Šta je novo?

BLACKBERRY Q10

DARK SIDE

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
04.01.2005
Poruke
5,703
Poena
470
Posedujem ovaj telefon pa ću,zarad koristi forum zajednice, podeliti sa vama moja iskustva.
Telefon je izuzetno ergonomičan i leži odlično u šaci... Veličina je idealna i za džep.Kvalitet kućišta je jako dobar. telefon je čvrst i daje sasvim decidan utisak kvaliteta.

Ekran je odličan(3.1 inch) i daje 720 x 720 - 328 ppi.Slika je zaista prijatna za gledanje(rezolucija sa dakvim ppi dala je jako detaljnu sliku) a pogotovo mi se sviđa opcija ručnog podešavanja tona boje ekrana.Tako da ljudi, koji vole blagi žutu boju bele pozadine, mogu to i da lako odaberu.Ili ko voli plavičasto belu, takođe, jako lako može na klizaču to da odradi.
Primer:
q10.png
img20150116193655.jpg
[/url]
img20150116193700.png

img20150116193705.png

BAterija je 2100 mAh.
blackberry-q10-baterry.jpg

Za razliku od pređašnjih BB telefona autonomija baterije ovog telefona je odlična. Meni u proseku traje 2 dana( ne uključujem 3g inače).Na nekim testovima sam video da sa 3g traje jedan dan komotno.
U svakom slučaju, u kući imam i iphone 5 pa mogu reći da je baterija duplo bolja od iphone 5.
Pozadinska pločica tj zatvarač je odlično urađen od karbonskih i plastičnih vlakana...Odaje lep utisak.
blackberry-q10-smartphon.jpg

Sviđa mi se krupna,prednja dioda, koja jasno ukazuje da imaš notifikaciju. Jako mi se dopada mini HDMI konektor pa sve slike i video snimke pokazuje prijateljima preko kabla na TV-u. Retko kod telefona da danas ima.
WIFI je izuzetno jak i brz. Imam Sony xperia z3c, koji odlično hvata wifi i mogu reći da je na q10 snaga prijema oko 10-15% bolja.Odlično hvata wifi po kafićima,gradu i sl. kada može da vam zatreba free wifi.
Zvučnik je ubica. Nisam video još da mono zvučnik sa malom telefonu ima takav bas, jasnoću i snagu.. Bio sam totalno iznenađen.
Kvalitet razgovora je odličan a slušalica je totalno jasna.
Tastatura je priča za sebe....Kucanje je uživanje i nema grešaka kao na touch screen telefonima..Tastatura je malo veća nago na Bold modelu. Odziv tastera je ubistveno dobar. Ne postoji telefon sa boljom tastaturom na svetu.To mugu da potvrde svi testeri na netu.
Kamera je 8 mpx, 3264 x 2448 pixels, autofocus, LED flash, Geo-tagging, face detection, Video 1080p@30fps, a prednja je 2 MP, 720p. Kamerom sam jako zadovoljna jer je jako brza i daje jasne slike...Negde je u rangu Iphone 5.
Telefon je,sve u svemu, mali dinamit... Mali fon ali odličnog kvaliteta i jake baterije.
Software je opet priča za sebe: meni se jako dopada što za svaki program možete dodeliti posebno zvono.Kod androida sa Kit kat_to ne može..Ovde bukvalno za svaku aplikaciju, zvono, kalendar, poziv i sl može da se dodeli drugačije zvono.....Stvarno vrh!
Notifikacije su mu odlične a kretanje kroz meni jako brzo. Sve je intuitivno i ako prvi put koristiš Bclakberry jako brzo se ušemiš.Radi za medalju.nema lagova i zakucavanja.
Jedini minus, koji ovom telefonu mogu dati je: moraš da se snađeš da bi ubacio Instagram app ili viber. Ali to je pojašnjeno na netu kako ide.Ja nisam ubacio.Koristim whatsup.

Toliko za sada.Moram da prekinem, pa nastavljam dalje sutra..
 
Poslednja izmena:
@ DARK Kakav je call quality, da li je zvuk u slusalici jasan i glasan? To me bas zanima, posto uskoro moram da menjam sekundarni telefon, a on mi je uglavnom za razgovor.
 
