taj pad evra vec meesecima, ali nikako da porastu cene u EU....
BTW, za vino mi je skocila cena 20%. Vino je iz Francuske, nafta je pojeftinila enormno, dinar je pao manje od 10%. That's it... sledeci put i vino donosim.
Tj. ako tom prilikom stan tamo ne odnesem i ostanem :D
 
Poslednja izmena:
Poslo sam ti na PM, ali da se razumemo. Ne mogu da garantujem za njih jer nisam kupovao.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno