Šta je novo?

Note 3 neo

^ Opcija za LTE zavisi od telefona, a ne od SIM kartice. Opcija se nalazi u standardnim mrežnim podešavanjima.
 
Znam ja to ali u opcijama nemam podešavnja za LTE a telefon je Note 3 neo N7505 LTE.Ništa mi nije jasno.Ajde ako neko koristi ovaj telefon neka pogleda u opciji Mobilne mreže koje opcije postoje.Nadam se da ne tražim puno.Zahvaljujem unapred.
 
Ljudi ima li ko ovaj telefon?
 
Znam ja to ali u opcijama nemam podešavnja za LTE a telefon je Note 3 neo N7505 LTE.Ništa mi nije jasno.Ajde ako neko koristi ovaj telefon neka pogleda u opciji Mobilne mreže koje opcije postoje.Nadam se da ne tražim puno.Zahvaljujem unapred.
Da dobiješ opciju za LTE prvo moraš sačekati nek je Samsung otključa za naš region ili da flashujes software za region koji ima otključanu tu opciju.
 
A može i ovako da proba:

https://smokeys.wordpress.com/2014/04/06/how-to-enable-lte4g-on-samsung-galaxy-note-3-sm-n9005/

tj. ovako:

On NOTE 3 there is no option of LTE in network selection mode, all you get is WCDMA(3G) and GSM.
There is a way to enable LTE in network selection mode follow the steps bellow.

***NOTE YOU NEED A ROOTED DEVICE***
[If you don't know how to root, just leave a reply bellow and i will let you know]

Step 1: Download ES File Explorer https://play.google.com/store/apps/d...gs.android.pop
Step 2: Grant Root Permissions to ES File Explorer in settings of the app
Step 3: Goto system/data/property
Step 4: Open file called 'persist.radio.lteon

images.jpg

Step 5: Change the default value to true
Step 6: Save the File and Restart your device.


Jes` da je u pitanju NOTE 3 (ne NEO), i da treba root, al` ajd, možda nekom pomogne...
 
Jednostavnije mu je da flesne rom nego da se igra sa ovim fajlovima.
 
Eh sad... Ako ima root, pre će ovo da završi, nego da flešuje rom, vrati podatke, vrati aplikacije (sa ili bez Titanium)...
 
Zahvaljujem na odgovorima,ovo za rootovane telefone sam i ja pronašao ali se ne usuđujem da ga rootujem zbog Knoxx countera jer mi baš nije do kraja jasno kakve su posledice.Probaću sa zamenom roma samo da iskopam koja verzija ima uključen LTE.
 
Da se javim da je problem rešen(đavo mi ne da mira:d).Preko Odina flešovan rom za područje Francuske i u opcijama se pojavila mogućnost za LTE povezivanje.Inače ništa od programa,poziva,poruka nisam izgubio sve je vraćeno kako je i bilo:smoke:.Kako i zbog čega nije mi jasno....
Još jednom zahvaljujem na pomoći.
 
Zato što odin flešuje samo system, recovery, kernel itd, ne dira ti data particiju na kojoj su programi i podešavanja.
 
nisam ranije video ovu temu... imam ovaj samsung galaxy note 3 neo, ako vas interesuje nesto, pitajte :)
evo scr. iz podesavanja za mrezu.

da li bi trebao da stigne neki regularan update koji ce omoguciti LTE opciju ?
da li ovaj fon moze i bez toga automatski da se prebaci na LTE mrezu ako je nadje?
2015-03-28-20-56-52.png
 
Isto je kao kod mene pre flešovanja roma.Naravno da ne može da se prebaci na LTE jer je i nema u opcijama.Telefon ti je iz Mađarske kao i moj ili je od operatera?Regularnog update teško da će biti,možda kada dođe Lolipop a to će se izgleda odužiti po nekim poslednjim informacijama.
 
iz mađarske... može li step-by-step kako si ti rešio to ? može li neki lolipop da se flešuje na njega ili... ?

kada sam uzeo od telenora LTE karticu, nije vise hteo da se zakači na 2G mrežu. samo 3G.. možda bi ovo rešilo i taj problem da ne moram menjati karticu ponovo... (koja mi normalno radi u lumiji 830)
 
Poslednja izmena:
Nema još Lolipopa za ovaj telefon.Vrlo je prosto,na Sammobile skineš rom(ja sam skinuo rom za Francusku) i preko Odina 3.09 ga flešuješ.Uputstvo je ispod linka za skidanje roma,naravno i Samsung drivere moraš imati instalirane na compu.
rom:http://www.sammobile.com/firmwares/download/44564/N7505POUCOB1_N7505OXACOB1_XEF/
Odin:http://odindownload.com/
driveri:http://www.mediafire.com/download/7iy79emc0bf1fb4/SAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones.exe

I da,ako nešto zezneš ja nisam kriv.Kod mene je prošlo bez ikakvih problema.

Screenshot_2015-03-28-21-26-30.png
 
Poslednja izmena:
Još nešto,na telefonu sam uključio USB debuging iako to u ovom uputstvu nigde ne piše(pročitao sam na drugom mestu) i u Odinu rom "uvukao" kroz CSC opciju pošto ima više opcija sve zavisi da li flešuješ rom,modem ili nešto drugo.
 
nemaš u opcijama i Samo LTE?
sutra ću srediti to ako stignem.
 
Nema,to je ono što mi se ne sviđa.
 
uploadfromtaptalk1427621274873.png

uradio sam, proslo je sve ok. dobio sam lte u opcijama ali i dalje nece da se nakaci na 2g mrezu sa telenor lte karticom.
 
Ja sam zamenio karticu dan posle puštanja LTE mreže mada nisam siguran da sam dobio uSIM karticu jer su me u Lazarevcu gledali belo kada sam im rekao zbog čega menjam sim karticu.Jedino ako sve novije podržavaju LTE.Mada ima još vremena,neće to skoro zaživeti van većih gradova.
 
ne svidja mi se ovaj poljski. ima li negde da se nadje onaj rom sto sam imao, za nase trziste? nisam radio nikakav backup ranije...
 
onaj mi je bio brzi i stabilniji. ne mnogo ali primetim razliku.
 
Trebalo bi vratiti na fabrička podešavanja,mene je mrzelo.Uskoro će Lolipop pa ću se strpeti dotle.
 
Očekuje se u Q2 2015,znači april-maj-jun.
 
Danas zamenio sim karticu,uzeo uSIM i odmah problemi.Naime telefon neće nikako da radi na 2G mreži samo na 3G,probao zamenu sva tri modema koja postoje za ovaj telefon i svuda isti problem.Da li ima rešenja za ovaj problem ili se vratiti na stari SIM?
 
i kod mene je potpuno isti problem. telefon nece da se nakaci na 2g mrezu od kako sam uzeo telenorov usim. imam i jednu mts karticu koja mi je bila u lumiji 830, i morao sam da zamenim kartice. sada mi telenorova usim kartica radi normalno u lumiji 830 a mts u note 3. ne verujem da ima nekog resenja. ocigledno da nesto nije kompatibilno.
 
Probaću sa još nekim romom kada budem imao vremena,ne verujem da je do telefona.
 
ocigledno da imas vise strpljenja od mene za to, pa ako nekako uspes da resis problem, pisi da resim i ja :) jesi li probao da vracas rom koji je bio na telefonu, za nase trziste?
meni rece drugar koji ima note 4 da je normalno koristio 4g iako ga nema u opcijama u telefonu, da li je to bas tako, nisam siguran
 
Nazad
Vrh Dno