Šta je novo?

Sublime (i ostali) color schemes

n1tr0

Slavan
Učlanjen(a)
02.07.2007
Poruke
5,865
Poena
480
Koje Color Shemes koristite. Ja se uvek vratim na Monokai iz nekog razloga.
btw. Jel neko zna da li postoji (za sublime 3) ovaj color scheme - http://laravel.com (screenshot koda)
Ja sam nasao par koji su navodno takvi, ali nisu iste nijanse...
 
Dark u brackets.io :p Sublime je po meni odsvirao svoje za frontendaše posle ovog programa ;)

XAQNqNp.png
 
Poslednja izmena:
Ja sam vise orjentisan ka samom developmentu, ali sam iznenadjen koliko se Brackets promenio od kada sam ga poslednji put koristio pre par meseci :)
 
Brackets postaje jedan od boljih code editora. Sa pluginovima ga je moguće izmeniti i prilagoditi do tančina.
 
Koristim Komodo Edit, u njemu je moguce podesiti color scheme kako vama odgovara (mada nema neki veliki izbor boja). Pretpostavljao sam da i drugi editori imaju ovu opciju

komodo-settings.png
 
Ovaj Brackets razbija, sa sublime-a definitivno prelazim na njega :)
 
Poslednja izmena:
Sry za skretanje teme. Sta je ono sto vama licno Brackets izdvaja od ostalih editora i zbog cega ste se odlucili da ga koristite?
 
Hm... Pa meni nekako deluje sve preglednije jednostavno. A i lakse se snalazim sa vise tabova. Mislim da je ovo stvarno editor buducnosti jer ga razvija cela zajednica.
 
Ja sam dugo koristio Sublime. Videvši ovaj Brackets, Sublime je dobio opasnu konkurenciju. Po slikama mi se Brackets baš svideo, nisam ga još uvek probao. Videćemo :)
 
Menise ne svidja sto je na win-u u brackets jako los anti aliasing kod fontova.... Mada sad uskoro prelazim totalno na mac (posto cu i iMac uzeti)... Trebam isprobati jos par stvari koje sublime ima a ovde ih nema ili su funkcionisale bagovito kao neki auto-completion-i, multi-line editing sa opet istim auto-completion i naravno neki napredni pluginovi.
 
Vlasterx

+1

Odlican je program, ja sam se prebacio nisam trepenuo. Ako imas neke dobre ekstenzije i upoznat si, javi obavezno.
 
Tema se razvila u pogresnom pravcu - od color schemes otislo se na editore. Probah posle nekog vremena Brackets danas - pokrenem live preview, radi lepo, kad odjednom ne radi. Sta se desilo? Pa ukljucio sam "developer tools" sa inspect element i onda live preview vise ne radi... Odmah sam ga ugasio i verovatno ce opet da leti sa diska... :d
Elem, temu kao sto je na laravel sajtu jos ne nadjoh, pa ako neko nabasa neka javi :)
 
Vlasterx

+1

Odlican je program, ja sam se prebacio nisam trepenuo. Ako imas neke dobre ekstenzije i upoznat si, javi obavezno.

Ovo je listing ekstenzija koje ja koristim

Kod:
adobe.brackets.extract\
brackets.swatcher\
brackets-beautify\
brackets-code-folding\
brackets-git-info\
brackets-html5codehints\
brackets-html-wrapper\
brackets-lorem-ipsum\
brackets-paste-and-indent\
brackets-response\
brackets-ruler\
brackets-special-html-chars\
brackets-viewcalc\
camden.caniuse\
camden.htmlescaper\
camden.jsdownloader\
chylex.window-title\
dnbard.lorem-pixel\
dnbard.projects\
enturn.quick-search\
insya.tools\
io.brackets.svg-code-hints\
ivogabe.icons\
kmacq.asciiart\
le717.html-skeleton\
pedelman.brackets-surround\
pflynn.inline-gradient-editor\
pflynn.svg.preview\
sasshints\
spell-check\
talmand.html-templates\

Jako sam zadovoljan kako radi. Sa ovim ekstenzijama me podseća na Firefox po nivou do kog može da se izmeni sama vanila aplikacija. Preporuka web dizajnerima je da pokušaju da koriste "extract preview" ekstenziju - učitate PSD fajl sa dizajnom i onda sa par klikova dobijate sve šta vam je potrebno za HTML i CSS - fontove, veličine, boje, razmake... ma fantazija :)

Tema se razvila u pogresnom pravcu - od color schemes otislo se na editore. Probah posle nekog vremena Brackets danas - pokrenem live preview, radi lepo, kad odjednom ne radi. Sta se desilo? Pa ukljucio sam "developer tools" sa inspect element i onda live preview vise ne radi... Odmah sam ga ugasio i verovatno ce opet da leti sa diska... :d
Elem, temu kao sto je na laravel sajtu jos ne nadjoh, pa ako neko nabasa neka javi :)

Live preview se uvek ugasi čim se pokrene developer tools u Chrome-u, što je i logično, jer ti možeš da menjaš kod iz browsera. Onog trenutka kada počneš da ga menjaš, nema svrhe da se učitava original sa diska. Postoje nezavisno od bracketsa razne ekstenzije za live reload, ovo je prva na koju sam naišao na Google-u, možda ti bude od koristi - https://github.com/vohof/gulp-livereload

Što se tiče antialiasinga, to je problem do tvog monitora i moguće OSa. Kod mene izgleda sve kako treba (Win8.1, DELL 24" IPS). Pokušaj u Windowsu da podesiš Antialiasing fontova, ima opcija za to. Ako koristiš neki TN/Film monitor, osetićeš razliku...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno