Šta je novo?

Battlefleet Gothic: Armada (Warhammer 40,000)

Celitano

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
29.12.2014
Poruke
81
Poena
59
WH 40k fanovi mogu da se raduju RTS-u u maniru Homeworld-a!!!,)
http://www.gamewatcher.com/news/2015-16-01-space-rts-battlefleet-gothic-armada-takes-the-40k-franchise-to-the-stars
http://www.rockpapershotgun.com/2015/01/16/holy-ships-battlefleet-gothic-armada-announced/
bfga2big.jpg
bfga1big.jpg
Powered by the unholy warpcraft of the Unreal Engine 4, Battlefleet lets you build and customise your navy as you vie for control of the hotly contested Gothic space sector. Weaponry, defense and support sub-systems can all be tweaked to your liking, and crew members will gradually earn experience and promotions to make your vessels even more deadly. If you don't want to play as boring humans, don't worry - Chaos, Eldar and Ork forces will all be playable. An Ork space fleet, huh? Yes, I think I could be tempted by that.
 
Ova godina je sjajna po pitanju igara. Čak dve Warhammer 40K strategije :D
 
Veoleo bih da skocim na prvi hype train jer ovo pokriva moje 3 omiljene teme: Space, Strategije i Warhammer 40k. Ali, necu da podizem ocekivanja.

Kad izadje izadje, kakvo bude bude.

Naravno VEOMA mi je drago da se na necemu ovakvom radi i da su developeri(tj. preciznije izdavaci) uvideli da ima traznje za ovakvim igrama.
 
Možda se zbunio i mislio na Space Hulk: Deathwing, za koji je inače potvrđeno da neće biti strategija nego co-op FPS.:)
 
Ovo mu dodje kao neki kvazi nastavak Star Trek Armada igara od pre deset i vise godina?
 
Ovo mu dodje kao neki kvazi nastavak Star Trek Armada igara od pre deset i vise godina?

Meni se vise cini da nema base buildinga nego je kampanjski kroz misije da se vode flote. Nesto kao Star Trek Starfleet Command
 
Hmm, nema base buildinga a spominju customizaciju brodova i izdavanje preciznih naredaba istima tokom bitke, u kombinaciji sa full 3D kretanjem a la Homeworld.:)
Ljudi, pa ovo bi moglo da bude nešto kao Nexus samo u WH 40k okruženju.:)

Ovo mu dodje kao neki kvazi nastavak Star Trek Armada igara od pre deset i vise godina?
Nisam igrao pomenutu igru niti se još uvek nešto puno toga zna o gejmpleju ove, tako da ne mogu da pravim nikakvo poređenje.:)
Mogu samo da kažem da nigde nisam video da se Star Trek Armada pominje u vezi sa ovom igrom, a koliko vidim ljudi koji su odgovorni za tu igru ne rade u teamu koji razvija ovu.:)
 
Koji jos 40K RTS je u planu za ovu godinu? Warhammer koji radi Creativ Assembly nije 40K, ne znam sta je jos u planu.

Zeznuo sam se izgleda, total war sam mislio da je 40K.

Možda se zbunio i mislio na Space Hulk: Deathwing, za koji je inače potvrđeno da neće biti strategija nego co-op FPS.:)

3 igre :D Još da neko izbaci 40K MMO, pa da se ubijem...

p.s. Idem po kanap... https://www.eternalcrusade.com/
 
Poslednja izmena:
Jedan projekat 40k MMORPG je vec poceo i napusten. Dark Millennium ili tako nesto bilo. Pa ima neki 3P FPS ako se ne varam bile neke alpha verzije na YouTubu.

Dobra licenca al pored Dawn of War-a i onog jednog 3P FPS/RPG nije nista bilo.
 
