Šta je novo?

wd 2TB 64MB WD20EZRX, nov A NE RADI?

xWoLf

Čuven
Učlanjen(a)
08.10.2002
Poruke
2,245
Poena
690
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. ADSL
WESTERN DIGITAL
2TB 64MB 7k SATA600 WD20EZRX

http://www.itsvet.com/proizvod/western-digital-2tb-64mb-7k-sata600-wd20ezrx/comp_comp_hdd/26/2327

Kupio sam ga pre 5 dana i imam problem :(
vidim da je uvoznik alti, mada naravno nisam kupio kod njih nego u maloprodaji
stigao je kurirskom službom upakovan u kartonsku kutiju, a hard je bio neotpakovan, u plastičnoj foliji

ja sam ga otpakovao i povezao na kompjuter i doživeo iznenađenje..
kad se uključi samo klikne par puta i stoji tako, smeo bih se zakleti da mu ni motor ne radi..

windows ga ne prepozna po wd imenu vec skida driver (windows7) .
kad se sve završi, u device manageru pise "generic external usb storage"
a u computer managementu pod disk management nema nicega, ali kada forsiram iz menija "scan disks" pojavi se offline disk koji nije inicijalizovan
ali ne moze da se inicijalizuje i pojavljuje se poruka "not accessible"

povezivao sam hard disk preko usb fioke (2 razlicite) i isto se ponasalo...
iskreno, nisam povezivao direktno na sata posto mi je plan bio da bude eksterni za skladištenje

sta vi mislite? da li stigao fabricki neispravan? mozda se pokvario u transportu? mozda nece da radi preko usb?

pomagajte
 
99% je problem do USB fioke, jer je moguće da ne podržava veće diskove. Poveži na SATA i ima da radi sigurno.
 
Uradi kao što je predložio poolmaker, jer je to najjednostavnije i najbrže i time si eliminisao sve potencijalne probleme oko USB kućišta koji mogu da postoje. Ne znam o kom USB kućištu je reč, ali jedan od problema može da bude da USB ne može da isporuči dovoljnu količinu struje za WD disk, a za Toshiba disk može.
 
samo da znate, upravo sam povezao hdd na sata port i situacija je jos gora.. windows ga uopste ne vidi ni kao disk kome ne moze da pristupi ni kao genericki usb storage
samo se zavrti motor (ono tihe zujanje koje se polako izgubi na pocetku), klikne par puta, onako odsecno.. i nista
kad restartujem racunar, bios se zaglavi u pokusaju da detektuje novi sata uredjaj (ne moze da ga detektuje ali oseca da necega ima) a disk klikce li klicke.. i to 2 puta kratko/odsecno, pa pauza sekundu dve, pa opet klikne par puta i tako unedogled...

kud sam se odlucio za wd green, tako mi i treba :(
 
Ma nema to veze što je WD i Green, dobio si DOA disk, vrati ga odmah u roku, uzeos si preko net-a, moraju da ti vrate pare ili zamene.
 
mrtav diskac. Trk u prodavnicu
 
Ma nema to veze što je WD i Green, dobio si DOA disk, vrati ga odmah u roku, uzeos si preko net-a, moraju da ti vrate pare ili zamene.

U Postu Srbije je stigla kamara WD Green-ova od kojih neki imaju bad sektore direkt iz folije...
 
u vezi DOA diskova, posto vec pocinju da me blago nerviraju - imam par pitanja:

- kakva je obaveza prodavca u slucaju da uredjaj/HDD stigne fabricki neispravan (ili iz nekog drugog razloga)? Ako ja odmah prijavim problem, da li je postupanje isto kao kad se nesto pokvari posle 2-3 meseca, ono vratis im uredjaj - oni ga posalju na servis pa cekas 10 dana kao k0nj.. pa kad serviser da svoje misljenje onda ti daju drugi? Meni je licno i od ovoga muka. Svi su ljubazni i predusretljivi kad treba da prodaju/uzmu pare, a kad treba da ispostuju ostecenog/nezadovoljnog kupca onda se ponasaju rutinirano, bez istinske zelje da pomognu.. Oni poslali HDD u servis na utvrdjivanje kvara, a ti xwolfe cekaj 3-4-5-10 dana, kao da meni HDD ne treba nego laganica... Da li to bas tako mora po zakonu i proceduri, ili je prodavac duzan da musteriju ispostuje pa makar mu dao i drugi uredjaj a oni neka se zezaju sa servisom?

generalno, ja jos uvek verujem da ce se brzo resiti problem, ali vreme prolazi - plus su danas bili vrlo nezainteresovani za saradnju. Sve to sam dobio od informacija je da je HDD poslat na servis i za njih se tu prica zavrsava

konkretno radi se o EMMI, HDD su uzeli kod altija a serviser koji je i gde je - ne znam
ako neko zna ili radi u emmi-ju ili je vlasnik istog, zamolio bih da mi se javi na PM pa da resimo problem bez da ja cekam servis i njihovu "milost" da se rese da pogledaju neispravan HDD

sta vi mislite o svemu tome osim mozda "da je to uobicajena slika i prilika srpskog trzista"
 
Izgleda da WD Green-ove sada i nije baš najpametnije uzimati, s obzirom na ovako čest DOA.

