Šta je novo?

RoG G751xx

___Mrdak___

Poštovan
Učlanjen(a)
07.01.2015
Poruke
474
Poena
95
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i7 12700h
RAM
32 gb ddr5
GPU
Nvidia RTX 3070 Ti
Storage
2 TB SSD
Monitor
2K, 240 HZ
Miš & tastatura
MSI Clutch GM51 Wireless
Ostale periferije
ROG Cetra, Volan G29
Laptop
MSI GE76 12 ugs
Mobilni telefon
iPhone 14 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch 8
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Ako ima interesanata o Asusovoj G seriji lap topova, mogli u ovoj temi pokrenuti razgovor :) ako neko poseduje ove modele ili ako nekoga interesuje nesto detaljnije :) pozdrav
 
mene zanima jedna stvar u vezi ovih novih laptopova,a to je da li postoji neki primerak ROG G751 serije koji nov,tek raspakovan radi POTPUNO normalno,bez ikakvih problema,gluposti,zajebancija i slicno?.....znaci,samo da se ukljuci i da se koristi normalno,bez IKAKVIH razmisljanja tipa "zasto mi ne radi ovo,zasto ne radi ono,kako sad ovo,itd,itd"

jer ja kada pozelim da kupim ovakav laptop (od 1200-1600 eura (?!)) samo pogledam zvanicni asusov forum

http://rog.asus.com/forum/forumdisplay.php?198-G771-G751-G551-and-GX550-Gaming-Notebooks

i momentalno se "ohladim",zaprepastim,zacudim,razbesnim itd,itd......samo pogledajte koliko ima nezadovoljnih i frustriranih korisnika ovih novih laptopova.....prosto neverovatno kolika kolicina raznoraznih tehnicko-softwerskih problema se moze videti,tj na sta se ljudi zale......bila je cak jedna tema sa glasanjem (ne mogu da je sad nadjem) tipa "neka se jave oni kojima ovi laptopovi rade bez IKAKVIH problema",i mislim da se naslo par takvih ljudi...(?!)

stvarno bih zeleo da kupim ovakvo parce hardwera,ali prosto NE MOGU da zamislim sta bih sam sebi uradio da dam 1500 eura za laptop i onda se nerviram sto ne radi ovo,sto ne radi ono kao sto je slucaj sa DESETINAMA ljudi na onom asusovom STRANOM (zapadnom) forumu (znaci tu otpada ona prica da su na nasem trzistu losi laptopovi,za razliku od zapada)
 
Hehhe, masa problema se javlja, sa ekranom, zvukom, tastaturom, pregrevanjem i sl. Iz licnog iskustva imao sam G750JH oko god dana i od prvog dana samo reci hvale. Bez ikakvih zamerki ili bilo cega. Radi posao i sve je bilo totalno ispravno :) Jedna od mana jeste camera koja nije bas nesto narocito dobra, tek da je ima. Sto se tice CPU i GPU, hladan kao spricer, temp ne prelaze 70 - 75 stepeni, ventilatori fantasticni, ekran isto dosta dobar ali ne kao na G751. Sada sam uzeo G751JY koji je besprekoran :) jednostavno nema mana, koristim Windows 8.1 i sve drajvere bez problema. Jedino sto je trenutni problem jeste problem sa audio drajverima. Vufer reproduktuje i srednje i visoke tonove a ne samo niske. Eto to je softverski problem koji ce ubrzo biti resen. Ostalo, kao sto rekoh bez greske. Cena je oko 204.000 do 244.000 din. Tako da, ako imas kesa, pravac Gigatron/BC Group/A Maze i odmah uzimaj ;) Ako te sta jos interesuje pitaj ;)
 
Koristim ASUS laptop računare već desetak godina i nikada, ali nikada nisam imao nikakvih problema. Istina, nikada nisam kupovao jeftine modele, pa je možda i to doprinelo mom pozitivnom iskustvu. Nisam vlasnik G751 modela, ali sam ga imao na detaljnom testu (računar je bio kod mene nedelju dana) i sve je radilo savršeno. Trenutno maltretiram jedan G551 i imam samo reči hvale. Što se tiče "loših" iskustava, morate biti svesni činjenice da verovatno svaki proizvođač ima ekipu živih botova koji troluju po konkurentskim forumima.
 
Asus G751JT sam kupio pre nekih mesec dana.

Što se tiče problema nisam ih imao apsolutno nikakvih. Svi drajveri i ostali softver bez problema radi ( neke specifične stvari nisam isprobavao - tipa navedeni problem sa audio driverima ).


