Šta je novo?

Intel q6600 pomoc

na toj ni dual core ne verujem da moze, intel 925x chipset
 
...da ne otvaram novu temu...
Koje su optimalne temperature u Windows_u...idle za Q600 Revision B3 ?
Imam Tuniq 120mm kuler i varira od 32 do 50 stepeni na full load_u.Vent je zamenjen,stavio sam Shakrkoon Eagle koji ima 3 pina.
Kada je komp ukljucen ceo dan i kada se koristi,ne spusta ispod 42 stepena.
 
Dok god ti u full loadu ne prelazi 60 stepeni dobar si. Taj B3 je losije otporan na toplotu nego C0.

Meni je u idle bio 27 stepeni OC-ovan na 3.2ghz, ali to je sa TR ultra 120 extreme.
 
Nista ne kontam.Lepo sam naneo pastu (AS5).Lepo postavio kuler.Ogroman je hladnjak inace i vent mu stoji u sredini.
Na drugoj konfi imam C2D E8400 koji mi ide 22-23 stepena u idle.
 
Kolika je voltaza? Moguce da si na E8400 ukljucio power saving opcije pa ga downclockuje, a na Q6600 nisi. Takodje racunaj da se greje duplo vise Q6600 jer ima 4 jezgra.
 
Opet moram da davim i gnjavim sa temperaturama mog procesora...Da li neko ima procesor kao moj,tj. istu reviziju i kakve su mu temperature.
Slike koje sam prilozio...komp radi od jutros oko 2 sata i ovo je temp u leru,cim pokrenem Prime95,skoci na 68 i ide do 71 za 15 minuta testa,gde prekinem test.
Kuler je CM GeminII SF524,juce sam opet skinuo kuler,zamenio pastu,ovog puta sam stavio CM pastu,vrlo malo,tek da se razmaze po celom CPU.
U biosu lepo pise,CPU Unclocked,CPU Fan sam stavio na Performance Mode,do sada je bio na Silent Mode i temp su bile oko 55C.
Prva Slika1.png

Druga Slika2.png
 
Poslednja izmena:
Imao sam nekad Gigabyte DS4 ploču i C2Q6600, za svaki dan mi je radio na 3.0 GHz, ali da se setim podešavanja, sad napamet ne mogu. Pogledaću kod burazera, kad sam uzeo i7 njemu sam dao ovo, tu je u komšiluku, imam neka posla pre podne, popodne ću otići do njega. Ako je hladnjak dobro postavljen, moja pretpostavka je da si napon ostavio previsok (ili na automatski). Kao da se prisećam da je default napon za 2.4GHz bio 1.1000V i da je na tom naponu radio i na 3.0GHz bez problema. Doduše, kod mene je bilo na Z600, koji imam i danas i nema šanse da promenim. Proveri podešavanja napona u biosu, sve ostalo stavi na normal, CPU na 1.1000V. Ako ne radi tako, popodne se javim.
 
Ok kolega,hvala puno.Jedino sto sam ja sada na poslu,moci cu veceras to da pogledam.Procesor nikada nije klokovan i resetovao sam bios....
Isti ovaj procesor imam kod burazera u njegovoj masini,revizija je G0 i njemu sa stock kulerom pici u leru 28-30 stepeni,full load oko 49-50.
Dok meni u leru ide izmedju 47-52.Strasno.Taj Cooler Master GeminII SF524 je hladio par Dual Core procesora,neke cak i na 21-22 stepena u leru.
Pastu sam stavljao uglavnom AS5,sada sam stavio CM pastu na q6600 i naravno normalno namestio kuler kao i uvek...ne znam o cemu se radi....
 
Da ali imaš i onu Eist ili treba naći kako se zove kod tebe na ploči u biosu funkcija koja varira (tvoj) procesor (pomoću multiplejera od 6 - 9). 6x266 (1600MHz na negde oko 0.8500V) u idle i 9x266 (2400) na 1.1000V pod opterećenjem. Kod tebe to verovatno nije uključeno i pitanje uopšte koji je napon po default, tako da je tebi u idle ustvari skoro kao pod opterećenjem. Koja je matična u pitanju. Naravno visina napona koji određuje bios ovisi i o kvalitetu matične i napajanja.
 
