Šta je novo?

RoG G751xx

pa sta onda odgovaras coveku koji ima g771 i pise o njemu? njemu apsolutno nista ne znaci podatak da su tebi dobre temperature jer ti imas totalno drugi laptop.
 
Cisto radi poredjenja i sl. Tema je generalno vezana samo za 751 seriju, a ti tebra opusteno, nema potrebe da se brecas i sl
 
Ja se nisam zalio vec bi se najradije pojeo zbog loseg izbora. Proglasavam ludim svakog ko kupi ovo smece. Kakav retard moras da budes da napravis ovako glup proizvod? Ne stvarno, gejmerski laptop solidnih performaski koji ce da laguje kao lud jer se pregrejava i ne moze da odrzi taktove graficke i procesora. G771 JE SMECE, POSLE GODINA POVJERENJA ASUS MI JE ZABIO NOZ U LEDJA I TO U NAJSKUPLJOJ VARIJANTI.
 
Poz ekipa.

Trenutno se nalzim u Americi i pre dva dana sam kupio ASUS ROG G751JL-DS71.

Vidim da je na ovom forumu aktivan i predstavnik Asusa iz Srbije, pa bih zeleo da ga pitam da li ova internacionalna garancija znaci da moze da se primeni i u Srbiji?
Mozda malo glupo pitanje (obzirom da je internacionalna, tj trebalo bi da vazi) ali hocu da se informisem za svaki slucaj.

Drugo pitanje se odnosi na Win10.
Da li je neko imao problema na You Tube-u?
Desava mi se da nakon 15ak minuta gledanja snimaka pocne da mi pravi probleme kada hocu da ukljucim full screen nekog snimka. Jednostavno proba da ponovo pokrene stranicu i nakon dva puta mi daje informaciju da bih kao trebao da probam malo kasnije. Interesuje me da li je to do driver-a ili neke greske u novom win10 ili sta vec?

Da li neko od vas ima ovaj lap top od ranije i kakva su iskustva sa njim?

I da, moram da napomenem da nisam neki specijalni strucnjak u svemu ovome, prosecan korisnik, tako da se unapred izvinjavam ukoliko su moja pitanja malo "nestrucno" postavljena. Pozz
 
Poslednja izmena:
Koliko ja znam, trebalo bi da vazi. Sto se yt tice meni se to desavalo isto na win 10, ali nakon par update-ova i zadnjeg nvidia drivera, nisam vise imao problema. Sto se ove serije tice, a i prosle, ja nisam imao nikakvih problema. Sjajna izrada, hladjenje i performanse. Ima par mana a to su da se desava da nekome probija pozadinsko osvetljenje ekrana, obicno se primeti na crnoj povrsini, postoji softverski/hardverski problem sa vecinom G751 serija vezano za distorziju i vibracije zvuka-tacnije subwoofer, eventualno jos poneki sitan problemcic ako je ko imao. Imas dosta detaljnk na rog forumu u njihovoj temi. To je u sustini to ;)
 
covek iz asusa izliza prste pisuci da internacionalna garancija u srbiji ne vazi i da se kupuju uredjaji u srbiji zbog toga, a i dalje se nadje neko ko kaze da vazi....
 
Daj potrudi se da napises nekad nesto pametno i korisno :)
 
procitaj celu temu o asus zenfone2. preporucivano je da se ne kupuju uredjaji iz inostranstva jer se garancija ne priznaje kod nas, vec da se kupi kod nas iako je skuplje, skuplje je zbog garancije.
 
E pa dobro to vec nisam znao, hvala na informaciji. A rekao sam da vazi verovatno jer sam pre god dana kupio G750 u Nemackoj i kada je otisao ekran (pozadinsko osvetljenje probijalo) ja lepo odem u servis dole kod p.mosta, pokazem sve lepo i oni prihvateee :)
 
Telefoni i laptopovi su dve potpuno različite kategorije proizvoda i za njih ne važe isti uslovi. ASUS laptopovi koji se prodaju kod nas imaju dvogodišnju međunarodnu garanciju, a telefoni imaju lokalnu garanciju. Generalno ASUS telefoni širom sveta imaju lokalnu garanciju. Ne mogu da garantujem da nema izuzetaka, ali u većini slučajeva je tako. Što se tiče laptopova, najsigurniji način za proveru uređaja kupljenih u inostranstvu je po serijskom broju.
 