Probao dosta igara i programa, sve radi bez ikakvog problema.

Laptop je izuzetno hladan i tih.

Imao sam razne laptope i raznorazne probleme sa njima, ali "ZA SADA" Apsolutno sve pohvale.


Moja preporuka za Asus ROG g751xx seriju.
 
Imam 2 Asus RoG laptopa, noviji je G750JS koji koristimo u studiju i koji sam upravo dve nedelje mucio igrajuci se na njemu po ceo dan. Nije bilo nikakvih problema, radi kao sat.
 
Cekamo nekog sada da nas kontrira :D zzZ
 
Ja sam pre 3 dana kupio ROG, doduše ne iz ove najjače serije već 15,6" model G551JM i još uvek se zezam sa podešavanjima jer sam kupio bez OS-a, ali dosad nije bilo nikakvih problema. Jedino što sam primetio je da npr. nisu isti presetovi ekvilajzera kao na starom laptopu, iako imaju isti Realtek HD Audio, tj. zvuk na tom novom Asusu je loš sa tim ugrađenim presetovima, a ni onaj neki Maxx audio softver ne daje neke zadovoljavajuće rezultate ručnim podešavanjem ekvilajzera i tamo nekih bass/treble potova. Ukratko na starom laptopu mi je bio zadovoljavajuć zvuk kad postavim u Playback Devices/Enhancements ekvilajzer na Rock preset, dok na ovom novom to skroz drugačije i lošije zvuči.

Što se tiče ove G7x serije, čitao sam po netu da neki modeli (G771) imaju problema sa throttling-om procesora, i da je to bila zamerka, isto kao i npr. Lenovo Y50 koji ima još gori throttling, dok G551 nema to, dozvoljeno je da CPU radi na višim temperaturama. To je informacija iz druge ruke, znači sa foruma i recenzija po netu, a da G551 nema throttling to sam lično proverio.

Ovde na Benču ga nahvališe u recenziji, "najbolji gejming laptop koji može da se kupi" i sl, a nisu ga pošteno ni istestirali već samo na osnovu specifikacija. Moguće da su u ovoj poslednjoj seriji to rešili pa nema više tih problema.
 
Poslednja izmena:
da,stvarno,recenzija deluje kao da ih je asus pustio samo u ruke da ga vide.
 
Ja sam pre 3 dana kupio ROG, doduše ne iz ove najjače serije već 15,6" model G551JM i još uvek se zezam sa podešavanjima jer sam kupio bez OS-a, ali dosad nije bilo nikakvih problema. Jedino što sam primetio je da npr. nisu isti presetovi ekvilajzera kao na starom laptopu, iako imaju isti Realtek HD Audio, tj. zvuk na tom novom Asusu je loš sa tim ugrađenim presetovima, a ni onaj neki Maxx audio softver ne daje neke zadovoljavajuće rezultate ručnim podešavanjem ekvilajzera i tamo nekih bass/treble potova. Ukratko na starom laptopu mi je bio zadovoljavajuć zvuk kad postavim u Playback Devices/Enhancements ekvilajzer na Rock preset, dok na ovom novom to skroz drugačije i lošije zvuči.

Što se tiče ove G7x serije, čitao sam po netu da neki modeli (G771) imaju problema sa throttling-om procesora, i da je to bila zamerka, isto kao i npr. Lenovo Y50 koji ima još gori throttling, dok G551 nema to, dozvoljeno je da CPU radi na višim temperaturama. To je informacija iz druge ruke, znači sa foruma i recenzija po netu, a da G551 nema throttling to sam lično proverio.

Ovde na Benču ga nahvališe u recenziji, "najbolji gejming laptop koji može da se kupi" i sl, a nisu ga pošteno ni istestirali već samo na osnovu specifikacija. Moguće da su u ovoj poslednjoj seriji to rešili pa nema više tih problema.
Problem je sto pricas o jednom modelu (G771), a komentarises test drugog modela (G751). Oni nisu ista klasa, pa se ne mogu ni direktno porediti.
 
Ono što sam ja pročitao nije ni bio test nego otprilike unboxing. I nije to nikakav problem, samo moje mišljenje.
 
Meni toliko dobro deluje ovaj laptop da mi dodje da sve stavim na dobos jer sije desktop po snazi i gpu i cpu. Nisam verovao gledajuci testove. Ima li ga kod nas i koliko se ocekuje da bude cena? Moze i na private koliko ste platitli svoj.
 