Poslednja izmena:
Kod mene je masina iz potpisa, Q6600-B6 i trenutne temperature su od 27-32C, po jezgru. Kuler CM Hyper UC, trenutno na 1200rpm.
Procesor nije OC, vec tek nesto malo, zbog delitelja memorije...Pod 100% opterecenjem dodje do 46C i 1900rpm.
NIje odavno ciscen, samo malo usisivacem, a pasta je menjana prosle ili pretprosle godine..
Posto imam dosta hard diskova, podrazumeva se 12cm vent na ulazu i izlazu, iz kucista, tako da je dobro provetreno.
E8400 se ne moze porediti, jer je , ipak, bar tri generacije novije jezgro.
pozz
 
Zilion posto sam siguran da nije do kulera,dobro sam ga postavio....Probao sam na dfi lanparty p35,Xilence ogroman kuler,43 stepena u leru...
 
...cim stignem kucama,provericu voltaze.
Citam sada po guglu i mislim da je kolega salenjak u pravu.
I da je sve tako,kako to uopste moze da se desi,ne kontam.
 
Evo me kod burazera. Pomešao sam q6600 i i7 870, tamo je default napon bio 1.1000V. Kod ovog koliko vidim 1.325V, odnosno na 2.4GHz radi na oko 1.280V. E sad, kad sam ja ovo imao radilo na Z600 kuleru i stalno na 9x333 (3GHz), napon na normal, moćan kuler pa nisam imao nikakvih pregrejavanja. Ovde sad je stock kuler (podešen na smart opciju PWM pa ne obraćaj pažnju na temperature koje su zato i veće) i uopšte ne može da se klokuje. Ali, uspeo sam da na stock 9x266 radi na 1.1000V, stabilno, pa ako je i 1.150 ili 1.200 još uvek je niže od default, pa se igraj malo s tim. Verujem, da na tvojoj ploči neće biti problema da radi sa 1.1V ako primerak dozvoli.

 
Poslednja izmena:
salenjak,hvala puno na trudu.Probam veceras da smanjim voltazu pa cu videti da li ce raditi normalno i da li ce smanjiti temperature...Ako i to ne pomogne,zaista ne znam u cemu je problem.Na mom kuleru imam Rajintek vent 14cm,koji je potpuno necujan i na max obrtaja,tako da mi u biosu stoji cpu fan na performance,kapiram da je to agresivnije,jerbo ostaje samo silent i optimal.E sad,imam i bakarni fabricki kuler od q6600,pa cu videti ovih dana da probam i sa njim.
 
ne,i performance modovi imaju minimum i maksimum br obrtaja,izgasi qfan ili kako se vec zove kontrola obrtaja i radice vent na maksimumu.
 
Naravno, kakav god da imaš hladnjak, ako ne postoji provetrenost kućišta, nikakvo hlađenje nema efekta jer sav topao vazduh ostaje unutra i temp. samo raste.
 
SAM_0680.jpg SAM_0681.jpg SAM_0682.jpg SAM_0683.jpg

SAM_0684.jpg

Nigde ne vidim da mogu da promenim voltaze na procesoru...Sto se provetrenosti tice...komp mi je u ormanu i dobro je provetren,ambijentalna temp. je oko 20 stepeni...
E sada..u biosu pici oko 34-37 stepeni,cim udjem u windows pokazuje 46 minimum u leru.
 
Poslednja izmena:
Možeš uključiti C1E (enable), tada će ti idle freq. ići na 1600MHz, a tada će i idle temp biti malo manja. Tamo u extreme tweaker, šta je dole kad skroz skroluješ, ima još par linija nisi skrolovao do dole. Sad sam našao.
AI overclocker tuner sa auto na manual. Tako će se otvoroti dodatne opcije. Ono što ne razumeš, ostavi na auto, a cpu voltage sa auto probaj 1.1000V ili više.
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/socket775/Maximus_Formula/e3471_maximus_formula.pdf strana 92 i ispred ,... prouči od 88 str. pa dalje.
 
Poslednja izmena:
Eto i mog kmpa...
Uzgred,to dole je vezano nesto za onaj led displej na ploci,ja ga nemam,tacnije,skinuo sam ga,sta ce mi...
 
Taj gemini uopste nije sjajan cooler, ali svakako bi trebalo da bude nize. Meni je na 1.275V isao na 3.2ghz, tako da bi stock trebalo da bude daleko nize, ispod 1.2V.

Ai overclock ides na manual. Onda dobijas opcije menjanja voltaze, tebi je trenutno sve na auto. Takodje cim je tebi southbridge 50 stepeni u biosu meni tu smrdi da je tebi jako losa provetrenost tu.
 
Poslednja izmena:
Pazi,temperatura ploce je skroz ok,ide max do 38 stepeni,dok mi recimo gigabyte x48 isla na 40-42 stepena.E sad,zasto je temperatura u biosu za 10 stepeni manja nego u windows_u preko Speccy programa ?
 
Nazad
Vrh Dno