Šta je novo?

Postgarancijsko održavanje opreme

Učlanjen(a)
09.11.2005
Poruke
199
Poena
319
Delimično pogođena tema,delimično ima veze sa serverima i mrežnom infrastrukturom ali me najviše interesuju u celoj priči brand računari.
Naime, ranija priča vezana za opremu je (van premium ili sličnog supporta od strane vendora) je garancija + mogućnost nabavke rezervnih delova u nekom doglednom roku (3-5 godina).

Imao sam neke naznake da je taj rok smanjen - tipa ukupno 5 godina uključujući i garanciju.
Interesuju me informacije vezane za zastupljene vendore - Dell,HP,Lenovo i sl.

Hvala unapred
 
Poslednja izmena:
Dopuna nečega što sam saznao u međuvremenu:
-za HP proizvode vreme produžene podrške je 5 godina od trenutka prestanka prodaje proizvoda, što bi otprilike i značilo da je minimalna podrška 5 godina nezavisno od garancije.

Kakva je situacija vezana za Dell ili Lenovo?
 
Postoji tačno određen zakonski minimum za rok obezbedjenog servisa za tehničke uređaje, nekada je bio 7 godina, nisam siguran da li se to menjalo u međuvremenu.
 
Mislim da postoji razlika u "obezbeđen servis" i "obezbeđeni rezervni delovi".
Koliko mi se čini i zakon o zaštiti potrošača kaže u periodu garancije beše 15tak dana za konačno ostvarivanje garancije, pa se za neke delove za servere čeka i po 45 dana.
Baš sam i otvorio temu jer sam došao do saznanja da su se neke stvari promenile.
 
"Rok obezbedjenog servisa" podrazumeva kompletnu post garancijsku servisnu podršku što znači da u slučaju kvara uređaja nakon isteka garancije postoji servis koji je dužan da popravi uređaj i uvoznik koji je dužan da obezbedi rezervni deo.
 
Što se tiče samog HP važi pravilo levela supporta koji imaš. 24h, 6H CTR,NBD...
Delovi se relativno lako naručuju iz Amsterdamskog magacina sem u sitaciji da padnu Ratel-u u ruke (sve što na sebi ima reč Ethernet), onda zavlače dve do tri nedelje.
Ni jedan vendor kod nas neće držati delove samo za tebe, sve je sharovano. Ja bih izabrao HP (bivša firma, dobar tim inžinjera) ili IBM (imaju odličan direktan support).
Partnere bih zaobišao u širokom luku, na forumu se pominje Dijalog sa svojim volonterskim radnim mestima za servisiranje servera. Ja se nikada ne bih igrao sa takvim ljudima.
Obrati pažnju da HP servisno lice ne sme da ti uradi bilo kakav upgrade FW ako nemaš neki tip supporta. Takodje ti ne bih savetovao da se igraš i sam da radiš updejtove da ti se nešto ne bi slupalo.
To ne podleže garanciji i koštaće te soma eura po čoveku po danu da ti se to ispegla. Da ne pominjem trajanje elevacija na L3 (factory Support). Nemoj gurati samoinicijativno Kingstone memoriju u server iako je po specifikaciji jako slično.
Dešavale su se jako velike gluposti do toga da baze brljave, gube se paketi a ne vidi se da li je u mrežnom segmentu, brljave serveri...
 
Nazad
Vrh Dno