Kolko je mobilan g751? Tj kolko je lako izboriti se sa tom velicinom i tezinom ako se svaki dan nosi?
 
Što se tiče "loših" iskustava, morate biti svesni činjenice da verovatno svaki proizvođač ima ekipu živih botova koji troluju po konkurentskim forumima.

cek,ti mislis da npr ovo pisu MSI ili DELL trolovi na tom aususovom forumu?

http://rog.asus.com/forum/showthrea...er-1-months-of-use-check-this-before-buying!&

https://www.youtube.com/watch?v=LR9KMVT4c_g

ili npr ovo (tamo ima dosta ljudi koji se zale na taj problem sa black screen-om)

http://rog.asus.com/forum/showthread.php?55222-ASUS-G751JT-Black-screen-booting-problem&


neki se cak zale i na vrlo los IPS glow na ekranu ovog laptopa...

http://rog.asus.com/forum/showthrea...glow-quot-from-screen-anyone-else-noticed-it&


mislim,da ne budem pogresno shvacen,ja ne "napadam" asus,licno su mi simpaticni i mozda omiljeni kao proizvodjaci hardwera,ali se prosto zaprepastim kada procitam onakva iskustva na ZVANICNOM ASUSOVOM forumu...

btw,mozda su se vremena promenila...posto se ovde par ljudi javilo da im sve radi SAVRSENO,a tamo na zapadu gomila ljudi KUKA,mozda je ASUS odlucio da najbolje primerke svojih laptopova salje u Srbiju,a neke nekontrolisane primerke da isporucije zapadnim zemljama....:D:D:D :laugh:
 
Kao vlasnik g751jt mogu vam reci sledece:

Lap je izuzetno dobar, sve tera na max detaljima i bez ikakvog trotlovanja, ips ekran zaista nudi impresivan ugao gledanja medjutim dajem dve zamerke.
1. mestimicno probijanje svetlosti po ivicama monitora (predpostavljam da to nije problem samo kod mene jer je isto i kod clana zuljevicb) ukoliko je scena mracna ili kad palite lap ume itekako da nervira, a pogotovo kad uzmete u obzir koliko ste platili laptop
2. hard disk od 5400 obrtaja.... Ovo odmah treba izbaciti iz laptopa i u smece, a umesto njega neki ssd od 240gb ili ga ostaviti kao magacin za podatke. neretko se desava da odete u task manager i vidite da vam je sve na 10-20% a hdd zakucan na 100%

ostalo zaista vrlo vrlo dobro. Software koji ide sa njim za mene je vise nego dovoljan.

Mobilnost naravno nije jaca strana, ali to se ne moze ocekivati niti od jednog 17 incha laptopa, a pogotovo ako pricamo o gaming laptopu.

to je nesto cega sam uspeo da se setim iz glave, a vas ako nesto jos zanima vi pitajte
 
Poslednja izmena:
Znam da je tema o G751 modelu a moj je G551, no u pitanju su opšte stvari pa rekoh da kažem. Ovaj moj ima 1TB 7200rpm HDD + 24GB mSATA SLC SSD. Zamerka Asusu je što na support stranicama nema uputstva za konfiguraciju SSD-a za nas koji smo kupili laptop bez OS-a, a takvi se kod nas najviše i prodaju. Nemam zamerke na brzinu HDD jer zaista je brz i dosad nisam primetio da je toliko usko grlo da bi me to nerviralo, zapravo uopšte nisam imao nikakvo loše iskustvo tipa joj što je sporo zašto nemam SSD i sl. Ne znači da se to neće desiti jer lap imam tek 5-6 dana i nisam ga još maksimalno stresirao.

Što se tiče 24GB SSD-a, on je kanda predviđen kao cache device (disk), ali kao što rekoh na support sajtu nema nikakvih upustava niti softvera uz pomoć kojih bi se stavio u tu funkciju. Vidim da se i G751 prodaje sa mehaničkim diskovima pa pretpostavljam da postoji i ovakav model sa malim SSD-om kao keš diskom. Intel Rapid Storage Technology ne može da se iskonfiguriše na ovom laptopu da koristi SSD kao keš disk jer čipset ne podržava Intel Smart Response Technology, odnosno, SATA kontroler u BIOS-u (tj. UEFI-u) nema RAID režim, već samo AHCI.
Kako je proizvođač SSD-a SanDisk, pogledao sam i njihov sajt i našao neki ExpressCache softver koji radi taj posao koji meni treba. Međutim nema download linka, a neki koji sam našao je namenjen samo za određeni model SanDisk ReadyCache 32GB i neće da se instalirao ako nema tog uređaja. Uređaj u ovom laptopu je oznake U100.