Dobro je da se javite kad se radi o garancijama, kad narodu treba objasniti zasto na gaming laptopu nema ni blizu primjerenog hladjenja nigde vaseg komentara. Narocito me zanima zasto je reklamiran kao realsense 3d camera uredjaj a toga nema na laptopu.
 
Poslednja izmena:
ja sam postavio pitanje pre kupovine laptopa i covek je rekao da je hladjenje dobro, pogledaj ranije postove.

u mom slucaju nije bilo problema sa zagrevanjem ali to je mozda i zato sto uvek radi u rashladjenoj sobi gde radi a/c i uvek stoji na svojoj podlozi za hladjenje sa dva venta.
 
Pa sigurno da ta dva ventilatora pomazu dosta. I ja trazim nekakavu aktivnu podlogu.
 
Dobro je da se javite kad se radi o garancijama, kad narodu treba objasniti zasto na gaming laptopu nema ni blizu primjerenog hladjenja nigde vaseg komentara. Narocito me zanima zasto je reklamiran kao realsense 3d camera uredjaj a toga nema na laptopu.
1. Tu smo da odgovorimo na pitanja. U vasem postu nije bilo pitanja. Uz to, pisali ste u temi o potpuno drugom proizvodu.
2. Ogromnom broju korisnika taj laptop radi bez problema. Na osnovu iznetih podataka se ne moze zakljuciti da li je problem do Windowsa, verzije igre, drajvera ili hardvera. Ukoliko smatrate da racunar ne radi kako treba vratite ga prodavcu ili posaljite u servis.
3. Kao i neke druge komponente (na primer HDD/SSD) i RealSense je opcija koja moze, ali ne mora biti deo racunara iz odredjene serije. Zato je uvek pametno proveriti sa prodavcem sta poseduje konkretan model koji vas interesuje.
 
A recite mi, sta raditi vezano za problem za Subwoofer-om? Softverski/Hardverski problem je u pitanju i dobro je poznat kod dosta korisnika i mozete proveriti ujedno i na RoG forumu pod temom G751? Zvuk koji pravi vibracije, distorzije i sl?
 
Taj problem sa zvukom je prisutan i kod mene, ne da iritira. Imaju neki drajveri koji resavaju ali je njima mrsko to postaviti na official stranicu ocito. Tako sam bar procitao ali nisam imao vremena resavati, kad okace uradicu update. A sto se tice da kod nekog radi bez problema ja pred svim forumasima mogu da se kladim u sta god hoces da je kod svih isti problem pregrevanja samo sto je nekima jednostavno ne smeta ili jednostavno ne primecuju, misle da tako treba tako da sa duznim postovanjem cu ti reci da ne pricas gluposti. A pitanje je postavljeno, kome je palo na pamet da izbaci gejming laptop i to pod ROG (koji mi je bio Rolls-Royce sto se tice komponenti) brendom bez otvora za hladjenje (hajde sto je i onako premalo i banalno, 72C kada gledam klip na YT)?
Gledao sam pre neki dan g751 sa gtx 970, zver od laptopa ali eto zvuk pravi problem.
 
To meni da ne pricam gluposti jel :p brat, max cpu temperatura mi nikada nije presla 85 stepeni a max gpu temp nije presla 75 stepeni; a uglavnom se krece oko 70 stepeni. Temp u normalnom radu i gledanju yt full hd klipova i sl su mnogo manje. Koji ti imas model? Isto G751JY ili dr?
 
O Boze, pa pohvalio sam taj model, i hladjenje, imam g771, nisam hteo da otvaram novu temu jer ovih laptopova i nema bas nesto mnogo pa rekoh da objedinim. Gospodinu iz ASUSa sam se obratio na njegovo da su prodali brdo i da je kod ostalih hladjenje OK ali eto samo meni smeta.
 