@xWolf

Na žalost moraćeš da čekaš. Ako si ga uzeo online trebao si da tražiš pare nazad, bez prijavljivanja da ne radi, pošto tako moraju da ti vrate pare. Kad reklamiraš ide postupak. Neverovatno zvuči, ali tako je.
 
Poslednja izmena:
hdd se uzima samo i iskljucivo onlajn,ka sto je ringeraja rekao,samo vratis i trazis pare nazad,jer u slucaju da je funkcionalan disk,a da vec u startu ima bed sektore garanciju nisu duzni da uvaze.
 
cek, znaci oni zadrzavaju pravo da proglasi funkcionalan hard disk sa bad sektorima kao nesto normalno, da musterija nema pravo zamene???
a sta je sa zakonom o pravima potrosaca i zastiti istih?
koje je ovo ludilo kod nas?
:(

p.s.
ponavljam, posto znam da je vecina vlasnika ili ljudi koji odlucuju po tim firmama u beogradu, potekla sa ovog i slicnih sajtova/foruma... neka mi se javi na pm da to zavrsimo kako treba
meni je crkao hard disk a ne mogu da ga zamenim, zbog glupih procedura.. koje mogu da se tumace ovako ili onako, a radnike bas briga jednom kad roba i novac zamene vlasnika.
zar oni misle da ja serem pare pa mogu da bacam na hard diskove, dok me oni zezaju?
dok se oni igraju zakona, ja sam razapet ni tamo ni ovamo. nit imam stari hdd nit imam novi?
 
Poslednja izmena:
prosto je tako,njih zanima samo jel' disk radi u okvirima specifikacija ili ne.sve ostalo je dobra volja.i nije to do toliko do naseg trzista,svi proizvodjaci cak imaju svoje tool-ove koji testiraju jel' disk podleze reklamiranju ili ne (a manje vise svi testiraju rad unutar specifikacija),i niko nigde ne pominje lose,nestabilne sektore.prosto,stara i prevazidjena tehnologija,kojoj ce jako brzo odzvoniti.zato ja licno vise za moje licne potrebe ne kupujem nove diskove,sacekacu jos to godinu dve dok nand ne preovlada pre nego sto ce mi neko iz dzepa uzeti pare za nov storidz disk.
 
pa... ovaj moj nece ni da bekne...
samo klikce i u sata konekciji ne moze ni da se indentifikuje dok preko usb fioke se prijavljuje ali je nedostupan (klikce u oba slucaja i tako se ponasao od prvog ukljucivanja pa sve dok nisam digao ruke i reklamirao/poslao ga nazad

sve se plasim da ce ga ovi u servisu rastezati kao zvaku i da cu se nacekati na novi hdd
 
Izgleda da WD Green-ove sada i nije baš najpametnije uzimati, s obzirom na ovako čest DOA.

@xWolf

Na žalost moraćeš da čekaš. Ako si ga uzeo online trebao si da tražiš pare nazad, bez prijavljivanja da ne radi, pošto tako moraju da ti vrate pare. Kad reklamiraš ide postupak. Neverovatno zvuči, ali tako je.

A zar ne važi ono pravilo da u roku od 7(ili 14) dana od trenutka kupovine možemo da tražimo povrat novca ili zamenu proizvoda?
 
Važi, ali on nije tražio da mu zamene disk, već je pokrenuo reklamaciju zato što ne radi.
 
to moze samo i iskljucivo ako si ga narucio onlajn,imas 14 dana fore da ga vratis kao prosto neodgovarajuci i da ti odmah vrate kes na ruke.da sam bio na xWoLf-ovom mestu,ja licno bih uslikao fiskalni,garanciju,propustio disk kroz WD data lifeguard tools,poslao kod lepo WD-u u paketu sa slikama fiskalnog i garancije,vratio disk gde sam ga kupio,i zahtevao na licu mesta novi,i to da ga lepo prikljucimo i testiramo.ukoliko (a verovatno bi) bilo zatezanja,pripretio trzisnom i lepo im rekao da je WD dobio sve crno na belo.ako opet ne bi popustili,lepo bih se isetao i cekao odgovor WD-a.znam da zvuci ruzno,ali ko sebe cuva i bozanstvo po izboru ga cuva. ,) prosto ne volim da se oslanjam na domace trgovce,naocito ne za diskove (jedan od razloga zasto ih u zadnjih godinu i kusur kupujem iskljucivo polovne).
 
pa kad sam zvao i rekao da disk ne radi.. samo su mi rekli da im posaljem nazad i dalje ce sve da ide po redu
samo se plasim da taj red ne potraje jos nedelju dana, a ja nemam disk :)
 
WD ima jako korektnu politiku da se njihovi diskovi propuste kroz softver,ako izadje kod i disk je u garanciji dobijas momentalno zamenu,ali nazalost taj mehanizam kod nas ne radi,zato bi ja pribegao akrobaciji koju sam gore opisao.
 