Zatim sam potražio na Asus support sajtu bilo kakav ExpressCache softver i našao sam ga za neki drugi, stariji model, pritom je od operativnih sistema kao izbor dat samo Windows 8 x64, a ja imam 8.1. Svejedno sam skinuo taj softver, instalirao ga, i on kako izgleda radi, tj. prepoznao je SSD kao keš disk i stavio ga u funkciju.

Evo trenutnog outputa info komande za ExpressCache softver:

Kod:
Microsoft Windows [Version 6.3.9600]
(c) 2013 Microsoft Corporation. All rights reserved.

C:\Windows\system32>eccmd.exe -info
ExpressCache Command Version 1.0.100.0
Copyrightę 2010-2012 Condusiv Technologies.
Date Time: 2/4/2015 23:0:32:742 (ASUS-ROG #3)

EC Cache Info
==================================================

Mounted                   : Yes
Partition Size            : 22.24 GB
Reserved Size             : 2.00 MB
Volume Size               : 22.24 GB
Total Used Size           : 19.84 GB
Total Free Space          : 2.40 GB
Used Data Size            : 19.76 GB
Used Data Size on Disk    : 19.83 GB

Tiered Cache Stats
==================================================
Memory in use             : 1024.00 MB
Blocks in use             : 8188
Read Percent              : 7.16%


Cache Stats
==================================================
Cache Volume Drive Number : 1
Total Read Count          : 62603
Total Read Size           : 2.81 GB
Total Cache Read Count    : 27901
Total Cache Read Size     : 1.36 GB
Total Write Count         : 13264
Total Write Size          : 556.73 MB
Total Cache Write Count   : 9048
Total Cache Write Size    : 219.61 MB

Cache Read Percent        : 48.27%
Cache Write Percent       : 39.45%


C:\Windows\system32>

Laptop se pali bukvalno iste sekunde nakon otvaranja displej lid-a, a vreme podizanja cold boot-a do desktop-a nisam merio pre instalacije ExpressCache softvera, pa ne mogu da kažem ima li i kolikog ubrzanja, ali recimo da se brzo podiže, a na forumima i recenzijama po netu se mogu naći poređenja trajanja cold boot-a pre i nakon instaliranja EC i svugde su rezultati više nego dobri (značajno ubrzanje).

Znači to bi za sada bilo to što se tiče keš diska. Ako neko bude imao istu nedoumicu, eto načina na koji može da je reši.

Kratak osvrt na post korisnika Asus Support kako moj prethodni komentar na throttling kod modela G771 nije relevantan zato što nisu isti modeli i nije isti sistem hlađenja itd.
To jeste tačno, ali konkretno taj G771 je kolko sam video istog dizajna kao ovaj moj G551, samo što je dosta veći jer je 17" model, pa ipak ima throttling dok ovaj moj manji - nema. Prema tome nije stvar u fizičkom dizajnu već u tome kolike su max temperature dozvoljene u firmware-u pre nego što isti počne da throttluje CPU. Na G751, na sreću, nisam video da se korisnici a ni recenzenti žale na throttling, pa pretpostavljam da tih problema nema, ali opet to nije stvar fizičkog dizajna kako kaže Asus Support. G771 sigurno može da hladi sistem još bolje od mog pa ipak ima throttling dok moj nema.
 
Asus Srbija, da niste vi Zoran mozda? :) pozz
 
Jedno offtopic pitanje za asus. Da li asus daje internacionalnu garanciju? Ako kupum laptop ovde da li ce garancija biti priznata u zapadnoj evroi i obratno? :)
 
"ASUS Srbija" predstavlja kompaniju ASUS, tako da ime nije bitno, a i ne mora da znači da je samo jedna osoba ;)
Vazi ljudi :) evo ako mogu da pohvalim vaseg kolegu Zorana Tomovica, nasao se decko u svakom trenutku kad mi je trebalo par saveta i preporuka ;) pozzz
 
Jedno offtopic pitanje za asus. Da li asus daje internacionalnu garanciju? Ako kupum laptop ovde da li ce garancija biti priznata u zapadnoj evroi i obratno? :)
ASUS u Srbiji prodaje laptopove sa medjunarodnom dvogodisnjom garancijom, sto je velika prednost u odnosu na neke druge koji prodaju sa lokalnom garancijom, ali vecina kupaca to ne zna. Ne mogu da garantujem za druge zemlje, jer nije u svima isto.
 
