Šta je novo?

Gde nabaviti BILO KAKAV kablovski modem, a da nije od provajdera?

StORM48

Slavan
Učlanjen(a)
06.06.2004
Poruke
115
Poena
320
Dakle, pitanje je vrlo prosto:

Pun mi je q ovih šugavih rutera koje dele domaći provajderi, jer su neupotrebljivi za bilo kakvo konfigurisanje dalje od prostog zabadanja LAN kabla. Imam ono Ciscovo đubre kojem je IP fiksiran na 192.168.x.x, na kojem bridge modu ne može da se pristupi na konvencionalan način (može uz neko budženje posle kojeg može da postane cigla) i kojem nije moguće konfigurisati NIKAKAV saobraćaj, a da izlazi van 192.168.x.x šablona. Pokušam da namestim preusmeravanje na 10.10.x.x, on kaže "invalid ip adress". Guglanjem sam utvrdio da je taj Cisco (inače EPC3825) totalni krš i da je najbolje odustati pre nego što završim na psihijatriji.

Treba mi KABLOVSKI modem/ruter, koji može da se prebaci u bridge mod, a ne želim da se natežem sa mentolima iz tehničke podrške provajdera.


Da li takvo nešto postoji na ovoj planeti u slobodnoj prodaji? Novo, polovno, bilo kakvo, ali da radi i da ne košta 250+€

Pretragom sam utvrdio da se ništa slično ne može iskopati taman da mogu da izlistam i Ebay sa Proksime Kentauri. O čemu se bre radi? Pojavljuje se samo gomila Cisco krševa i tu i tamo Motorola Surfboard SB6121, koja je nedostupna van USA. U Srbiji? 0 (i slovima: NULA). Da li je moguće da nijedna firma koja valja mrežnu opremu nije čula za kablovski net?


Neki predlog?

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
ako provajder insistira na njihovim modemima, ne mozes stavljati svoj.
 
Ti uređaji imaju MAC adresu po kojoj ih prepoznaju u "centrali". Imaju verovatno još nema specifična podešavanja za frekvenciju signala, kodiranje, itd..
Novi modem bi trebalo da podesiš na identičan način, a iz postojećeg modema ne možeš da izvučeš kako je podešen.
Zbog čega ti treba bridge mode? Možda može nešto drugo da se uradi.
 
Bridge mu verovatno treba da izbegne ruterske mogućnosti uređaja kojima je nezadovoljan, i da iza postavi svoj ruter po želji. Ne znam kakva je politika SBB po pitanju MAC adrese modema, tj. da li dozvoljavaju da korisnici zamene njihove modele. Sećam se da sam nekada davno posle velikog kvara kod PTT KDS morao da kupim svoj modem, i tada sam uzeo Motorolu SB5101 kod Netiksa, jer su oni jedini i nabavljali kablovske modeme u to vreme. Sad sam bio na sajtu Netiksa, ali ne vidim da imaju kablovske modeme u ponudi više.
 
Tačno.
U mrežnoj konfiguraciji imam load balancer, koji izlazi na 2-3 WAN-a. Da bih imao agregaciju koja je pritom i upotrebljiva, moram da iniciram WAN u bridge modu. Osim toga, da bih imao DDNS koji nije prikačen direktno za jedan od WAN-ova, krajnja tačka komunikacije mora biti LB/ruter, a ne ruteri na WAN-u. U tom slučaju mogu da namestim DDNS pristup na LB-u i da se on vidi spolja najnormalnije i bude jedinstven nezavisno od porta sa kojeg saobraćaj dolazi.

U trenutnoj konfiguraciji niti mogu to, niti mogu da uradim najprostiji port forwarding na lokalnu adresu LB-a, budući da retardirani Cisco EPC3825 ne dopušta bilo kakvo operisanje sa adresama van 192.168.x.x subneta. Jednostavno, ne mogu ruter da izbacim sa te adrese i dodelim mu drugu, a čak ni port forwarding ne prihvata bilo šta van toga! Šta god drugo da otkucam, on javi "Invalid IP"... invalid mu mater! :mad:

Poznat mi je problem MAC adrese, ali on se može zaobići. Konfigurisanje takođe ne bi trebao biti problem u dogovoru sa provajderom. Dakle problem je jedino doći do nečeg normalnog.