Poslednja izmena:
Meni se vise cini da nema base buildinga nego je kampanjski kroz misije da se vode flote. Nesto kao Star Trek Starfleet Command

Jel znas da je ta promena u RTS zanru zapravo razlog smrti istog? Od pojave Ground Control na ovamo, kako je uveden taj koncept pojacanja bez gradjenja baze RTS samo kopni. To je jednostavno glupa ideja. Treba da vrate stare dobre RTS igre kao sto su bile Dune 2, Red Alert i Age of Empires.
 
Ne znam za RTS, ali pre koju nedelju je izašao WH40k: Armageddon, direktan klon Panzer Generals-a 2
 
Jel znas da je ta promena u RTS zanru zapravo razlog smrti istog? Od pojave Ground Control na ovamo, kako je uveden taj koncept pojacanja bez gradjenja baze RTS samo kopni. To je jednostavno glupa ideja. Treba da vrate stare dobre RTS igre kao sto su bile Dune 2, Red Alert i Age of Empires.

Problem sa tim je sto se svaka misija svede na isto posle zbog lenjosti developera ili malo ulozenog novca od izdavaca.

Da bi taj koncept bio uspesan misije moraju da budu raznolike i svaka da bude zanimljiva i jedinstvena. Nesto tako je pokusano sa Dawn of War Dark Cruasade I Soulstorm i donekle Tiberium War i C&C Generals. StarCraft ne pomiljem jer je to izrod i izuzetak od pravila jer ga gura jako veliki MP upseh. A to nije lako, niti jednostavno napraviti. Mora mnogo vise da ulozi u pravljenje takve igre.

A da ne pricamo o tome koliko je teze igrati takve igre.
 
Poslednja izmena:
Jel znas da je ta promena u RTS zanru zapravo razlog smrti istog? Od pojave Ground Control na ovamo, kako je uveden taj koncept pojacanja bez gradjenja baze RTS samo kopni. To je jednostavno glupa ideja. Treba da vrate stare dobre RTS igre kao sto su bile Dune 2, Red Alert i Age of Empires.

Ne mora uopšte da bude razlog za smrt žanra, ne preteruj. Nema razloga da takve različite igre koje rade različite stvari ne postoje jedne pored drugih. I Homeworld i Nexus su dobri na svoj način, i Blitzkrieg i CoH, i igre kao C&C i igre kao Ground Control i World in Conflict. Jedno nikada neće potisnuti ili ubiti drugo.:)
 
Jedno jeste potisnulo drugo tj. igre sa pojacanjima su potisnule stare Westwoodove strategije. Bilo bi dobro kada bi kampanja varirala tj. negde da imas bazu a negde ne, kao u Warcraft trojci dok za multi baza treba uvek biti tu.
 
Jedini razlog za to što ne dobijamo nove C&C igre je pad kvaliteta i shodno tome slabiji uspeh poslednjih igara iz franšize. Krivi igre kao što je C&C 4, a ne igre koje imaju potpuno drugi pristup RTS žanru i nikada nisu pretendovale da bunu konkurenti igrama poput C&C ili da ih ne daj bože potpuno potisnu.:)
 
uprvo tako, base building moz biti interesantan ali generalno postane zamoran, ljudi zu zeleli igre sa vise mikromenadzmenta i to su i dobili
c&c je prevazidjen jer je prosto dosadio

relic je sa svojim sistemom resursa preko pointa uradio vrhunsku stvar samo je pitanje dobrog balansa, a to je ono sto danasnjim igracima smeta (a i kad smo kod toga CoH mi je npr tri koplja ispred dawn of war) da bi igra bila balansirana u svakom pogledu potrebne su godine rada na njoj nakon pojavljivanja na trazistu
 
Blood for the Blood God, Skulls for the Skull Throne

 
Poslednja izmena:
Malo su oni to obrnuli...zar ne bi trebali brodovi Imperijine flote da gledaju da ingejdžuju protivnika sa razdaljine, a haos brodovi da što pre uđu u bliski kontakt kako bi mogli da koriste matorija oružja, šalju boarding party na suparničke brodove, gađaju smradom i demonima...
 