@ DARK Kakav je call quality, da li je zvuk u slusalici jasan i glasan? To me bas zanima, posto uskoro moram da menjam sekundarni telefon, a on mi je uglavnom za razgovor.
Nisi video gore. napisao sam... Bices jako zadovoljan. Inače kod BB je razgovor kvalitetan jako. Generalno ceo uređaj je jako kvalitetno napravljen. bio sam u servisu kada ga je moj drugar pre nekoliko meseci otvarao... Jer je neki genijalac iskrivio pinove prilikom vađenja sim kartice i tada je serviser reko da kvalitet spojeva, ploče, štampe, delova.... nije do sada video u tom kvalitetu... a čovek se bavi servisom već 10 godina... Signal mu je odlican a slušalica savršeno jasna. sutra nastavljam pisanije.. Sada sam na fonu van kuće.. Pozzz
 
Pa da nastavim: Kod notifikacionog bar-a, na vrhu telefona može lako da se dodaju prečice za skoro sve... Lapmpa tj svetlo je katastrofalno jako( mislim da je kao na note 3, koji sam imao ili još bolje). Tu prečicu sam stavio odmah...Ostalo je klasika: wifi,brightness, bluetooth..... Ono što mi odgovara je: ako npr. pritisnem simbol skraćenice wifi isključiće ili uključiće wifi.Ali ako pritisnem bar traku za wifi, mimo simbola wifi, dobiću opcije u settingsu za wifi. Jako korisno. Kod androida ide sa dužim držanjem na ikonu ali se ovde na BB instant ulazi. O blackberryHub-u je bilo mnogo reči na netu pa neću da vas davim...Jako je praktičan i spada u najbolje na svetu ( ovo dolazi od mene,a klasičan sam androidaš :) )
Obzirom da sam poslovni korisnik, kalendar mi je jako bitan i tu BB dolazi do izražaja: meni je uređaj onoliko user friendly, koliko malo mi koraka traži da ostvarim cilj. A to je kod BB odlično.Postavljanje podsetnika u kalendar je nešto jako lako i brzo.KOd andoida su malko zakomplikovali oko vremena.Ovde nema greške.Dobiješ odmah sve.
Jako zgod na stvarčica je noćni režim telefona. Prikazuje lep i vidljiv a opet nenametljiv sat.
IMG_00000450.png
Kucanje poruka i mailova je toliko lako sa ovom tastaturom da sve više izbegavam, inače odlični sony z3c. Jednostvano touchscreen ne može da se meri sa preciznošću fizičke tastature.
Početni,zaključani ekran daje obaveštenja takođe a moguće je dodati i svoje poruke za dobar dan.


Ako imate Visa i druge kartice, ovaj fon ima NFC i može preko grane da se koristi za plaćanje u modernom stilu ali prihvata i klasično plaćanje npr. VISA.prvo se registruje kartica na q10 i sve posle ide lako.
Share ide isto tako odlično i pamti najčešće korišćene načine slanja pa to odmah i nudi...

Statistika potrošnje baterije i sve je super odrađena i veoma jasna...zablude nema.

Mnogo toga ima, ne mogu se svega setiti.... toliko od mene...
 
Poslednja izmena:
Ууууууу, одлична тема! Интересује ме једна ствар.
Претпостављам да је одговор не, али да питам за сваки случај:
Може ли се некако наместити ћирилична тастатура???
 
Imam i ja par pitanja. Jel ga to nosis u gumenjaku? Jel klizav kad je golisav? Posto sam odustao od bilo kakvih zastitnih maski
 
Нашао сам неку тастатуру!
http://supportforums.blackberry.com...n-Bulgarian-Russian-Translit-and/td-p/2926508

Да ли тражим превише ако замолим да тестираш ово и кажеш ми да ли је употребљиво?

Користим на телефону упоредо 3 тастатуре (италијанску, енглеску и нашу ћириличну), па би ми значила ова информација. Хвала!
 