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Trazi im najobicniji DOCSIS modem. Taj modem zabodes u bilo koji svoj router i na routeru dobijes javni IP. As simple as that. SBB ima i jedan i drugi uredjaj, ali uglavnom daje uredjaj sa wirelessom koji ne moze da se konfigurise. Na zahtev daju modem.

Meni su isto hteli da daju WiFi verziju ali sam trazio i dobio EPC3208 pa Mikrotik ima sta da radi :)
 
Poslednja izmena:
Hvala na sugestiji, ali ja nemam SBB, nego socijalističku KDS-PTT firmu, kojoj korespodencija sa korisnikom počiva na "je l' vam svetlU lampice na ruteru?"
Ipak, poslušaću savet i pokušaću nešto da izbunarim.

Ideja mi je bila da zaobiđem sve te socijalne varijante i kupim nešto u kvalitativnom rangu ostale mrežne opreme koju imam. Ali izgleda da u debelom tripu da je tako nešto moguće...

Pozdrav

P.S. Na SBB ne mogu da pređem, jer to zahteva saglasnost komšiluka. U ovom trenutku, praktično nemoguća misija, jer je gro stanova iznajmljeno i ja originalne vlasnike mogu da nađem jedino ako angažujem FBI. A ne znam ni da li bi SBB uopšte pristao da upadne u zgradu u kojoj je već najveći konkurent? Agonija... :(
 
Poslednja izmena:
Ako je SBB iole blizu hoce ali ti trebaju potpisi 50% stanara. Pre nabavke ako oni ne daju nista drugo proveri da li je uopste moguce da stavis drugi uredjaj.
 
Бриџ на 3825 ради нормално колико сам упознат е сад што се тиче класе адреса немам појма
 
Kako radi normalno, kad opcije čak ni nema (fizički)? Barem na primerku koji ja imam.

Način za budženje je opisan ovde i funkcioniše u veoma malom broju slučajeva, a pritom ga je jako teško vratiti u pređašnje stanje ukoliko budževina ne upali. Čak i kad bi upalila, nisam zainteresovan. Treba mi ozbiljna i pouzdana varijanta, a Cisco je totalna bruka u smislu toga na šta stavlja svoj logo.

Pritom, potpuno je neverovatno u kakav underground spada ovaj Cisco EPC 3825... skoro da se jedva pominje na vascelom internetu i malo gde ga neko hvali. Najčešće ljudi na kraju njime odigraju partiju fudbala. Toliko je dobar.

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Prati Limundo, povremeno se pojavljuju modemi i ruteri dovuceni djuture iz EU, cesto prodavac ne zna ni sta prodaje ni koju cenu bi trazio za to.
 
У праву си ова наша верзија фирмвера је онемогућила то! Кретени од провајдера. Тражи други рутер и ја ћу.
 
Nekada davno je mogao korisnik kod PTT KDS da koristi svoj modem. Ustvari, ne da je mogao, nego je morao da koristi svoj modem, jer PTT KDS u jednom momentu uopšte nije imao svoje uređaje. Tako da, @Storm48 proveri sa njima, ja se sećam da smo samo donosili nalepnice sa MAC adresom modema, i registovali su naše modeme u sistem. Ova Motorola što sam pomenuo i dalje veselo služi kod mojih matoraca.
 
Prodaje čovek kablovski fritzbox evo dve godine na kupujem prodajem. Predpostavljam da ne može da ga proda jer provajderi insistiraju na njihovim uredjajima i MAC adresama. Fritzbox je vrhunski uredjaj. Sad ne znam kako funkcioniše kablovski jer ja imam vdsl i svaka varijanta fritzboxa je super. Pouzdan je i lako se konfiguriše.

Ipak najbolje bi bilo ovo što kaze doggy. Trazi im najobicniji DOCSIS modem uštekaj u svoj ruter i cepaj. To nebi trebalo da bude problem za provajdera.
 
Може да се замени за доксис2.0 модем ја сам тражио, али се губи функционалност д3.0 објашњење им је смешно с обзиром на понуђење брзине.
 
Ima sbb obichne docsis modeme, izgledaju isto ko taj ruter imaju samo 1 lan pozadi. Daju ti njega i tp-link wi-fi u paketu. Meni su pre 3 godine tako dali i kad sam pre godinu dana obnavljao ugovor insistirao sam da mi ostane takav paket opreme.
 
Nazad
Vrh Dno