ASUS u Srbiji prodaje laptopove sa medjunarodnom dvogodisnjom garancijom, sto je velika prednost u odnosu na neke druge koji prodaju sa lokalnom garancijom, ali vecina kupaca to ne zna. Ne mogu da garantujem za druge zemlje, jer nije u svima isto.
A gde se vidi i kako se ostvaruje ta međunarodna garancija? Ja sam sa laptopom dobio samo neki KimTec-ov papirić (A5 formata, zaheftan sa fiskalnim računom) na kome je upisan olovkom datum kupovine i model, potpis prodavca i pečat, i neke "obaveze kupca, prodavca", adresa servisa Viline vode bb i sl. i dva servisna kupona na dnu.
Čini mi se da ne piše čak ni dužina garancije, a kamoli da je međunarodna.

Kako ja da znam da je međunarodna i šta to ustvaro znači? Da mogu da ga servisiram u inostranstvu? Pod kojim uslovima?

Ovo pitam jer nikakve informacije u vezi sa tim nisam dobio prilikom kupovine, a evo sad prvi put čujem za to u vašem postu. Ne vidim kako bi kupci za to i znali.

P.S. Evo sad sam pogledao, rukom je dopisano 24 meseca, ali šta bih ja u inostranstvu radio sa tim? Da se pojavim negde s tim papirićem, mislim da bi mi se otprilike smejali. Osim ako ne postoji neka međunarodna baza podataka u koju je unesen moj primerak prilikom kupovine, što bi me iznenadilo, a o čemu ni na koji način nisam obavešten, ni pismeno ni usmeno.
I kome bih se obratio. Za Epl koji ima takvu garanciju se zna - odeš u Epl stor ili kod nekog ovl. distributera, a gde ja da nađem ovl. distributera za Asus u inostranstvu?
 
Poslednja izmena:
Ako se ne varam, prodavac po zakonu ne treba (ne sme) da istice dvogodisnju garanciju, jer se ona po zakonu podrazumeva. Sme da se naglasava samo ako je duza od toga. Naglasavam, nisam pravnik niti strucnjak u ovoj oblasti, ali sam nacuo da je tako. Verovatno se zato ne trude da istaknu i ovo "medjunarodna", a mozda i ne zele, da bi lakse prodali neku drugu robu.
Ukoliko vam se ASUS laptop pokvari dok ste u inostranstvu, na ASUS sajtu mozete potraziti spisak ovlascenih servisa i naci onaj koji vam je najblizi. Ukoliko nemate racun, servis ce po serijskom broju proveriti da li je uredjaj u garanciji i da li je lokalna ili globalna. Racun vam treba samo ako je istekla proizvodjacka garancija (proizveden pre vise od dve godine), a vi ste ga kupili pre manje od dve godine. Racun je u tom slucaju dokaz da vam je uredjaj jos u garanciji.
 
Ja kontam da svi ti koji prodaju opremu sa "medjunarodnom" garancijom su duzni da u nekim vremenskim intervalima tipa dnevno/nedeljno salju spisak prodatih stvari koji podlezu tom tipu garancije sa serijskim brojem i datumom. Proizvodjacu naravno, koji to stavlja u bazu opet kojoj svaki ovlasceni serviser ima pristup radi provere da li je garancija aktuelna? :)
 
ASUS u Srbiji prodaje laptopove sa medjunarodnom dvogodisnjom garancijom, sto je velika prednost u odnosu na neke druge koji prodaju sa lokalnom garancijom, ali vecina kupaca to ne zna. Ne mogu da garantujem za druge zemlje, jer nije u svima isto.

Pa nije samo prednost što je 2 godine međunarodne garancije, prednost je što je uopšte prava garancija od dve godine.
Jer HP i Acer u srbiji, a čujem i Lenovo, daju 1 godinu proizvođačke garancije, a uvoznici nešto muljaju i muvaju za tu drugu koja je obećana zakonom.

To se lepo vidi kad se na HP i Lenovo sajtu ukuca serijski broj kupljenog laptopa, fino piše "1 year warranty"....

U srbiji sve mora naopako ...
 
Kako sam ja shvatio NOVI Zakon o zastiti potrosaca (poceo da vazi od 1.9.2014) na sve kupljene laptopove u Srbiji garancija je PUNIH 24 meseci i ostvaruje se kod prodavca. Dovoljan je SAMO fiskalni racun prilikom kupovine.
 
Nazad
Vrh Dno