Mogu samo da pretpostavim da je njihova logika da su Chaos brodovi iz 30-setog milenijuma tj. Grand Crusade-a pa su bolji jer su napravljeni koristeći napredniju tehnologiju u odnosu na brodove koje koriste Imperijalci u 40-setom milenijumu.

Toga ima ima i u knjigama koje opisuju void war bitke.
 
Da (doduše, ne sasvim, jer je warp poizmenjivao brodove kroz milenijume, ali ajde), i upravo zato Imperijalni brodovi gledaju da se drže podalje od Haosa i njegovog korapšna, dok je ovima ništa slađe da se svojim brodovima probiju što bliže i lansiraju barže sa kultistima, haos marincima i demonima kako bi zauzeli brod i inficirali ga, te priključili svojoj floti, a posadu zarobili zarad iživljavanja.

Mislim, nije to ni toliko bitno, jasno je da su prosto hteli da naprave razlike među zaraćenim stranama. Samo mi je bezveze da ako već možeš da biraš allignment ka bogovima Haosa sledbenici Khorne-a ili Nurgle-a, pa i Slaanesh-a pucaju izdaleka jer su im brodovi bolji na daljinu od Imperijinih...Čak i da jesu, oni to prosto ne koriste, niti bi koristili na taj način. Jedino za Tzeentch-a mogu da razumem...
 
Poslednja izmena:
Jedino što je ova igra samo kompjuterska verzija stone igre battlefleet gothic, trebalo bi pogledati neki rule book za bfg. Sad nešto na brzinu guglao, ispada da većina imperijinih broda ima domet 30cm, 45 retko, 60 još redje, dok chaos uglavnom 45cm domet, sa dosta 60.

edit: Da li je moguće da jedino na steamu može da se kupi/preorderuje igra?
 
Poslednja izmena:
Sve te nestandardne, zasebne interpretacije zaslužuju istu sudbinu...


12717396_1316375551721533_4883785683335261599_n.jpg
 
Mislim da je ovo standard, kanon, GW stoji iz BFG.
 
xV1sUol.gif
 
:)
Nego, izgleda da je kampanja samo Imperija, standardna Imperijalna flota, SM, chaos i ostali samo u MP. Što i ne mora da bude loše, bolje jedna, ali dobra odradjena kampanja, onako puna wh40k fluffa, nego nekoliko odradjenih preko one stvari.

I dobra stvar, mislim u ovo vreme DLC i šta nam sve serviraju a mi pristajemo na to, pa je ovo pozitivno a ne normalno, je da oni koji kupe igru prvih par nedelja od izlaska takodje dobijaju SM DLC. Taman da vidim kakve bude ocene i utisci korisnika pa da kupujem.
 
Krajem marta izlazi, izgleda odlično gameplay. Kampanja samo sa Imperijom. Necroni, Tau I Space Marines će verovatno tek sa DLC...

 
vama ovo stvarno odlicno izgleda?
ali gejmplej? bliska rts borba brodovima u dve ravni ?
ako ne ukljucuje enormni preokret u mikromenadzmentu jednog rts-a, sta je ovde odlicno (na stranu prica kampanja univerzum generalno)

napomena - nisam neki hc fan, uvek sam na toplo-hladno sa warhammer 40k (neke stvari su mi prosto previse kartunish druge su mi fenomenalne)
 
vama ovo stvarno odlicno izgleda?
ali gejmplej? bliska rts borba brodovima u dve ravni ?
ako ne ukljucuje enormni preokret u mikromenadzmentu jednog rts-a, sta je ovde odlicno (na stranu prica kampanja univerzum generalno)

napomena - nisam neki hc fan, uvek sam na toplo-hladno sa warhammer 40k (neke stvari su mi prosto previse kartunish druge su mi fenomenalne)


Found+the+heretic+_59f25bef20b097e415bcfea8e7ca4e45.png
 
:(
ok guilty as charged
 
Nazad
Vrh Dno