Šta je novo?

wifi hot spot

to3a

Slavan
Učlanjen(a)
21.01.2005
Poruke
1,864
Poena
350
Pozdrav svima.
Pokusavam da namestim da mi lap top sa win7 bude wifi hot spot, tako sto u njega bocnem 3g usb modem a njegov wifi koristim za konektovanje ostalih uredjaja.
Uradio sam sledece.
Udjem kao admin u CMD i otkucam netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=tralala key=bilokojipass

u network center dobijem novu konekciju koja se zove Microsoft virtual WiFi ........
na huavei 3g modemu podesim da sheruje i podesim allow other users and network users to connect i opciju set a private netvork podesim na taj virtual.
zatim opet u CMd i kucam netsh wlan start hostednetwork i to je to
na kompu mi pokaze da su i wirtual i 3g modem konekcije aktivne i da normalno funkcionisu.
Ja nisam uspeo da ostvarim konekciju tj da se povezem na iste sve dok nisam stavio static ip na tcp ip4 i to sam stavio 10.0.0.1 255.255.255.0 gateway ostavio tj nism nista upisao. i kao dns sam stavio 8.8.8.8
i kad podesim iphone i ipad na static dam im ip 10.0.0.2 i oni se odmah povezu al neta nema ni za lek. Da li iko ima neku sugestiju gde gresim i sta mogu da uradim da to ****** od neta proradi.
E da mislio sam da mi firewall pravi problem pa sam ga ugasio, al nisam primetio nikakvu promenu.
Sve sugestije dobrodosle.
 
Poslednja izmena:
Da potvrdim da Connectify moze da te resi muke ali, ako si resen da nastavis peske, hteo bih da ti signaliziram, mada ne sa stopostotnom sigurnoscu, da kod deljenja internet konekcije DHCP server mora ostati ukljucen. I, ako ne uspeva, probas koji restart vise.
 
Pa jesi na telefonima stavio da ti je gateway 10.0.0.1?
 
Naravno da sam stavio gateway da je 10.0.0.1 i da sam ostavio dhcp ukljucen i da sam probao koji restart vise.
Probacu sa kore navedemim softverom pa cu da javim rezultate.
 
Kada kazemo da DHCP treba da ostane ukljucen to znaci da ne treba da rucno upisujes adrese. Simulirao sam kod sebe, istina sa ethernet adapterom umesto 3g modema i to radi!

Gresku pravis u redosledu!
Prvo sto treba da uradis jeste da se vratis potpuno na pocetak, da izbrises sva podesavanja pa nanovo.
1. Primenjujes onu komandu za kreiranje virtual wifi networka,
2. Odmah potom ga onom drugom komandom startujes,
3. Tek sad serujes internet konekciju 3g modema i biras virtualni a ne fizicki adapter!

I to je to, radi. ;)
 
Nazad
Vrh Dno