Šta je novo?

Pomoc ne mogu da se konektujem na mobilnu mrezu

Saruman

Cenjen
Učlanjen(a)
10.01.2012
Poruke
106
Poena
170
Pozdrav svima.
Uradio sam factory reset na klonu s5, radi se o Alps GT-I9600 modelu (bar tako pise u CPU-Z). MT6589 1.6GHz, Mali-400MP sa 2gb rama, specifikacije su sa CPU-Z. E sad problem je sledeci, ne mogu da se nakacim na mobilnu mrezu, tacnije na Mts. Telefon nije moj, koliko znam drugarica ga je vec ranije dekodirala. E sad ne znam da li je moguce da se zbog factory reseta ponovo kodirao!? Ako jeste da li neko zna kako ga mogu otkljucati a da ga ne nosim u servis? Ako neko zna molim vas da mi odgovorite ovde ili na PP objasnite postupak. Telefon normalno funkcionise, osim mreze. Kod signal bara (crtica koje pokazuju jacinu signala) stoji lupa. Telefon se posle factory reseta normalno upalio, tj nije mi izbacio poruku pri paljenju da je sim lock-ovan.. Ako vas jos nesto interesuje slobodno pitajte, odgovoricu u sto skorijem roku.
P.S. U telefonu je Mts kartica, mada nemam ni jednu drugu karticu sa kojom bi probao da li bi radila.

Edit: Probao sam i Telenor karticu, isti slucaj kao sto je i sa Mts karticom..
Edit 2: Pokusao sam hard reset i opet nista, i dalje nije moguce konektovati se na mobilnu mrezu. IMEI unknown/01.. Ako ista znaci radi na 4.4.2
 
Poslednja izmena:
Izgleda da ti je izbrisan imei
To se desava cesto ako je mtk čip.
Probaj na googlu imei restore mtk. Meni se isto desilo i nije veliki problem vratiti ga na 6589.
 
Poslednja izmena:
Ja sam vracao isto kolegi na tabletu, za par minuta sam izguglao resenje. Ukratko, trebao je root da se iscupa fajl u kojem je upisan imei tj. trebalo bi da bude (ili 2 ako je dual sim), da se uz pomoc nekog programceta generise, upise, i vrati na mesto. Takodje ima neka fora da se online proveri imei da li se negde koristi ili je slobodan. Nije neka mudrost, ovo sam napisao po secanju proceduru, za naziv programa i sve ostalo google.
Naravno prvo proveris sa *#06# da li imas upisan imei, ako ima onda verovatno nije to problem.
 
Poslednja izmena:
Sad cu pokusati pa sta bude... Ako ne uspem eto mene nazad na forum. Hvala na odgovorima i zivi bili.
 
Resio sam problem. Bili ste u pravu, bio je problem do IMEI-a. Ubacio sam IMEI rucno tj putem Engineering mod-a.
Hvala vam na pomoci!
 
Sad, umesto zahvalnosti, ovde postavis opis kako si to uradio sa linkovima i nazivima programa koje si pritom koristio.
Forum nije besplatna tehnicka pomoc vec mesto gde se znanje razmenjuje za neko drugo znanje.

Tako ces i ti da omogucis nekom drugom da resi slican problem, isto kao sto su tebe naveli gde da potrazis problem i na koji nacin da ga resavas.
 
Sad, umesto zahvalnosti, ovde postavis opis kako si to uradio sa linkovima i nazivima programa koje si pritom koristio.
Forum nije besplatna tehnicka pomoc vec mesto gde se znanje razmenjuje za neko drugo znanje.

Tako ces i ti da omogucis nekom drugom da resi slican problem, isto kao sto su tebe naveli gde da potrazis problem i na koji nacin da ga resavas.

https://www.youtube.com/watch?v=oS1S1fNbJZw
Promena IMEI-a je jako jednostavna, samo ispratite postupak sa klipa i to je to. Za one koji ne mogu da pristupe Engineering modu preko koda mozete skinuti aplikaciju sa Play stora,
MTK Engineering Mod - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.themonsterit.EngineerStarter&hl=sr
Napomena, ovo vazi samo za telefone sa MTK cipsetom!!!
 
Nazad
Vrh Dno