Imam i ja par pitanja. Jel ga to nosis u gumenjaku? Jel klizav kad je golisav? Posto sam odustao od bilo kakvih zastitnih maski
Obzirom da imam sony z3c q10 nije klizav uopšte...Jako je prijatan u ruci a plus i zbog oblika.Pravili su ga baš za šaku.Ne moraš da kupuješ gumenjak...Imaš na KP da poručiš futrolu iz Austrije original..pouch varijanta i sl... ćista koža.,... Mene je mrzelo da jurim pa sam ga zaštitio gumenjakom od 400 din
 
Poslednja izmena:
Нашао сам неку тастатуру!
http://supportforums.blackberry.com...n-Bulgarian-Russian-Translit-and/td-p/2926508

Да ли тражим превише ако замолим да тестираш ово и кажеш ми да ли је употребљиво?

Користим на телефону упоредо 3 тастатуре (италијанску, енглеску и нашу ћириличну), па би ми значила ова информација. Хвала!

nije problem .-..zato hebeni forum i služi ;) ..da se ispomažemo, kada je ko u prilici... Aj, javljam čim probam..
edit:
isprobao sam.radi .ali mi je na Bugarskom i ne znam kako da prebacim na Serbian.. fali Č, jer je ta bugarskom isto kao i po ruskamu jaziku"jeri" ili ti mjakoe I.
Evo ti screenshota:
 
Poslednja izmena:
Inače, upravo sam instalirao viber kao klasičan apk..samo sam ga skinuo sa neta i radi odlično na BB....takođe i instagram...
A i na KP je pao na 140 eu tamo gde sam ga ja kupio..Nisu divča ali su bez kutija, jer ih žena donosi iz Austrije bez carine.. Ima i passport za 400 eu kod nje...
 
Poslednja izmena:
Znas da sam i ranije napisao da jedini razlog zasto nisam taj telefon uzeo sebi je Viber
sad mogu da te pitam, da li radi bas bas isto kao na androidu viber?
nema da poruke kasne, i kakao za pozive da li radi sve normalno bez problema....
meni Viber treba bukvalno 24/7 to mi je jedini nacin komunikacije
hvala unapred na odgovoru
 
Što reče DARK telefon je stvarno vrh (u svakom pogledu) ali kod mene Viber ne radi nikako ni na 10.2 ni na 10.3 leaked.
Ko nabaci leaked 10.3 telefon će se primetno ubrzati a takođe radi bezgrešno!

Tastatura KeyboMagic radi normalno i ima Srpski koji se namešta u podešavanjima programa.
 
Poslednja izmena:
Хвала за инфо!
А није то то без кутије :(
 
Jesi li probao možda Here maps kako rade na njemu?
 
Sto se tice kutije tu nisam pristrasan. I onako je to samo karton. Generalno dobijes sve osim kartona...
Sto se tice navigacije stvar je malo zahebana. Here maps ne radi an nece ni iGo zbog rezolucije... sada samo ferceraju BB maps sto ce reci Google maps. Zadovoljstvo se placa oko 6$...
Sto se aplikacija tice BB je negde ne pola puta izmedju sopstvenog OSa i Androida pa zakljucak izvedite sami ;)
 
Znas da sam i ranije napisao da jedini razlog zasto nisam taj telefon uzeo sebi je Viber
sad mogu da te pitam, da li radi bas bas isto kao na androidu viber?
nema da poruke kasne, i kakao za pozive da li radi sve normalno bez problema....
meni Viber treba bukvalno 24/7 to mi je jedini nacin komunikacije
hvala unapred na odgovoru
viber radi.radi share slika,pozivi...evo sada sam probao poziv....nema greske...
2715850d7e61220386c01d98a63bd3fb.jpg
 
Poslednja izmena:
elem, BlackBerry classic je po meni promašaj,ako se poredi sa Q10. Ekran dosta slabije rezolucije od q10 sa, po nekada ispranim bojama.Baterija se ne menja.Umesto da su povećali ekran drastično,oni su dodali trackpad i kapacitstivne funkcijske tastere.Trackpad je manji nego pre i ruka često ode na ekran. Teško za navikavanje a nepotrebno.telefon je dosta veći.Ali ne u punom smislu ekrana vec kućišta. BlackBerry Classic vs BlackBerry Q10 (PART 1): http://youtu.be/OIrIDpaqZeY
BlackBerry Classic vs BlackBerry Q10 (PART 2): http://youtu.be/TpDRfjVYQRg
 