Sta god da je pokrenuo, bilo reklamaciju ili servis, uredjaj koji se vraca mora prvo da se testira da li je u ispravnom stanju. Ako nije proverava se zasto nije. U suprotnom bi mogao da uzmes HDD na primer preko neta, ispadne ti posle nekoliko dana i ti u roku od 14 dana trazis pare. Svaki povrat podleze kontroli.
 
a ta kontrola traje danima
zato sto su kupci po defaultu prevaranti pa ih treba raskrinkati?
ma daj?

bas me zanima da li je tako u zemljama EU?
a da, mi nismo u EU, bas lepo... vazno da je tomovace i ruske brace u izobilju :)
 
Ja sam tražio zamenu ili povraćaj novca za monitor sa probijanjem svetlosti, i kažu da mora u servis na procenu.

Nije pomoglo ni moje insistiranje na 14 dana, ni pominjanje da ću potpisati zahtev za raskid ugovora sklopljenog van prostorija prodavnice.
 
cekaces novi oko 2 nedelje. to je prosek
 
neka mi neko posalje na pm mail/telefon od vlasnika emmi-ja ili nekog ko se nesto pita tamo.. od ovih izdresiranih radnika i radnica i tako nema nikakve koristi
vrte jednu istu pricu kao roboti, da li zato sto su kvalifikovani da budu papagaji, ili su tako instruisani - ne zanima me... zanima me sta ce da kaze neko "bitniji" od njih?
 
Meni samo jedna stvar nije jasna. Zasto mislis da si povlascen u odnosu na ostale pa bi tebi direktor emmija/altija trebao licno da sredi reklamaciju? Ne razumem zaista.
Da si lepo odmah trazio pare nazad do sad bi sve resio ali si bio brzoplet. Sad ces morati da sacekas 15-20 dana i to ti je to. :)
 
Okreni brate 032/340140 i trazi Slavka Veselinovica
 
Proces reklamacije počinje‚ kod trgovca, tj u radnji gde ste proizvod i kupili.

Tražite od trgovca da vam dâ, da popunite reklamacioni list gde ćete navesti koji problem sa proizvodom imate (opis neispravnsoti) i ako se ista utvrdi, na koji način želite da se reklamacija reši tj. problem sanira. Prema Zakonu o zaštiti potrošača (član 54.) imate pravo da izaberete da li želite opravku ili zamenu, pa je potrebno i da to naglasite prilokom reklamacije i da se to unese u reklamacioni list. Kada vi ili trgovac završite sa pisanjem reklamacionog lista pročitajte navedeno i tek onda potpišite. Jedan primerak ostaje vama.

Trgovac po zakonu ima do petnaest dana da odgovori na vašu reklamaciju u smislu kako će se ona rešavati. Trgovac može odneti robu u ovlašćeni servis ili je predati uvozniku tj. proizvođaču radi dijagnostikovanja problema.

Ako neispravnost nije napravljena vašom krivicom, već je recimo loš kvalitet ili fabrička greška, a desila se u periodu manjem od šest meseci od dana kupovine, smatra se da vam je prodato neispravno i imate po zakonu pravo izbora da se tzv. nesaobraznost otkloni popravkom ili zamenom proizvoda. Ovo pravo imate i posle šest meseci do navršene dve godine, ali se ono po zakonu ne podrazumeva, već je podložno dokazivanju, i zavisi od prirode robe i prirode kvara.
Izvor: http://www.ceps.rs/pitanja-i-odgovori

Sećam se da su meni u radnji npr. na PiSi**** rekli ako u roku od 7 dana nisam zadovoljan kupovinom mogu da vratim ili zamenim za nešto drugo...
 
