Šta je novo?

Dell U2415

Slayer

Čuven
Učlanjen(a)
17.01.2001
Poruke
1,155
Poena
649
Uzeh juce monitor, da promenim moj samsung 23" CCFl. Fali mi prostora i resih da predjem na 16:10, posto za 27" u 14xxp nemam para a da je dobar za fotografski rad i osnovnu pripremu.

I tako se ja odlucim za ovaj novi U2415. Tanak, performanse dobre, panel samo 6bit, ali za sada zavrsava posao, i onda se sretnem sa probllemom.

Naime, da li je IPS glow, ili backlight bleed ali za mene, monitor je maltene neupotrebljiv.

Zanima me, ima li ko jos iskustva sa ovim monitorom i kakva je situacija. Sklon sam da im ga vratim i uzmem drugi, ali se nesto plasim da ce on biti isti ili gori :S:

20150120_212456[1].jpg
 
Inace sam monitor se jako lepo kalibrise hardverski (Spyder 3 koristim), veoma precizno. Boje su odlicne, mada dole levo ume u situacijama odredjenim da se pojavi mali glow plavkast ali tu su mi tool-ovi pa mi ne smeta toliko i nije cesto. Coating radi posao odlicno, meni ne smeta uopste. izbor konektora je dobar. Konacno su se otarasili DVI i VGA ulaza, pa sad lepo korisim DP za racunar, mini DP za MBP, i HDMI za HTPC. 5x USB 3.0 i ima mesta za dva eksterna diska, risivere od perfirerija, ima port za punjenje. Sve je odradjeno sjajno, ali me je backlight razocarao
 
Poslednja izmena:
Au ubo si bas model sa katastrofalnim probijanjem. Mada na TFT centralu su rekli: "More IPS glow than the U2414H panel"
 
Očaj, ja bih to probao da zamenim... Ova štancaroška industrija je stigla dotle da škartove stavljaju na tržište bez problema... Pre dva meseca sam uzeo LCD 65", ima one ružne fleke od pozadinskog osvetljenja, kao da je ekran prljav. Ja da reklamiram, ne može, kaže servis to je normalno... Pitam LG oni potvrde! Pa koji moj se hvalite nesavršenim tehnologijama? Cela tehnologija je škart, samo kako kome zapadne - nekom sa više a nekom sa manje fleka! Još je moj i dobar kakve sam naknadno viđao po radnjama... Kud se odrekoh plazme nije mi jasno...
 
Danas mi stigao U2415. Probijanje ima u doljem desnom uglu, ali u normalnim granicama, koliko i svaki monitor na tržištu. Na slici gore je sigurno defektan primerak. Možda bi Styler mogao da nam keže jel uradio nešto u vezi probijanja. Gledao sam prvobitno U2515H (25 inča 1440p), ali sam odustao jer sam prevagnuo da bi to bilo previše sitno. A ovaj sam uzo zbog tih dodatnih 120 vertikalnih linija u odnosu na Full HD, i baš mi je žao što se 16:10 napušta, ali je pohvalno što je Dell izbacio novi model. Za sada sam prilično zadovoljan. Pošto se ne bavim grafičkom obradom nego programiranjem ne bih mogao da kažem utiske svojstvene za taj domen.
 
Ima li neko nekih dodatnih iskustava sa ovim monitorom?
Razmisljam se da ga uzmem bas zbog tog odnosa 16:10. Ima li u toj rezoluciji nesto bolje za taj novac, a da je Dell?
 
Nazad
Vrh Dno