Da malo pokvarim zabavu, meni se Q10 pokazao kao los telefon. Bagovit pre svega. Usudio bih se reci da je i nežan ako gledamo prethodnike (samo u mojoj okolini na dva je pukao ekran, na jednom je ekran prestao da radi, jedan je skroz umro posle pada, jedan nas je napustio posle polivanja tecnoscu). Kod prethodnih serije BB si bas morao da se namucis kako bi ih pokvario. Ali i takav Q10 je bolji od Z10.
Uskoro stize passport :)
IMG_20150120_091346.jpg
 
Da malo pokvarim zabavu, meni se Q10 pokazao kao los telefon. Bagovit pre svega. Usudio bih se reci da je i nežan ako gledamo prethodnike (samo u mojoj okolini na dva je pukao ekran, na jednom je ekran prestao da radi, jedan je skroz umro posle pada, jedan nas je napustio posle polivanja tecnoscu). Kod prethodnih serije BB si bas morao da se namucis kako bi ih pokvario. Ali i takav Q10 je bolji od Z10.
Uskoro stize passport :)
Pogledajte prilog 160430

Ovaj kod mene je leteo dosta puta.polivao ga nisam.Za sada,radi kao dinamit.A passport je odlican fon sa cudnom dimenzijom.400 eu na KP
 
Evo da javim da i tapatalk radi
 
Ja vratio svoj Q10 na najnoviji 10.2.2.984 oficijelni apdejt za Nemaču ;)
Skinuo sam kompletan apdejt sa Nemačkih servera i od njega napravio autoloader za Q10... (sqn2, i 3).
Kada se završi upload fajla okačiću sve što je potrebno da sami napravite isti ili radite prepravke vašeg sistema.
Sve se radi putem Sachesi alata... ali o tome kasnije (okačiću i uputstvo za Sachesi).
:wave:
 
BACKUP ALL PHONE BEFORE FLASHING!
Put USB to PC, SWITCH OFF PHONE, run "programname".EXE (AUTOLOADER), connect another USB cable end to phone and switch ON phone. Autoloader will do the rest.
ENJOY!

10.2.2.984 DL LINK


SVE OVO RADITE ISKLJUČIVO NA SOPSTVENU ODGOVORNOST!!!


P.S. Ovo sam pisao, u međuvremenu, za CrackBerry forum pa me mrzi da prevodim :d
 
Mala digresija.
U pitanju je 10.2.2.932 a ne 984...
Evo LINKa originalnog sajta sa pojašnjenjem apdejta.
 
reader mod na Q10 JE NEZAMENLJIV...na ovoj velicini ekrana,potpuno je moguce opušteno čitati sve...čak zna i da presloži slike.kontrast crno beli, je odlična ideja. Na slikama je primer iste stranice...
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1422193497383.png
    uploadfromtaptalk1422193497383.png
    211.4 KB · Pregleda: 178
  • uploadfromtaptalk1422193506359.png
    uploadfromtaptalk1422193506359.png
    218.3 KB · Pregleda: 173
Nisi video gore. napisao sam... Bices jako zadovoljan. Inače kod BB je razgovor kvalitetan jako. Generalno ceo uređaj je jako kvalitetno napravljen. bio sam u servisu kada ga je moj drugar pre nekoliko meseci otvarao... Jer je neki genijalac iskrivio pinove prilikom vađenja sim kartice i tada je serviser reko da kvalitet spojeva, ploče, štampe, delova.... nije do sada video u tom kvalitetu... a čovek se bavi servisom već 10 godina... Signal mu je odlican a slušalica savršeno jasna. sutra nastavljam pisanije.. Sada sam na fonu van kuće.. Pozzz

Jel to bilo u Borci mozda :D?
 
Jbt. Prosto me oduševljava što flash player radi na browsveru. Kod drugih telefona me to nervira jer ne radi flash. KOD Q10 se samo uključi ta opcija i sve radi... video snimci na FB i sl.sljakaju lepo
 
Poslednja izmena:
Jbt. Prosto me oduševljava što flash player radi na browsveru. Kod drugih telefona me to nervira jer ne radi flash. KOD Q10 se samo uključi ta opcija i sce radi.
Štoj će ti flash? kada je podrška zvanično ukinuta?
Čak se i YouTube prebacio na HTML5 ;) a i sam BB je ukiinuo gostoprimstvo Adobeu.
 
Nazad
Vrh Dno