Poslednja izmena:
mene su izmanipulisali..
radnica mi nije ni rekla moja prava, ja ****** malo sam se i zbunio.. nisam bas citao zakon.. ali mislio sam da ce prica ici "posaljite nam neispravan hard, saljemo vam ispravan" a ne "posaljite nam neispravan hard pa cekajte 100 godina da dobijete drugi" a vracanje novca niko nije ni spominjao

svakako da tim novcem ja mogu da kupim isti taj hdd kod druge firme, ali ja hocu hdd, a ne novac. hocu da kazem nemam ja problem (bar sam mislio da nemam) sa emmi, ne treba meni moj novac samo neka mi sto pre daju drugi hdd.. ali prc
 
jos uvek nisam dobio novi hard disk tj. zamenski kako ga trgovci zovu.
neke stvari su se izdesavale:

1. zvao sam Alti servis, gde mi je ljubazna ali nazalost nezainteresovana (pod izgovorom da ima puno posla, izvinite, ne mozemo sve da stignemo tako brzo....) radnica obecala da se razgovarati sa direktorom (u Beogradu, ne ovim u Cacku) i da joj na mail sve posaljem u pisanoj formi, zajedno sa slikom racuna. Ja to uradio sve i pozvao sutra cisto ono da proverim da li je pogledala mail, racunajuci da jeste - kad ono nije.. bukvalno ga je posle 16 sati citala dok sam ja sa druge strane slusao.. pa je rekla a pozovem za par sati dok vidi sa direktorom, sto sam ja i uradio.. na kraju se svelo da ce mi poslati zamenski HDD nazad u onu EMMI radnju gde sam i porucio isti i da ako me oni sutra ne pozovu, da ih ja pozovem posle 14:00
2. naravno ovi iz EMMI ne zovu, nego ja to uradim u 14:00 i prvo me muski glas zamoli da pozovem za pola sata zato sto su u guzvi.. pa posle pola sata ja ispricam ukratko moj slucaj, on nema pojma o tome ali ce da vidi sa koleginicom.. koja nema pojma ali ce da pogleda da li je nesto stiglo.. kad ono jeste stiglo jos tog jutra "ali nisu imali vremena da pogledaju" pa posto je vec petak posle podne, a kurirske sluzbe robu preuzetu u subotu ne isporucuju u ponedeljak nego kao da je predata u ponedeljak, u utorak, sacekace ponedeljak da posalju.... bla bla bla

a ja slusam i kuvam samo.. pa pogledajte i sami kakvi su tupsoni neodgovorni.. rastezu natezu, servis, provere (kao da je kupac kriminalac i prevarant, a kako mi se cini - pre bi ta kvalifikacija mogla njima da se prikaci) ne pokazuju ni minimum interesovanja da pomognu kupcu u nevolji, sve je drugo prece.. umesto oni mene da zovu ja moram da se natezem sa njima i podsecam ih na mail, da provere postu i sl. kako ih samo nije sramota??

ljubazni su i prijatni samo kad sve ide bez trzavica, a njima u prilog - da prodaju robu i dobiju novac. Kad stvari izadju iz uobicajene rutine, umesto da se zaloze jer i sami snose odgovornost, ne daju ni 5 para..

neka im je na cast i bruku, ali ja vise nikad nista necu naruciti u winwin/emmi/alti a isto cu preporuciti i svim svojim prijateljima da te sarlatane izbegavaju i zaobilaze u sirokom luku. firma sa toliko prodavnica i tolikim prometom se cigani sa musterijama za (verovatno) zanemarljiv % reklamacija, umesto da im izadju u susret i daju nove uredjaje (ne sumnjam da ce se snaci sa vracenim) oni se natezu sa njima preko servisa, a vreme prolazi i prolazi.. sta ako je nekome hitno, ako mu je hdd neophodan?

cuo sam da nije nista bolje ni kod ostalih srpskih prodavaca, osim par izdvojenih svetlih tacaka (necu da ih pominjem... osim ako neko bas insistira)

jednostavno kako vas nije sramota.. vas iz tih firmi koji SIGURNO posecujete benchmark, I CITATE ovo??? ako ne svi bar neki od vas?

secam se zlatnih 90-tih i ranih 2000-tih.. tad nije bilo ovoliko "legalnih" firmi sa gomilom prodavnica nego se hardwer prodavao po kucama i stanovima, na crno.. a ljudi su u domacoj radinosti sve to radili i oglasavali se po newsgrupama.. pa vise je kupac bio zasticen kod tih divljaka nego kod ovih legalnih? secam se, uleti nesto neispravno covek bez pogovora mi daje drugi uredjaj a stari/pokvareni zadrzava. covek me upamti posle 2 kupovine i prepozna mi glas preko telefona, iako puno radi i ima ko zna koliko ljudi poput mene. A ove sekretarice, direktori i priuceni trgovci ne mogu da me se sete ni posle 3 poziva, plus sto moram svaki put da im ispocetka objasnjavam u cemu je problem - kao da su *****i (ili ih jednostavno zabole???)

toliko... voleo bih da za kraj teme, cujem sta drugi misle? da li preterujem ili sam samo realan?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno