Šta je novo?

Postolje / cooler

nvelja

Slavan
Učlanjen(a)
27.12.2007
Poruke
227
Poena
319
Da li neko može da predloži kršteno postolje za lap, sa akcentom na hlađenje, ne na ergonomiju.
Dakle, da je baš ustanovio da su temperature pale. I za koliko je realno očekivati?
 
Imam ja cooler masterovo, svakako da obara temperature, e sad moj acer i ne uključuje često svoj kuler, što znači da na procesoru nećeš dobiti ništa, kućište će svakako osetiti i hard disk, mada je dosta bučno, kao desktop
 
Cooler master notepal u3 plus kupi.
 
Moj predlog je http://www.coolermaster.com/mobile/laptops_and_ultrabooks/notepal-ergostand/

Ja i zena imamo po jedan i izuzetno smo zadovoljni. Funkcionise super i kada lencaris u krevetu i kada radis za stolom sa tastaturom i misem na primer. Vrlo bitna stavka je podesavanje visine. Druga bitna stavka zbog koje bih ponovo izabrao ovaj a ne novije modele je sto drzace koji pridrzavaju laptop da ne sklizne mozes da pomeras levo/desno po nekoliko cm pa mozes da smestis ruke kako ti odgovaraju. Ergo II i III imaju fiksne a to ume da bude problem kada radis bez eksterne tastature a imas nagib.

Ima ja mislim 3 USB porta tako da mozes da kacis miseve i slicno bez problema. Ventilator se podesava i ne cuje se nesto preterano ni na najjacoj brzini. Zbog velicine se okrece sportije i manje se prlja od prethodnih modela koje sam imao (Notepal W2 i jos neki stariji model, ne mogu da se setim).
 
Ciscenje i menjanje paste je jedini lek ako imas problema sa temperaturom... Ako je u garanciji onda najbolje do servisa da ga odneses, vise ti se isplati to. Za 1000 din. mislim da ce ti to odraditi (oficijalni servis, da ne bi izgubio garanciju)... Imam dva kulera ali sam iskljucio oba zato sto samo jos vise ubacuju prasinu u laptop... To je tacno 1000%... Obore temperaturu oni, ali to je smesno... Dovoljno ti je da kupis onu plasticnu podlogu koja podize lap top od stola, i to ga dovoljno hladi. Redovno ciscenje je lek! Moj laptop cistim barem jednom u 2 meseca i temperature su super... Nadam se da sam ti pomogao... :)
 
Nazad
Vrh Dno