A slazem se brat za G771, stvarno smor :/
 
A recite mi, sta raditi vezano za problem za Subwoofer-om? Softverski/Hardverski problem je u pitanju i dobro je poznat kod dosta korisnika i mozete proveriti ujedno i na RoG forumu pod temom G751? Zvuk koji pravi vibracije, distorzije i sl?

i sta raditi u vezi problema sa subwooferom?.....ima li nekog resenja za to?.....(mislim,pitanje je upuceno ASUS Srbiji)

btw,ako se takav ROG laptop vrati u servis i pozove na garanciju "pouzdan bez obzira na sve" (da bude vracen i popravljen laptop i pare),sta ce onda biti?;)
 
Ima li neki softver za rog g75vx (starija serija) sa kojom bi mogao da gasin ht, turbo i sl?...u biosu nemam nista od tih opcija.
 
Nesto nam se ne javljaju xD pa s obzirom da imam G751JY trebalo bi da sad 'poprave' i da vrate novac. Ali naravno verovatno od toga nema nista :D a i nema ih par dana sa odgovorima. Ja brt ne znam kako bi to iskljucio. Verovatno sa nekim modovanim biosom ako ima na netu. Pogledaj na RoG forumu ;)
 
i sta raditi u vezi problema sa subwooferom?.....ima li nekog resenja za to?.....(mislim,pitanje je upuceno ASUS Srbiji)
btw,ako se takav ROG laptop vrati u servis i pozove na garanciju "pouzdan bez obzira na sve" (da bude vracen i popravljen laptop i pare),sta ce onda biti?;)
Ukoliko je uzrok problema neispravan hardver deo se menja i korisnik moze da podnese zahtev za povracaj novca. Ukoliko je problem softverski, resava se novim drajverima i onda se ne dobija novac. Ukoliko jednostavno kvalitet zvuka nije na nivou koji korisnik ocekuje, a nema hardverske neispravnosti, korisnik moze, u skladu sa zakonom i u propisanom vremenskom periodu, da vrati uredjaj u radnju i zatrazi povracaj novca ili zamenu za drugi uredjaj koji nudi bolji zvuk, na primer neki model iz N serije.
 
a sta se desava ukoliko je problem softverske prirode i nikada ne stigne fix?
 
Nesto nam se ne javljaju xD pa s obzirom da imam G751JY trebalo bi da sad 'poprave' i da vrate novac. Ali naravno verovatno od toga nema nista :D a i nema ih par dana sa odgovorima. Ja brt ne znam kako bi to iskljucio. Verovatno sa nekim modovanim biosom ako ima na netu. Pogledaj na RoG forumu ;)

eto,cuo si sta kazu iz ASUSA Srbija...znaci,uzmi tvoj laptop i pravo u servis zbog tih problema sa zvukom...

bas me zanima sta ce tamo biti...mislim,da li ce biti u pitanju neispravan hardver(dobijas popravljen laptop i pare),pa zato imas tih problema,ili je softverski problem.......u svakom slucaju,dobices laptop bez zvucnih problema....

ne verujem da ce biti treca mogucnost,tj da kvalitet zvuka nije na nivou koji korisnik ocekuje....jer zna se kakav kvalitet zvuka treba da imaju ROG (najbolji i najelitniji) Asusovi laptopovi.....tj,sigurno NE zvuk koji pravi vibracije, distorzije i sl.....
 
Maxo brate, vidi, tema otovorena na RoG forumu zadnjih 7 meseci, vezana za zvuk. Znaci 100 korisnika koji imaju identican problem, mnogi vracali, menjali, probavali sa preko 20 razlicitih drajvera, sto oficijalnih, sto od drugih iiiii sile nema softverski resiti. Pa nosio bih bogami, nego treba biti 10 - 30 dana bez lapa :D daj da se jave ovde opet da se izdogovaramo :) inace da napomenem da sam sa "Zoranom Tomovicem" iz Asusa imao i imam odlicnu komunikaciju i pomoc oko svega. znaci sve pohvale :)
 
Nisam do sada iskusio problem sa zvukom, koji sistem imas instaliran?
 
Nije do sistema ni drajvera. Ima problema izgleda sa vuferom. Imas na RoG forumu bas tacno pustis pesmu i vibrira za sve pare. I to u 99% slucajeva. Mogu ti naci da pustis i primetices odmah. Ako imas G751JY model.3
 
Izgleda da i 970M i 980M imaju dobar OC potencijal, 970M moze da se sa custom biosom dovede da bude brza od stock 980M dok 980M moze da se fleshuje na efektivnu brzinu desktop GTX970.
notbad.jpg
 
Nazad
Vrh Dno